تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

نگارخانه ملی ارمنستان

در این بخش از مقالات جهانگردی قصد معرفی و آشنایی با نگارخانه ملی ارمنستان را که یکی از جاهای دیدنی ارمنستان است داریم.در ادامه برای آشنایی بیشتر با این مکان با ما درمجله گردشگری هم اقلم همراه باشید.

نگارخانه ملی ارمنستاننگارخانه ملی ارمنستان

یکی از موزه های هنری کشور ارمنستان که در شهر ایروان واقع شده نگارخانه ملی ارمنستان است.این موزه در میدان جمهوری ایروان قراردارد و سال ۱۹۲۱ میلادی احداث گردیده است.نگارخانه ملی ارمنستان در سال ۲۰۰۵ میلادی ۶۵ هزار بازدیدکننده داشته است.

اجاره روزانه خانه در تهران

یکی از جذاب ترین گالری های هنری برای علاقه مندان به هنر میدان جمهوری شهر ایروان است.نگارخانه ملی با ۲۵۰۰۰ آیتم برتر از هنرهای نقاشی ارمنی و اروپایی در سال ۱۹۲۱ احداث شد.نگارخانه ملی ایروان افتخار دارد آثار ماندگار هنرمندان نظیر:مارک شاگال ، هوهاتس آیوازوفسکی ، میناس ، اوتیسیان ، ماردیروس ، ساریان ، هاروتیون گالنتس را در بر گیرد.

نگارخانه ملی ارمنستان

از این نگارخانه ملی می توان به عنوان بزرگترین گالری در کشورهای مشترک المنافع نام بردِ. جایی که بزرگترین کلکسیون نقاشی های ارمنی در دنیا است.این گالری به عنوان غنی ترین موزه های جهان آیتم های برتر کلکسیون ارمنی اروپای غربی و هنرهای روسی را درخود دارا است.

در سال ۱۹۲۲ آثاری از موزه ارمیتاژ در سن پترزبورگ و نگارخانه ترتیاکوف در مسکو را به این موزه تازه تاسیس آوردند.کلیسای جامع اچمپادزین هم مجموعه ای از هنرهای ارمنی متعلق به قرن ۱۷ و ۱۸ را پیشکش این نگارخانه کرد.ساختمان موزه ۸ طبقه است و به ۴ قسمت هنری های تجسمی ارمنی ،‌ هنرهای تجسمی خارجی  ، هنرهای تجسمی روسی وهنرهای تزیینی ،کاربردی تقسیم شده است.

نگارخانه ملی ارمنستان

قسمت هنرهای روسی: کارهای جذاب و زیبا ی نقاشان معروف نظیر: رپین ، کاندینسکی و شاگال است.

قسمت هنرهای خارجی تابلوهای زیبا ازهنرمندان معروف ایتالیایی ،‌فرانسوی وهلندی است.

قسمتی از آثار نمایشی موزه هم متعلق به نمونه های هنر ارمنی است.

قسمتی هم که شاخه ای از هنرهای خود ملی ، نقاشی و مجسمه سازی را درخود جای داده میزبان آثار هنرمندان برجسته این سرزمین نظیر هووناتانیان ،‌آیوازووسکی ،‌سایان ،‌ادگارشاهین و سورنیان می باشد.

ساعت کاری : سه شنبه تا شنبه ساعت۱۱ تا ۱۷:۳۰  ( آخرین پذیرش تا ساعت۱۷ است) و در روز های یک شنبه ساعت ۱۱ تا ۱۷  ، آخرین پذیرش ساعت ۱۶:۱۵ ، این نگارخانه در روز دوشنبه تعطیل است.

هزینه ورودی : برای بزرگسالان ۸۰۰ درام و دانش آموزان ،‌دانشجویان ومستمری بگیران ۳۰۰درام و  برای کودکان زیر ۷سال ، دانشجویان رشته هنر ، اعضای اتحادیه هنرمندان ، معلولین ، کارکنان موزه ، هئیت نمایندگان و مستخدمین رایگان است.

در ضمن در آخرین شنبه هر ماه ورود به موزه برای تمامی بازدیدکنندگان رایگان است.

مقالات بیشتری بخوانید