تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

کانی دینار

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری هم اقلیم کانی دینار را به شما معرفی خواهیم کرد. برای آشنایی با این شهر در استان کردستان در ادامه با ما همراه باشید.

کردستان یکی از استان‌‌های ایران به مرکزیت سنندج است که در غرب کشور واقع شده ‌است. این استان که در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله کوه‌های زاگرس میانی قرار گرفته ‌است، یکی از استان های بسیاز زیبا با طبیعت دیدنی است. استان کردستان با کشور عراق ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارد. موقعیت طبیعی و ویژگی‌های جغرافیایی منطقه از قبیل کوه‌های مرتفع، آبشارها و رودهای خروشان، شکارگاه‌ها و غارهای طبیعی و همچنین اماکن و عمارت های تاریخی باعث جذب گردشگران به این استان می شود.

اجاره روزانه خانه در تهران

کانی‌ دینار (Kani Dinar) یکی از شهرهای استان کردستان است که در بخش مرکزی شهرستان مریوان واقع شده‌ است. این شهر در فاصله ۵ کیلومتری شهر مریوان با وسعتی نزدیک به ۲۰۰ هکتار واقع شده است که یکی از شهرهای نزدیک به مریوان است و دارای پتانسیل های وسیعی در زمینه های مختلفی است.

کانی دینار - منبع: ایرنا ، عکس سید مصلح پیرخضرانیان
کانی دینار – منبع: ایرنا ، عکس سید مصلح پیرخضرانیان

یکی از معضلات و مشکلات مهم موجود در این شهر وجود مرغداری های متعددی است که بوی تعفن آنها مردم را آزار می دهد و همچنین بوی تعفن فاضلابی است که وارد رودخانه موجود در این شهر می شود و این امر نیر نارضایتی مردم را در پی داشته و آنها را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

قسمتی از فاضلاب مریوان وارد رودخانه موجود در کانی دینار می شود و هرچند تصفیه خانه این شهر راه اندازی شده و مشغول به فعالیت است و تا اندکی از بوی تعفن آن نیز کاسته شده اما هنوز بوی زیادی داشته و مردم را آزار می دهد.

کانی دینار
کانی دینار

بیشترین تولید کلاش مربوط به شهر مریوان و محله جوجه سازی در شهر کانی دینار است و روستاهایی از شهر مریوان هستند که هر کدام سازنده بهترین قسمت این کفش اند و از این لحاظ شناخته شده اند. به عنوان نمونه روستای ناو و هجیج بهترین بافت (رویه) کلاش و روستای دل معروف به ساخت بهترین زیره کلاش هستند.

باید ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این شهر را شناخت و سپس یک افقی بیست ساله برای آن تهیه کرد، چرا که این شهر نوپاست و نمی تواند همانند یک شهری که تمام مراحل شهری را طی نموده است انتظار داشت.

کانی دینار
کانی دینار

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: