تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

کویر مصر کجاست؟ همه ما می‌دانیم که ایران یکی از خوش آب و هواترین کشورهای دنیاست و چهارفصل بودن آن یکی از ویژگی‌های بی‌نظیر ایران است. جاذبه‌های گردشگری در کشورمان ایران بی‌شمار هستند، تا جایی که بعضی از ما حتی از آن ها خبر نداریم و نام آن را هم نشنیده‌ایم! اما یکی از جاهای دیدنی ایران که در چند سال اخیر مورد توجه گردشگران قرار گرفته، کویر مصر است. با ما در هم اقلیم همراه باشید

کویر مصر

آشنایی با کویر مصر

مصر نام روستایی کویری در استان اصفهان است که در فاصله ۴۵ کیلومتری شهر جندق قرار دارد. این روستای کوچک و رمز و راز حدود ۱۲۰ نفر جمعیت دارد و یکی از کم جمعیت‌ترین روستاهای ایران محسوب می‌شود. چشم اندازهای منحصربه‌فرد این روستا شما را مجذوب خود خواهد کرد.

اجاره روزانه خانه در تهران

زیبایی‌های این منطقه به قدری هیجان انگیز و جذاب است که تور کویر مصر به یکی از پر فروش‌ترین تورهای کویرنوردی در ایران تبدیل شده. اگر کویر دوست هستید محال است که تا به حال نام کویر مصر را نشنیده باشید! اگر هم علاقه چندانی به سفر به کویر ندارید پیشنهاد می‌کنیم برای یکبار هم که شده به کویر مصر سفر کنید؛آن وقت خواهید دید که عاشق این مکان رویایی می‌شوید.

چرا کویر مصر؟

سوالی که در ذهن خیلی از گردشگران به وجود می‌آید این است که چرا نام این کویر، کویر مصر است؟ باید بگوییم که داستان‌ها و روایات متعددی درباره نحوه نامگذاری این کویر وجود دارد؛ اما معروف ترین آن‌ها از این قرار است :

فردی به نام یوسف در سال‌های خیلی دور ساکن این روستا بود. در زمانی که روستا با مشکل کم آبی مواجه شد، یوسف چاه عمیقی حفر کرد و به آب رسید و از اهالی روستا خواست که به احترام به حضرت یوسف و داستان او در مصر، نام مصر را روی آن بگذارند و مردم نیز این خواسته‌ی او را پذیرفتند.

کویر مصر

جاذبه های کویر مصر

همانطور که گفتیم زیبایی های این کویر به قدری جذاب است که می‌توانید روزها در آن قدم بزنید و باز هم از تماشای آن دست نکشید! یکی از دیدنی‌ترین بخش‌های کویر مصر تپه های زرد رنگ و رمل‌ها هستند. در سفر به کویر مصر وقتی در یکی از این تپه‌ها بایستید، تا چشمتان کار می‌کند رمل‌های زرد رنگ خواهید دید و محو زیبایی این منطقه خواهید شد.

از دیگر تفریحات جالبی که گردشگران در این منطقه انجام می‌دهند این است که کفش‌هایشان را در‌می‌آورند و با پای برهنه روی شن‌های نرم و گرم کویر راه می‌روند. لمس شن‌های نرم و روان کویر در بین انگشتان‌، یکی از بهترین خاطره‌های شما خواهد شد. اما یکی از لحظات بی‌نظیر در کویر مصر تماشای ستارگان آسمان در شب است. در شب‌های کویر مصر جشن ستارگان را خواهید دید و بی‌شک حیرت زده خواهید شد. کافیست چند ثانیه به آسمان نگاه کنید تا دیگر نتوانید از آن چشم بردارید!

کویر مصر شب

بعضی از این ستاره‌ها بسیار نزدیک به نظر می‌رسند به طوری که احساس می‌کنید اگر دستتان را دراز کنید می‌توانید آن را لمس کنید. فراموش نکنید که در سفر به کویر حتما دوربین‌هایتان را به همراه خود داشته باشید، چراکه می‌توانید تصاویری به یاد ماندنی و تکرار نشدنی را تهیه کنید.

چطور به کویر مصر برویم؟

همانطور که اشاره کردیم این کویر در ۴۵ کیلومتری شهر جندق در استان اصفهان قرار دارد. دسترسی به این کویر با ماشین شخصی و با استفاده از نقشه امکان پذیر است؛ اما بهترین گزینه و پیشنهاد ما استفاده از تورهای ارزان قیمت کویر مصر است.