تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

ممکن است تاکنون ایمیل‌های تبلیغاتی متعددی برایتان ارسال شده باشد یا در فضای آنلاین بنرهای تبلیغاتی مختلفی نظر شما را جلب کرده باشد. این شیوه همان بازاریابی آنلاین است که از ابتدای راه اندازی کسب و کارها با مدیران و صاحبان مشاغل همراه است. فعالیت بازاریابی در کسب و کارهای مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد و به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. اگر به صورت حرفه‌ای در فضای بازاریابی دیجیتال فعالیت داشته باشید، حتماً نام کپی رایتینگ به گوشتان خورده است. کپی رایتینگ شیوه خاصی از بازاریابی است که برای کسب و کارهای مختلف کاربرد دارد. این اصطلاح از دو بخش به معادل فارسی کپی کردن و نوشتن تشکیل شده است و معنی آن نوشتن متون تبلیغاتی می‌باشد. در ادامه به صورت مفصل راجع به این مسئله صحبت خواهیم کرد.

کپی رایتینگ

اجاره روزانه خانه در تهران

تمام صاحبان کسب و کارها با یک هدف واحد، آن هم تشویق و جذب مشتری برای افزایش فروش به بازاریابی می‌پردازنند. کپی رایتینگ یا همان تبلیغ نویسی دقیقاً با این هدف انجام می‌شود. در این روش نویسنده با نوشتن متن‌های جذاب و منحصر به فرد مخاطب را متقاعد می‌کند که که واکنشی مؤثر در جهت رسیدن به هدف کارفرما نشان دهد. این تکنیک را می‌توان متداول‌ترین شیوه تبلیغ نویسی دانست که در آن نویسنده تلاش می‌کند تا نتایج خارق العاده و مؤثری از متن خود را نشان دهد. روش‌های تبلیغاتی بسیار زیادی برای تبلیغ محصول یا خدمات مختلف وجود دارد اما تنها برخی از آن‌ها مفید و اثر‌بخش هستند و مخاطب را جذب خود می‌کنند. قطعاً برد با کسب و کاری است که از نویسندگان خلاق و ماهر برای تبلیغ نویسی استفاده می‌کند.

به عبارت دیگر کپی رایتینگ فرآیند و فعالیتی است که در طی آن نویسنده از قدرت کلمات و مهارت و خلاقیت خود برای متقاعد کردن مخاطب و تشویق و دعوت او به انجام اقدامی مانند خرید، استفاده می‌کند. کلمات قدرت بسیاری در رفتار و تصمیمات افراد دارند. البته تا زمانی که به درستی به کار گرفته شوند و یک نویسنده خلاق به خوبی می‌داند که چگونه از تأثیر کلمات استفاده کرده و از واژگان یک جادوگر بسازد، بدون این که هیچ سخن اضافه یا غلو در متن تبلیغ دیده شود. این مهارت و هنر نویسنده‌ای است که از او در تبلیغ نویسی به نام کپی رایتر یاد می‌کنند. نکته مهمی که ممکن است برایتان ایجاد شود ارتباط تبلیغ نویسی با بازاریابی محتوا است که در ادامه بیان می‌کنیم.

کپی رایتینگ چه ارتباطی با بازاریابی محتوا دارد‌؟

از آنجا که این اصطلاح با نوشتن ارتباط دارد ممکن است با مبحث تولید محتوا و بازاریابی و بهینه سازی آن اشتباه گرفته شود. برخی افراد نیز این دو فرآیند را یکی می‌دانند. در صورتی که واقعاً چنین نیست. بازاریابی محتوی بیشتر روی بحث تولید محتوا باکیفیت و یونیک زوم می‌شود ولی در کپی رایتینگ هدف اصلی و نکته کلیدی داشتن تبلیغ مؤثر و کارآمد برای جذب قطعی مشتری است. می‌توان چنین گفت که تبلیغ نویسی بخشی از بازاریابی محتوی است؛ چون برای نوشتن یک محتوا مناسب باید از تکنیک‌های تبلیغ نویسی نیز استفاده کرد. نکته مهم اینجا است که نویسنده نباید از یک سری کلمات بی روح صرفاً برای متقاعد کردن مخاطب استفاده کند بلکه باید زیرکانه و هوشمندانه بر اساس مستندات واقعی اعتماد مخاطب را جلب کند.

انواع کپی رایتینگ

 • نویسنده تبلیغ نویسی یا همان کپی رایتر به خوبی آگاه است که چگونه از بین روش‌های متعدد نوشتن و واژگان بی‌نهایت، کلمات مهم و تأثیر‌گذار را انتخاب کرده و با نوشتن یک متن کوتاه و تأثیرگذار، محصولات مختلف را به مخاطب معرفی کند طوری که مشتری رفع نیاز خود را در خرید آن ببیند. نوشتن درباره محصول یکی از انواع این تکنیک تبلیغ است که با تکیه بر مهارت‌های تولید محتوی به سادگی امکان‌پذیر است.
 • بسیاری از سایت‌ها برای برندسازی از یک سری متن‌های کپی رایتینگ استفاده می‌کنند. این متن‌ها توسط نویسنده‌های حرفه‌ای نگارش شده‌اند و تنها در جمله، عملکرد وب سایت و مدیران آن را از ابتدای راه اندازی تاکنون نشان می‌دهند. خواندن صفحه درباره ما توسط مخاطب سبب می‌شود که تصویر قدرتمندی از سایت در ذهن مخاطب ثبت شود.
 • برخی از مدیران سایت‌ها از تکنیک تبلیغ نویسی در مقالات خود استفاده می‌کنند. مقالاتی که در گوگل منتشر می‌شوند توسط نویسندگان محتوا تولید می‌شوند. مسئله اینجا است که گاهی یک متن کوتاه چند جمله‌ای تأثیر بیشتری نسبت به یک مقاله چند صد کلمه‌ای بر روی مخاطب دارد. به همین دلیل نویسنده باید از کلیشه گویی پرهیز کرده و با روشی جذاب و مؤثر محتوا تولید کند. امروزه گوگل به سایت‌هایی رتبه می‌دهد که بتوانند مخاطب بیشتری را جذب کنند و ترفندهای سئو دیگر چندان کاربردی نیستند.
 • یکی از انواع تبلیغ نویسی استفاده از ایمیل مارکتینگ برای تبلیغات است. بسیاری از ایمیل‌هایی که روزانه برای کاربران ارسال می‌شوند، به خوبی می‌توانند با جادوی چند کلمه مخاطب را جذب سایت و محصولات و خدمات آن کنند‌.

کپی رایتینگ

 • تبلیغات همیشه به صورت متن نیست. گاهی به شکل ویدئوهای تبلیغاتی و فایل‌های صوتی ارائه می‌شود. در هر حال برای سخنرانی یا تهیه کلیپ باید متنی از قبل نگارش شود. نوشتن متن سخنرانی خود یک نوع کپی رایتینگ است. برای تهیه متن سخنرانی باید محتوایی بنویسید که احساسات مخاطب با شنیدن آن برانگیخته شده و برای ادامه سخنرانی هیجان و علاقه نشان دهد.
 • نوشتن یک عنوان جذاب لازمه هر محتوایی است. یک کپی رایتر حرفه‌ای باید بتواند به نحوی عنوان را بنویسد که مخاطب را به خواندن ادامه مقاله تشویق کند. معمولاً کاربران اینترنت فقط عنوان را مطالعه می‌کنند و اگر عنوان بی کیفیت باشد به هیچ وجه نمی‌تواند مخاطب را برای اقدام مناسب متقاعد کند.

نمونه کپی رایتینگ

تبلیغ نویسی در سطوح بسیار گسترده‌ای انجام  می‌شود. تبلیغات مختلف مربوط به معرفی رستوران‌های محلی، غذاهای خانگی، رستوران‌ها و فست فودها، تبلیغات جمع آوری کمک‌های خیریه، تبلیغ محصولات و خدمات مختلف همگی نمونه تبلیغ نویسی هستند. می‌توان گفت هنر تبلیغ نویسی در تمام کسب و کارها دیده می‌شود. این تکنیک بازاریابی به گونه‌ای است که در آن کلمات معدودی به نیاز مخاطب تلنگر زده و مخاطب را واقع بینانه وادار به اقدام می‌کنند. به همین دلیل این هنر اهمیت بسیاری در کسب و کارها دارد.

چگونه یک کپی رایتینگ مؤثر ارائه دهیم؟

تبلیغ نویسی یک عنصر بازاریابی قوی برای برندهای مختلف است که در آن نویسنده با قدرت کلمات و ظرافت و دقت بسیار در چیدن آن‌ها کنار هم استفاده کرده و مخاطب را ترغیب می‌کند که تعامل و ارتباط درستی با محصول برقرار کند. در ادامه  تکنیک‌های مهم و اصولی برای داشتن یک تبلیغ مؤثر را بیان می‌کنیم.

 • مختصر و مفید بنویسید تا پیام شما سریع‌تر به کاربر هدف منتقل شود.
 • برای عنوان وقت بگذارید. یک شروع جذاب و قدرتمند انرژی لازم برای ادامه مسیر را فراهم می‌کند و خواننده را به خواندن هر چند طولانی متن ترغیب می‌کند.
 • نگرش متفاوتی به کالای خود داشته باشید تا بتوانید در بین انبوه تبلیغ‌ها مخاطب را به خرید تحریک کنید.
 • از مبالغه بپرهیزید و خیلی روان و ملموس محصولات خود را معرفی کنید.
 • به جزئیات محتوا مانند اشتباهات تایپی و غیره توجه کنید.

بهترین مرکز آموزش کپی رایتینگ و انجام بازاریابی

کپی رایتینگ

برای این که بتوانید کسب و کار موفقی داشته باشید و در مسیر فعالیت خود بازدهی مناسبی دریافت کنید باید از یک متخصص برای انجام خدمات بازاریابی، تولید محتوای جذاب و مدیریت این امور کمک و مشاوره بگیرید. برای این منظور سایت بهمن محمودی بهترین انتخاب است. شما می‌توانید در این سایت عضو شده و انواع استراتژی‌ها و تکنینک‌های تبلیغ نویسی و بازاریابی را بیاموزید. شما می‌توانید با اطمینان در مسیر بازاریابی از متخصص این سایت کمک بگیرید. لینک زیر پل ارتباطی شما با سایت بهمن محمودی است.

bahmanmahmoudi.ir