تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

10 نکته مهم در سفر که باید بدانید

به هر کجا از این کره خاکی که سفر کنید، نکاتی هستند که با رعایت ان ها می توانید سفر را برای خود و دیگران لذت بخش و خاطره انگیز کنید. نکاتی که بسیاری از ان ها اغلب به دلیل سادگی و پیش پا افتادگی از قلم می افتند و ممکن است باعث به وجود آمدن آسیب ها وخسارت های مهم و جبران ناپذیری شود.با مجله گردشگری هم اقلیم باشید تا 10 نکته مهم هر گونه سفری را با هم بررسی کنیم.

1:لیست تهیه کنید

خیلی اوقات پیش آمده به دلیل برنامه ریزی نکردن و انجام کار ها به صورت اتفاقی بسیاری از وسایل را از قلم انداخته ایم و یا حتا فراوش کردیم در سفر از جای بسیار معروفی بازدید کنیم. بنابراین اگر اغلب آدم حواس پرتی هستید، تهیه لیست بسیار کمکتان می کند. چند روز پیش از سفر لیستی از وسایل مورد نیاز خود بنویسید. از لوازم ضروری گرفته تا کمک های اولیه و پوشاک و ابزار سرگرمی مثل کتاب و دوربین. هچنین می توانید لیست یا برنامه ای هم برای روز های سفر خود آماده کنید. از اینکه به کجا ها قصد دارید بروید، چی بخورید و چی بخرید.

اجاره روزانه خانه در تهران

وسایل سفر

2:کمی زبان محلی یاد بگرید

امروزه با وجود زبان انگلیسی و توجه به این امر که بیشتر افراد توانایی برقراری ارتباط با این زبان را دارند، مسافرت خا بسیار راحت تر شده است. اما گاهی اوقات برای بیشتر لذت بردند از شهر های مقصد دور می شویم و ترجیه می دهیم به سراغ محلی های یک کشور برویم تا هم از آن ها خرید کنیم و هم با فرهنگ، آداب و رسوم آن ها آشنا شویم. این موقع است که بلد بودن مقداری زبان محلی مقصد بسیار به شما کمک می کند. دانستن واژگانی مثل سلام و احوال پرسی، تشکر، سوالات مهم و… کار چندان سختی نیست.


از دست ندهید : جاذبه های گردشگری ایران


3:مدارک خود را همراه داشته باشید

مهم ترین مدرک شما در سفرهای خارجه که به نوعی کارت شناسایی شما به حساب می آید، پاسپورت شماست. آن را در جای امن نگه دارید و حتما از آن و دیگر مدارک مانند بیمه و بلیط و… کپی به همراه داشته باشید. چرا که گم شدن آن ه ممکن است برایتان دردسر ایجاد کند.

4:وسایل ضروری را پیش خود نگه دارید

گاهی ممکن است در جایی باشید که به چمدان دسترسی نداشته باشید و یا حتا ممکن است چمدان شما در فرودگاه جابه‌جا شده باشید. بنابران بهتر است وسایلی مثل مدارک، شارژر، لوازم شخصی و ضروری را در کیف کوچکی در کنار خود به همراه داشته باشید.

5:مشخصات هتل را به همراه داشته باشید

مشخصات هتل مانند آدرس دقیق، شماره تماس و کارت هتل را حتما همه جا به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

6:از محلی ها بپرسید

برای پیدا کردن محل های مناسب، جاذبه های خاص و کافه رستوران های با کیفیت، اینترنت و تور ها همیشه گزینه مناسبی نیستند. اگر می خواهید بهترین ها را در سفر پیدا کنید افراد محلی به شما بسیار کمک خواهند کرد.

7:عکس بگیرید

از هر صحنه ای که تصورش را می کنید شاید جالب باشد عکس بگیرد. شاید آن لحظه حس خاصی به ان نداشته باشید، اما قطعا بعدا جزء بهترین خاطراتتان خواهد شد.

کوله پشتی سفر

8:پول خود را یکجا نگذارید

در مسافرت هایی که از کارت بانکی استفاده نمی کنید و پولتان ارز کشور مقصد است، به هیچ عنوان آن ها را در یک مکان نگذارید، بلکه بهتر است به چند بخش تقسیم کنید هر یک را در جایی قرار دهید.


قبل از سفر حتما از ممنوع الخروجی خود استعلام بگیرید : استعلام ممنوع الخروجی


9:بیمه مسافرتی

بیماری و کسالت مسئله ای است که زمان و مکان نمیشناسد. هزینه های درمان مخصوصا در کشور های خارجی می تواند تمام پس انداز شما را به باد دهد. بنابراین بیمه مسافرتی از لازمه های هر سفر مطمئنی است که باید همراه داشت. این بیمه را می توانید هنگام خرید تور تهیه کنید.

10:همه چیز طبق نقشه قبلی پیش نمی رود

ممکن است کلی برنامه ریخته باشید و برای سفر خود برنامه ریزی کرده باشید و یک اتفاق ناگهانی آن را به هم بریزد. بدانید همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمی رود. پس سعی کنید منعطف باشید و خود را با اتفاق ها وفق دهید تا سفر خوش و خاطره انگیز را تجربه کنید.