آکواریوم استانبول

استانبول برای همه ما ایرانی ها نامی آشناست و در سال های اخیر به یکی از مقاصد محبوب توریستی برای گردشگران تبدیل شده است.هر کسی با هر عقیده و سلیقه ای می‌تواند از این شهر لذت ببرید چراکه هر چیزی که یک گردشگر در سفر به آن نیاز دارد در استانبول وجود دارد.در این مطلب از مجله گردشگری  هم اقلیم به معرفی یکی از دیدنی های این شهر یعنی آکواریوم استانبول می‌پردازیم.

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

از دست ندهید : جاهای دیدنی استانبول


آشنایی با آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول در سال 2011 در فلوریا واقع در جنوب غربی استانبول افتتاح شد.این آکواریوم با فرودگاه بین المللی آتاتورک 5 کیلومتر فاصله دارد و موقعیت مکانی آن برای گردشگران خارجی بسیار مناسب است.

این آکواریوم بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان محسوب می‌شود که با تم های مختلف و فضای تفریحی و آموزشی از رقبای خود پیشی گرفته است.

کوسه های آکواریوم استانبولامروزه بیش از 1500 گونه از جانوران آبی در آن نگهداری می‌شوند.بنای ساختمان دارای 2 طبقه است و حدود 22 هزار متر مربع وسعت دارد.بازدید از این آکواریوم طوری طراحی شده که دنیای زیر آب را در مکان های مختلف جهان به شما نشان می‌دهد.برای بازدید می‌بایست مسیرهای زیر را طی کنید:

دریای سیاه،تنگه بسفر،دریای مرمره،تنگه داردانل،دریای اژه،کانال سوئز،دریای سرخ،قطب جنوب،دریای مدیترانه،تنگه جبل اطارق،شرق اقیانوس اطلس،خط الراس اقیانوس اطلس،کانال پاناما،اقیانوس آرام و جنگل استوایی

آکواریوم استانبول


قبل از سفر به استانبول بخوانید : راهنمای سفر به استانبول

کلیک کنید
هفت دلیل برای سفر به استانبول

جالب است بدانید یکی از محبوب ترین و جذاب ترین بخش های آکواریوم استانبول بخش جنگل استوایی است؛در این مکان سعی شده تا فضای جنگل های بارانی آمازون در آمریکای جنوبی شبیه سازی شود.جالب تر از آن این است که دمای هوای این جنگل به صورت آنلاین با دمای واقعی جنگل آمازون تطبیق پیدا می‌کند و اگز در جنگل آمازون باران ببارد به صورت همزمان در این جنگل نیز شاهد بارش باران خواهید بود.

استوایی آکواریوم اسانبول

تفریحات آکواریوم استانبول

به غیر از بازدید از گونه های مختلف آبزیان تفریحات متنوعی نیز در این مجموعه قابل انجام است.یکی از مهمترین این تفریحات غواصی در کنار کوسه هاست! بله درست خواندید؛اگی می‌خواهید غواصی را در کنار کوسه ها تجربه کنید آکواریوم فلوریا استانبول این امکان را برای شما فراهم کرده است.

برای تجربه این نوع غواصی ابتدا باید از طریق آدرس Dalis@istanbulakvaryum.com وقت قبلی رزرو کنید.هزینه این تفریح مهیج 300 لیر به ازای هر فرد است و افراد بالای 14 سال می توانند آن را در محیطی کاملا امن تجربه کنند.

غذا دادن به ماهی ها نیز یکی از تفریحات جالبی است که می توان انجام داد.اگر می خواهید آن را تجربه کنید باید ساعت 15 خود را به آکواریوم برسانید.غذا دادن به ماهی ها هر روز ساعت 15 انجام می شود.

آکواریوم فلوریا استانبول

اطلاعات دیگر

میزان آب : 7 هزار متر مربع

تفریحات : غواصی ، غذا دادن به ماهی ها ، فلای راید ، سینما 5 بعدی

امکانات : کافه تریا ، فروشگاه ، رستوران ، سرویس بهداشتی

ساعات بازدید : همه روزه از ساعت 10 صبح تا 7 شب

هزینه بازدید : برای بزرگسالان حدود 50 لیر ، افراد بالای 65 سال 35 لیر و برای کودکان زیر 2 سال رایگان.

کلیک کنید
معروف ترین و خوشمزه ترین دسرهای ترکیه | Turkey

دسترسی : می توانید با مراجعه به میدان تکسیم با استفاده از مینی بوس های رایگان خود را به آکواریوم برسانید.

وبسایت : istanbulakvaryum.com

 

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا