تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

استانبول کارت چیست ؟ وقتی به ترکیه سفر می‌کنید، آپشن‌هایی وجود دارد که سفرشما را ساده‌تر می‌کند. حالا اگر قصد دارید در سفر خود به استانبول و بازدید از جاذبه های گردشگری آن، چند بار از وسایل حمل و نقل عمومی استانبول استفاده کنید بهتر است استانبول کارت تهیه کنید و به راحتی و ارزان‌تر پرداخت‌های خود را انجام دهید. با هم اقلیم همراه باشید تا با استانبول کارت و چگونگی تهیه آن آشنا شویم.

استانبول کارت1

اجاره روزانه خانه در تهران

درباره استانبول کارت

استانبول کارت در واقع کارت هوشمندی است که می‌توانید برای پرداخت کرایه در حمل و نقل عمومی استانبول از آن استفاده کنید. این کارت از سال 2009 میلادی مورد استفاده قرار گرفت و جایگزین بلیط الکترونیکی آکبیل شد. شما می‌توانید این کارت را به مقدار دلخواه شارژ کنید و به راحتی از وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول استفاده کنید. اندازه این کارت مثل کارت‌های هوشمند دیگر است و به راحتی در کیف پول جا می‌شود.

مزایای استفاده از استانبول کارت

قطعا تهیه بلیط برای هر بار که می‌خواهید از وسایل حمل و نقل استفاده کنید کمی سخت است؛ با تهیه و همراه داشتن استانبول کارت می‌توانید کارتان را راحت کنید و دیگر دنیال کیوسک‌های فروش بلیط نباشید. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از این کارت اشاره می‌کنیم:

پرداخت هزینه قبل از استفاده: شما به راحتی می‌توانید به هر میزان که می‌خواهید کارت خود را شارژ کنید و دیگر نیازی نیست برای هربار استفاده از حمل و نقل عمومی بلیط تهیه کنید و هزینه‌ای بپردازید. افزایش اعتبار کارت نیز کاری بسیار آسان است و مدت زمان کمی نیاز دارید تا با استفاده از دستگاه های مخصوص آن را شارژ کنید. این دستگاه‌ها در اکثر مواقع خلوت هستند و شما را از ایستادن در صف های طولانی خرید بلیط راحت می‌کنند.

چند منظوره بودن: همانطور که گفتیم با استفاده از این کارت می‌توانید از حمل و نقل عمومی استانبول استفاده کنید. این موضوع به یک وسیله خلاصه نمی‌شود بلکه می‌توانید با داشتن این کارت از انواع مختلف وسایل حمل و نقل مانند مترو، اتوبوس، قطار، قایق کابلی، تراموا و … استفاده کنید. برخی از این وسایل دیگر پول نقد را قبول نمی‌کنند به همین دلیل است که داشتن استانبول کارت برای گردشگران یک ضرورت است.

استانبول کارت

استفاده آسان: از مواردی که این کارت پیشرفته را برای افراد محبوب کرده این است که برای استفاده از آن حتما لازم نیست که آن را در تماس با دستگاه قرار دهید تا آن را بخواند؛ بلکه با قرار دادن این کارت در فاصله 8 سانتی متری دستگاه می‌توانید از دستگاه عبور کنید. حتی لازم نیست که این کارت را از کیف خود بیرون بیاورید.

امکان استفاده همزمان چند مسافر: اگر چند نفر با هم قصد گشت و گذار در شهر را دارید، لازم نیست چند کارت بخرید؛ تا هر استانبول کارت 5 نفر می‌توانند سفر کنند. بدین منظور پس از اینکه نفر اول کرایه خود را با این کارت پرداخت کرد چند ثانیه صبر کنید و سپس نفر دوم از این کارت استفاده کند.

کاهش هزینه حمل و نقل: شاید برایتان جالب باشد که با استفاده از این کارت تا 40 درصد نسبت به پرداخت معمولی سود خواهید کرد. به این صورت که به جای پرداخت 4 لیر ترکیه برای هر سفر 2.30 لیر پرداخت می‌کنید. جالب‌تر اینکه اگر در مدت دو ساعت پنج سفر داشته باشید هزینه کرایه شما از این هم کمتر می‌شود.

حالا که به استانبول سفر کردید از جاهای دیدنی دیگر آن بازدید کنید.

از کجا استانبول کارت تهیه کنیم؟

قطعا با خواندن این مطلب این سوال در ذهن شما ایجاد می‌شود که این کارت را باید از کجا تهیه کنید. آسان‌ترین راه برای تهیه این کارت مراجعه به ایستگاه های مهم مثل فرودگاه یا استگاه سلطان احمد است. بهتر است در سفر با هواپیما به استانبول و وقتی که می‌خواهید از فرودگاه خارج شوید این کارت را تهیه کنید.برای تهیه این کارت باید مبلغ 10 لیر پرداخت کنید. برای شارژ کارت نیز از دستگاه های خودپرداز در ایستگاه های مهم استفاده کنید.

استانبول کارت چیست