پرواز داخلی رسپینا

بازار طلای دبی

جاذبه های گردشگری دبی بسیار زیاد هستند؛از تفریحات آبی و صحرایی گرفته تا مراکز خرید و فروشگاه های متنوع در این شهر وجود دارد.یکی از مناطقی که بازدید از آن می تواند برای گردشگران جالب باشد بازار طلای دبی است.با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید تا با این بازار آشنا شویم.

آشنایی با بازار طلای دبی

دبی به شهر تجارت طلا نیز معروف است و در سطح این شهر می‌توانید طلا فروشی های متنوع و متعددی را ببینید؛اما بهترین مکان در این شهر برای خرید طلا بازار طلای دبی است که در بخش قدیمی این شهر قرار دارد.


از دست ندهید : جاهای دیدنی دبی


بازار طلای دبی یکی از برگترین بازارهای طلا و جواهرات جهان است که به عنوان یکی از مهمترین مراکز تجاری امارات نیز شناخته می‌شود.در سال 2007 معاملات انجام شده در این بازار به رقم 23.5 میلیارد دلار رسید که 65 درصد این مبلغ توسط گردشگران دبی ایجاد شده است و 35 درصد نیز توسط مردم محلی دبی و کشور امارات.

در این بازار انواع طلا و جواهرات مانند النگو ، گوشواره ، گردنبند ، دستبند و … به فروش می‌رسد.تنوع اجناس در بازار طلای دبی به قدری بالاست که به گفته برخی از مردم طرح و نمونه ای در جهان نیست که مانند آن در این بازار وجود نداشته باشد.

در دهه 40 میلادی بازرگانان جهانی از کشورهای هند ، ایران و … غرفه های خود را در این بازار ایجاد کردند و از آن زمان این بازار به شهرت جهانی رسید.


تماشا کنید : برج خلیفه دبی


بازار طلای دبی یا “سوق طلا” در میان مردم و گردشگران دبی بسیار مشهور است و می توان آن را به عنوان یکی از جاذبه های تفریحی و گردشگری برای افراد معرفی کرد.شک نکنید که ویرترین های موجود در این بازار شما را شگفت زده خواهد کرد.انواع زنجیرهای گران قیمت و سنگ های قیمتی را می توانید در ویترین های این بازار ببینید.

نکته جالب این است که قیمت طلا در دبی نسبت به کشورهای اروپایی ارزان تر است و محصولاتی که دست ساز نیستند به عنوان طلای خام و بدون دریافت کارمزد به فروش می‌رسد.

یکی از کارهایی که مردم برای انجام آن به بازار طلای دبی می‌روند داد و ستد طلا است.بخش بزرگی از تاریخ این بازار را داد و ستد تشکیل داده و مردم همواره در این بازار به این امر مشغول بوده اند.فروشندگان این بازار برای داد و ستد آماده هستند و پیشنهاد های خوبی را به افراد ارائه می‌دهند.

بازار طلا در دبی

البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هر داد و ستدی نسبت به شناخت طلا و انواع آن شناخت کافی را بدست بیاورید.

اگر به دنبال بدلیجات و نقره جات هستید بازهم بازار طلای دبی مکان خوبی برای شماست؛بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در سفر به دبی حتما از آن بازدید کنید.

آدرس : دبی ، دیره ، میدان بنی یاس ، خیابان آل خلیل

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا