تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

برج خلیفه دبی

برج خلیفه دبی بلند ترین برج جهان و یکی از جاذبه های گردشگری دبی است.قطعا تا به حال درباره سازه های برتر دنیا چیزهای زیادی شنیده اید.اما در این مطلب شما را با یکی از شگفت انگیز ترین سازه های دنیا یعنی برج خلیفه آشنا می‌کنیم.با هم اقلیم همراه باشید.

برج خلیفه

اجاره روزانه خانه در تهران

آشنایی با برج خلیفه دبی

همانطور که گفتیم این برج بلد ترین برج دنیا است و از سال 2010 تا به امروز هیچ سازه ای نتوانسته است مقام اولی را از آن بگیرد.در ابتدای سایخت این برج قرار بود نام آن را برج دبی بنامند اما بعد ها تصمیم تغییر کرد و به پاس بزرگ داشت شیخ محمد بن رشید المکتوم، آن را برج خلیفه نامیدند.

این برج با داشتن 828 متر ارتفاع یکی از شگفت انگیز ترین سازه های دنیا است که تلفیقی از سه منظره منحصر به فرد دبی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.یک سوی آن مناظر بیابانی را به شما نشان می‌دهد و از سوی دیگر نیز منظره ای بی نظیر از دریا را پیش روی شما قرار می‌دهد و در نهایت شما را با منظره فوق العاده زیبای شهری روبرو می‌کند.

نورپردازی فوق العاده‌ی شهر دبی باعث شده است اکثر گردشگران دبی دوست داشته باشند که این شهر را در شب ببینند.بنابراین شب ها بهترین زمان برای بازدید از برج خلیفه و دیدن نمای زیبای شهر است.ده هزار نورپردازی و رقص نور که در داخل و خارج برج طراحی شده اند جلوه بسیار زیبایی به آن بخشیده است.

البته به هیچ عنوان از زیبایی های روز و تابش زیبای نور خورشید بر دبی غافل نشوید و از هر فرصتی برای بازدید از این شهر رویایی استفاده کنید.

جالب است بدانید این برج ظرفیت جای دادن 35000 نفر را به طور همزمان دارد.

معماری و امکانات

برای ساخت این برج حدود 4000 طرح و نقشه ارسال شد و جالب است که در هنگام ساخت نیز حدود 10 بار نقشه‌ی ساخت آن تغییر کرد.تعداد 57 آسانسور در برج تعبیه شده است که شما را از سطح زمین به بالای بلندترین برج جهان می‌رساند.

برج خلیفه

معماری آن نیز تلفیقی از معماری اسلامی و معماری مدرن غربی است که توسط طراحی از نیویورک به نام Adam Tihany طراحی شده است.مبلمان و لوازم داخل برج به صورت مخصوص و سفارشی با توجه به نقشه برج تهیه شده است و بهترین ترکیب دکوراسیون را خلق کرده است.

این برج امکاناتی شامل رستوران،استخر،کتابخانه،مرکز خرید،هتل بسیار مجلل و… را در خود جای داده است.

برج خلیفه دبی

مقالات بیشتر بخوانید :