دریاچه بایکال روسیه

یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری جهان و کشور روسیه دریاچه بایکال است.این دریاچه هفتمین دریاچه بزرگ دنیاست که در فهرست میراث جهانی ثبت شده است.در این مطلب از سایت هم اقلیم قصد داریم به معرفی این دریاچه زیبا بپردازیم؛پس با ما همراه باشید.

دریاچه بایکال روسیه

همانطور که گفتیم دریاچه بایکال یکی از بزرگترین دریاچه های جهان است که 20 درصد از آب های شیرین سطحی روی کره زمین را در خود جای داده است و به عنوان یکی از منابع آب شیرین جهان شناخته می‌شود.

آب و هوای دریاچه بایکال

آب و هوای این دریاچه منحصر به فرد است و دارای ویژگی های آب و هوای خاص ساحلی می باشد.سفر به این دریاچه در فصل بهار یکی از کاریهایی است که گردشگران به آن علاقه دارند؛چراکه در این فصل آب و هوای دریاچه بسیار مطبوع و دلپذیر است و به همین دلیل نیز در بخش جنوبی این دریاچه اقامتگاه ها و امکانات تفریحی زیادی برای افراد ایجاد شده است.

دریاچه بایکال

جالب است بدانید مقدار بارندگی در قسمت های مختلف این دریاچه متفاوت است و بیشترین مقدار بارندگی مربوط به بخش جنوبی این دریاچه است.سالانه به طور متوسط حدود 495 میلی لیتر باران در این دریاچه می‌بارد.


از دست ندهید : جاهای دیدنی کیش


تاریخچه

تاریخچه پیدایش این دریاچه شگفت انگیز به حدود 25 میلیون سال پیش بازمی‌گردد.دریاچه بایکال در زمان مزوزوئیک به وجود آمده است و رشته کوه های عظیمی در اطراف آن وجود دارد که آن را احاطه کرده اند.دهکده هایی بسیار زیبا و آرام در اطراف آن وجود دارد که مکانی بسیار آرامشبخش و مناسب برای زندگی محسوب می‌شوند.

سوغات کاشان چیست؟

عمق این دریاچه به 1642 متر می‌رسد و دارای 23 هزار کیلومتر مکعب آب شیرین است.دریاچه بایکال که مانند مرواریدی در کشور روسیه می‌درخشد دارای 636 کیلومتر طول است و عرض آ ننیز 79 کیلومتر است.بیش از 300 نهر و رودخانه از طریق خط ساحلی 2100 کیلومتری به این دریاچه می‌ریزند.

یکی از مواردی که به زیبایی های این دریاچه افزوده،وجود گونه هایی زیبا و منحصر به فرد از حیوانات و گیاهان در این دریاچه است.

دریاچه بایکال روسیه

چطور به دریاچه بایکال برویم؟

چند روش گوناگون برای رسیدن به این دریاچه و جاذبه گردشگری پیش روی شماست.اغلب گردشکران از طریق شهر ایرکوتسک به دریاچه بایکال سفر می‌کنند،اما راه دیگری که پیش روی شماست رفتن به این دریاچه از راه قسمت شرقی دریاچه شهر اولان اوده است.


حتما بخوانید : راهنمای سفر


پیشنهاد می‌کنیم در سفر به روسیه از این دریاچه زیبا بازدید کنید تا از مناظر شگفت انگیز آن بهره‌مند شوید.اگر در فصل تابستان به این دریاچه بروید می توانید قایق سواری را در آن تجربه کنید.

Load More In متفرقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *