تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

دریاچه بایکال روسیه یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری جهان و کشور روسیه دریاچه بایکال است. این دریاچه هفتمین دریاچه بزرگ دنیاست که در فهرست میراث جهانی ثبت شده است. در این مطلب از سایت هم اقلیم قصد داریم به معرفی این دریاچه زیبا بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

دریاچه بایکال روسیه

اجاره روزانه خانه در تهران

همانطور که گفتیم دریاچه بایکال یکی از بزرگترین دریاچه‌های جهان در روسیه است که ۲۰ درصد از آب‌های شیرین سطحی روی کره زمین را در خود جای داده است و به عنوان یکی از منابع آب شیرین جهان شناخته می‌شود.

آب و هوای دریاچه بایکال

آب و هوای این دریاچه منحصر به فرد است و دارای ویژگی‌های آب و هوای خاص ساحلی می‌باشد. سفر به این دریاچه در فصل بهار یکی از کارهایی است که گردشگران به آن علاقه دارند؛ چراکه در این فصل آب و هوای دریاچه بسیار مطبوع و دلپذیر است و به همین دلیل نیز در بخش جنوبی این دریاچه اقامتگاه ها و امکانات تفریحی زیادی برای افراد ایجاد شده است.

دریاچه بایکال

جالب است بدانید مقدار بارندگی در قسمت های مختلف این دریاچه متفاوت است و بیشترین مقدار بارندگی مربوط به بخش جنوبی این دریاچه است.سالانه به طور متوسط حدود ۴۹۵ میلی لیتر باران در این دریاچه می‌بارد.

تاریخچه

تاریخچه پیدایش این دریاچه شگفت انگیز به حدود ۲۵ میلیون سال پیش بازمی‌گردد. دریاچه بایکال در زمان مزوزوئیک به وجود آمده است و رشته کوه‌های عظیمی در اطراف آن وجود دارد که آن را احاطه کرده اند. دهکده‌هایی بسیار زیبا و آرام در اطراف آن وجود دارد که مکانی بسیار آرامشبخش و مناسب برای زندگی محسوب می‌شوند.

عمق این دریاچه به ۱۶۴۲ متر می‌رسد و دارای ۲۳ هزار کیلومتر مکعب آب شیرین است. دریاچه بایکال که مانند مرواریدی در کشور روسیه می‌درخشد دارای ۶۳۶ کیلومتر طول است و عرض آ ننیز ۷۹ کیلومتر است.بیش از ۳۰۰ نهر و رودخانه از طریق خط ساحلی ۲۱۰۰ کیلومتری به این دریاچه می‌ریزند.

یکی از مواردی که به زیبایی‌های این دریاچه افزوده، وجود گونه‌هایی زیبا و منحصر به فرد از حیوانات و گیاهان در این دریاچه است.

اگر به دیدن دریاچه‌ها علاقه‌مند، هستید. مطالب مرتبط زیر را نیز بخوانید.

دریاچه بایکال روسیه

چطور به دریاچه بایکال برویم؟

چند روش گوناگون برای رسیدن به این دریاچه و جاذبه گردشگری پیش روی شماست. اغلب گردشکران از طریق شهر ایرکوتسک به دریاچه بایکال سفر می‌کنند، اما راه دیگری که پیش روی شماست رفتن به این دریاچه از راه قسمت شرقی دریاچه شهر اولان اوده است.

پیشنهاد می‌کنیم در سفر به روسیه از این دریاچه زیبا بازدید کنید تا از مناظر شگفت انگیز آن بهره‌مند شوید. اگر در فصل تابستان به این دریاچه بروید می توانید قایق سواری را در آن تجربه کنید.