تور های تابستانی سلام پروازلحظه آخر

روستای لاویج مازندران

استان مازندران یکی از زیباترین استان های ایران است که بسیاری از جاذبه های گردشگری ایران در آن قرار دارد.که در روزهای فصل بهار و تابستان مملو از گردشگر است و با زیبایی های خود از آن ها میزبانی می‌کند.یکی از روستاها و ییلاق های دیدنی و بکر استان مازندران روستای لاویج است که در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم به معرفی آن می‌پردازیم.حتما با ما همراه باشید تا با این روستای زیبا آشنا شوید.

روستای لاویج کجاست؟

روستای لاویج که بعضی از اهالی آن را با نام لاویج شهر خطاب می‌کنند یکی از دهستان های شهر چمستان در شهرستان نور است که در 17 کیلومتری جنوب چمستان قرار دارد.این روستا به دلیل دارا بودن مناطق ییلاقی ، جنگل های زیبا ، چشم اندازهای فوق العاده و آبگرم های طبیعی اش مشهور است.

اجاره روزانه خانه در تهران

روستای لاویج


همچنین بخوانید : سوغات مازندران


این روستا در جنوب چمستان و در میان دره های جنگلی البرز قرار دارد و جاده آن از 3 کیلومتری جنوب چمستان شروع می‌شود.

این روستا توسط کوه های سر به فلک کشیده البرز احاطه شده و در فصل های بهار و تابستان بسیار سرسبز و زیبا است.حتی در ماه اول فصل پاییز هم می‌توان به این روستا سفر کرد و از طبیعت و آب و هوای آن لذت برد.

آب و هوای این منطقه بسیار مطبوع و در فصل بهار و تابستان خنک است.لاویج در حال حاضر دارای 3 مسافرخانه است که در نزدیکی آبگرم قرار دارند.گردشگران همچنین می‌توانند از ویلاهای اجاره ای که در سراسر روستا دیده می‌شود برای اقامت استفاده کنند.

کلیک کنید
دیدنی های چادگان ، بهشت استان اصفهان | Chadegan

روستای لاویج

آبگرم روستای لاویج

همانطور که گفتیم یکی از دلایل مشهور بودن این روستا آبگرم های طبیعی ان است که با خواص درمانی برای دردهای استخوان و مفاصل و بیماری های پوستی خود ، گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می‌کند.

در حال حاضر آبگرم لاویج در دو قسمت زنانه و مردانه مجزا با دو استخر جداگانه که هر کدام گنجایش 10 الی 20 نفر را دارند قابل استفاده است.همچنین دوش های اختصاصی نیز در هر بخش وجود دارد.

آبگرم این روستا از کوه های بخش جنوب شرقی روستا از دل زمین به بیرون می‌جوشد و دارای املاح معدنی و گوگردهای فراوان است.پیشنهاد می‌کنیم اگر از درد های مفصلی و کمر درد و پا درد رنج می‌برید حتما سری به آبگرم های این منطقه بزنید.

در حال حاضر ( سال 97 ) قیمت بلیط آبگرم برای هر نفر 10 هزار تومان می باشد.

جنگل های لاویج

یکی از مهمترین بخش هایی که مردم را به این روستا می‌کشند جنگل های انبوه و سرسبز این روستا است که تا 2500 متر از سطح دریا ارتفاع دارند.اغلب مسافرانی که به این منطقه سفر می‌کنند به بازدید از جنگل کنار جاده بسنده می‌کنند که باید بگوییم سخت در اشتباهند!

روستای لاویج مازندران

جنگل های لاویج از گونه های مختلف گیاهی برخوردار است و در هر ناحیه آن چشمه سارانی از دل زمین به بیرون می‌جوشد.در جنگل های این روستا اگر به دل طبیعت بزنید شاهد درختان میوه هم خواهید بود و حتی بهترین مکان ها را برای عکاسی پیدا خواهید کرد.

با توجه به طبیعتی که در این روستا وجود دارد ، اغلب مردم به پرورش زنبور عسل مشغول هستند و به موجب آن می‌توانید طبیعی ترین عسل ها را در این منطقه خریداری کنید.به نوعی می‌توان گفت سوغات اصلی روستای لاویج عسل است.البته در کنار عسل ، صنایع دستی و محصولات لبنی این منطقه هم مورد استقبال گردشگران قرار دارد.

کلیک کنید
مکان های دیدنی جویبار ، مازندران | Juybar

جاهای دیدنی روستای لاویج

خب تا اینجا به دو جاذبه‌ی اصلی این روستا یعنی جنگل ها و آبگرم های آن پرداخته ایم.حالا نوبت به معرفی آبشار حرام او و فیل سنگی رسیده است.

آبشار حرام او

این آبشار هم یکی از جاذبه های طبیعی روستای لاویج محسوب می‌شود که در جاده چمستان و در مسیر این روستا قرار دارد.این آبشار دارای چشم اندازی زیبا و آب خنک و گواراست و امکانات پذیرایی نیز در اطراف آن فراهم شده است.

آبگرم لاویج


از دست ندهید : روستای فیلبند مازندران


نام این آبشار به این دلیل است که این آب از ارتفاعات سوردار و از پایین حرم امام زاده که در آن جا دفن است سرازیر می‌شود.او در زمان طبری به معنی آب است.بدین ترتیب از ترکیب “حرم” و “او” نام حرام او را برای این آبشار انتخاب کرده اند.

فیل سنگی

یک قطعه سنگ بزرگ در مرکز روستا وجود دارد که در اثر فرسایش طبیعی به شکل فیلی درآمده که بر روی زمین نشسته است.معمولا این صحنه برای گردشگران جالب است و اغلب از آن بازدید می‌کنند.برای دیدن فیل سنگی باید از آبگرم ها عبور کنید و پس از ده دقیقه به آن برسید.

روستای لاویج کجاست

آدرس و دسترسی

آدرس : استان مازندران ، شهرستان چمستان ، روستای لاویج

دسترسی : برای رسیدن به این روستا باید به از چمستان به سمت نور حرکت کنید و در کیلومتر 3 جاده چمستان به نور وارد مسیر فرعی که به سمت جنوب جاده است شوید و جاده را ادامه دهید تا به روستای لاویج برسید.

مقالات بیشتری بخوانید

کلیک کنید
پیست اسکی خوشاکو ارومیه