تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

ساحل مکسر ، یکی از زیباترین سواحل خلیج فارس

کشور عزیزمان ایران سواحل زیبای بسیاری در شمال و جنوب خود دارد که هر کدام از آن ها ارزش دیدن را دارند.یکی از زیباترین سواحل ایران ساحل مکسر در جنوب ایران است که باید حتما آن را از نزدیک ببینید تا از زیبایی آن شگفت زده شوید.با هم اقلیم همراه باشید تا شما را با این ساحل زیبا آشنا کنیم.

ساحل مکسر کجاست؟

مکسر ساحل صخره ای و بسیار زیبا در جنوب کشور و خلیج فارس است.کلمه مکسر در زبان عربی به معنی خرد شده یا شکسته شده است.شاید با خود بگویید مگر این ساحل در ایران نیست پس چرا نام آن عربی است؟!باید بگوییم که تعداد زیادی از ساکنان این ناحیه از کشور عرب زبانان ایرانی هستند و به همین دلیل نام برخی از بخش های این منطقه از گویش این هموطنان برگرفته شده است.

اجاره روزانه خانه در تهران

ساحل مکسر کجاست

همانطور که گفتیم ساحل مکسر ساحلی صخره ای است و صخره های موجود در این ساحل پس از سال های بسیار زیاد و پس از جدا شدن از دریا بر اثر گذر زمان و فرسایش به شکل های متنوع و جذابی در آمده اند که این ساحل را بسیار دیدنی کرده است.شکل این صخره ها به قدری جالب است که احساس می کنید از سیاره ای دیگر به زمین آمده اند.


همچنین بخوانید : جاهای دیدنی قشم


مدتی است که برخی این ساحل را با نام “شوسا” می شناسند چراکه زوجی به نام های شورش و سارا در کنار این ساحل مشغول به زندگی هستند و یکی از محلی ها که با این زوج هم آشنایی دارد این ساحل را شوسا نامید.

کلیک کنید
معرفی مرکز خرید تیراژه تهران

موقعیت مکانی ساحل مکسر

مکسر در کنار کوه شهرستان بندر لنگه واقع شده و بعد از بندر لنگه در میانه جاده مقام‌بستانو قرار دارد.بندر لنگه از شهرهای استان هرمزگان به حساب می آید و نام قدیم آن نیز بنر مروارید بود چراکه در آن صید و تجارت مروارید رواج داشت.بندر لنگه نیز خود بسیار دیدنی است و در آن آب انبارهای زیادی وجود دارد که نشان از رونق این شهر در گذشته دارد.

دیدنی های ساحل مکسر

همانطور که گفتیم صخره های موجود در این ساحل به شکل های گوناگون و جذابی در آمده اند که بازدید از آن ها فراموش نشدنی خواهد بود.در سفر به این ساحل و بازدید از آن لحظات نابی را تجربه خواهید کرد و با قدم زدن در آن آرامش وارد روح شما می شود.

ساحل مکسر

این صخره ها باعث شده تا ساحل مکسر به یکی از لوکیشن های محبوب برای عکاسان تبدیل شود و عکس های زیبایی از این ساحل گرفته شود.علاوه بر این صخره ها می توانید از شن های نرم این ساحل و شنا در آب زلال لذت ببرید.

چطور به ساحل مکسر برویم؟

برای اینکه خودتان را به این ساحل برسانید آسان ترین راه این است که با پرواز به بندر لنگه رفته و سپس با خودروی سواری به مکسر بروید.

راه دیگر این است که با استفاده از قطار،اتوبوس و یا هواپیما به بندر عباس بروید و از آن جا پس از طی کردن حدود 180 کیلومتر به بندر لنگه و سپس ساحل مکسر برسید.


همچنین بخوانید : جاهای دیدنی کیش


بهترین زمان برای بازدید از این ساحل زیبا اواسط پاییز تا اواسط فصل بهار است و در این زمان هوای این منطقه مطلوب و لذت بخش می باشد.پیشنهاد می کنیم حتما دوربین عکاسی خود را همراه داشته باشید.

کلیک کنید
بهترین شرکت های هواپیمایی سال 2018

مکسر

جاذبه های گردشگری اطراف ساحل مکسر

در استان هرمزگان دیدنی ها و جاذبه های گردشگری بی شماری وجود دارد که شاید دلتان بخواهد پس از رفتن به مکسر سری هم به آن ها بزنید.در دیدنی های اطراف این ساحل می توان به ساحل نیرم،چشمه شمس،دره اودبه،خلیج نایبند،جزیره لاوان و تنگه شوتاریکو اشاره کرد.