سوغات اردبیل

سوغات اردبیل :: اردبیل نیز مانند استان های دیگر کشور، سوغات مخصوص خود را داراست. از خوراکی و شیرینی های خوشمزه گرفته، تا صنایع و سازه های دستی.

امروز در هم اقلیم سوغات معروف استان اردبیل را با هم بررسی می‌کنیم.

حلوای سیاه

یکی از معروف ترین سوغاتی های اردبیل، حلوای سیاه می‌باشد. این حلوا را بیشتر در زمستان می‌توانید پیدا کنید. اردبیلی ها این حلوا را همراه با چای و یا به صورت تکی مصرف می‌کنند. عسل، گردو، جوانه گندم، کره حیوانی، آرد، پودر نارگیل و پسته از مواد تشکیل دهنده‌ این حلوای خوشمزه می‌باشد.

باقلوای مخصوص اردبیل

سوغات اردبیل

باقلوا را به عنوان سوغات در بسیاری از استان های کشور می‌توان یافت. اردبیل هم از این قضیه مستثنی نیست. این شیرینی یکی جزء سوغات های محبوب استان اردبیل است.

قچکورگی

اگر در هنگام سال نو و در تعطیلات نوروزی به اردبیل سفر کنید. شیرینی های قچکورگی را همه جا می‌توانید پیدا کنید. مردم اردبیل این شیرینی های خوشمزه را بر سر سفر های هفت سین خود می‌گذارند. اگر به اردبیل سفر می‌کنید، این شیرینی‌های فوق‌العاده را فراموش نکنید.

نان برنجی خلخال

سوغات اردبیل

نان برنجی خلخال معروف به قند چوربی یکی دیگر از شیرینی های خوش طعم اردبیل است. البته این شیرینی ها بسیار معروف بوده و با روشی خاص پخته می‌شوند تا مختص اردبیل باشند.

آغ حلوا

آغ حلوا و یا حلوای سفید شیرینی‌ای است با ترکیباتی چون شیره حلوا، زنجبیل، آرد برنج و وانیل.

صنایع دستی اردبیل

سوغات اردبیل

گلیم بافی، جاجیم بافی، سفال گری، عروسک بافی، چاقو سازی، قلم زنی و نقاشی روی مس، چوب و چرم از هزاران هنر مردمان اردبیل می‌باشد که گردشگران می‌توانند آن‌ها را به عنوان سوغات برای خود خریداری کنند.

برای سفر به استان های مختلف ایران، می‎توانید راهنمای سفر به هر یک را با دقت مطالعه کرده تا سفری خوب و خوش برای خود و خانواده رقم بزنید.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذراید