تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ Red Square یکی از جاذبه های گردشگری مسکو است که در مقابل دیوار شرقی کاخ کرملین قرار دارد و از سه طرف دیگر توسط ساختمان های مختبف احاطه شده است.آن سه سلختمان عبارتند از : موزه دولتی تاریخ،دپارتمان استور GUM و کلیسای جامع سنت باسیل.با هم اقلیم همراه باشید تا در کنار هم با میدان سرخ مسکو آشنا شویم.

میدان سرخ مسکو

اجاره روزانه خانه در تهران

عملیات ساخت این میدان به قرن ۱۵ بازمی‌گردد؛زمانی که ایوان سوم ( شاهزاده مسکو ) دستور داد که برای حفاظت از کاخ کرملین در مقابل آتش‌سوزی های مکرر،زمینی که در مجاورت دیوار جدید کرملین قرار دارد را از ساختمان های چوبی خالی کنند.در پی این اقدام یک منطقه گسترده در مقابل دیوار های شرقی این کاخ شکل گرفت و به نوعی از آن حفاظت می کرد.

بعد ها اجازه داده شد که در این مکان خرید و فروش‌‌های جزئی نیز انجام بگیرد و به همین دلیل بود که نام این میدان در ابتدا میدان تجارت بود.ساختمان های چوبی موجود در این میدان در موارد بسیار زیادی دچار آتش‌سوری می‌شدند و این موضوع باعث شده بود تا این میدان را به عنوان میدان آتش نیز بشناسند.در قرن ۱۶ پس از اینکه کلیسای ترینیتی Trinity در ضلع جنوبی این میدان ساخته شد نام این میدان نیز بع ترینیتی تغییر کرد.

سپس در قرن ۱۷ نام سرخ برای اولین بار در یکی از دستورات صادر شده توسط تزار الکسی میخایلویچ Alexei Mikhailovich به کار برده شد.این کلمه در روسیه به معنای “زیبا” بود.پس از چند سال این محل به منطقه زندگی شهری تبدیل شد که حتی از آن به عنوان محلی برای اعلام احکام شاهنشاهی و جلسات حساتی استفاده می‌شد.همچنین مراسمات دیگری مانند تاجگذاری و همینطور حرکات متنوع مذهبی نیز در این مجل برگزار می‌شد.

در قرن ۲۰ میدان سرخ در کنار کاخ کرملین به عنوان نماد دولت جدید شناخته شد و رژه های نظامی و تظاهرات کارگران نیز در چند مورد در این میدان اتفاق افتاد.میدان سرخ مسکو همانجایی است که رژه نظامی معروف در ۷ نوامبر سال ۱۹۴۱ در آن اتفاق افتاد و شرکت کنندگان در آن رژه از سمت چپ میدان مستقیم به سمت خط مقدم حرکت کردند.از سال ۱۹۹۰ به بعد میدان سرخ به مکانی برای برگزاری جشنواره ها،نمایشگاه‌ها و کنسرت‌های خوانندگان مشهور تبدیل شد.

پیشنهاد می کنیم در سفر به روسیه و میدان سرخ مسکو به فکر خرید سوغاتی نباشید چرا که وسایلی که در این محل به فروش می رسند قیمت بسیار بالایی دارند.

میدان سرخ مسکو


مقالات بیشتر بخوانید :