تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

پل گلدن گیت سانفرانسیسکو ؛ همه ما بارها نام سانفرانسیسکو یکی از شهرهای محبوب و مدرن آمریکا را شنیده‌ایم. پل گلدن گیت در این شهر که یکی از جاذبه‌های گردشگری آن محسوب می‌شود. پلی معلق در دهانه شمالی این شبه جزیره است که آن را به مارین کانتی متصل می‌کند. با هم اقلیم همراه باشید.

سانفرانسیسکو

همه چیز درباره پل گلدن گیت سانفرانسیسکو

این پل که بر روی اقیانوس آرام قرار دارد دارای طولانی‌ترین دهانه بین تمام پل‌های جهان است و فاصله آن بیش از 4200 فوت می‌باشد. در سال 1937 ساخت این سازه‌ی عظیم به اتمام رسید و امروزه به عنوان نماد اصلی و بین المللی سان فرانسیسکو و ایالت کالیفرنیا شناخته می‌شود.

اجاره روزانه خانه در تهران

پل گلدن گیت که توسط مهماری به نام ایرونیگ مورو طراحی شده است،به دلیل اینکه در مه و شرایط مختلف قابل رویت باشد با رنگ نارنجی مایل به قرمز ساخته شده است.

طول پل گلدن گیت به 1.7 مایل می‌رسد و به طور متوسط در روز حدود 1800 وسیله نقلیه از روی آن عبور می‌کنند. این پل شامل شش باند برای عبور است و در دو سمت آن پیاده‌روهای زیبایی وجود دارد که به افراد پیاده و دوچرخه سواران کمک می‌کند تا به راحتی از پل عبور کنند.

پل گلدن گیت سانفرانسیسکو

حد اکثر سرعت مجاز برای رانندگی بر روی این پل ابتدا 89 کیلومتر در ساعت بود اما از اکتبر سال 1983 به 72 کیلومتر کاهش پیدا کرد. همچنین پیاده‌روی در سمت شرقی پل در طول روز و پیاده‌روی در سمت غربی فقط بعد از ظهر ها و ایام تعطیل مقدور است.

تاریخچه

ایده ساخت این سازه‌ی شگفت انگیز برای اولین بار در سال 1916 توسط فردی به نام جوزف اشتراوس مطرح شد. این ایده در سال 1921 به مسئولین و همچنین مردم سانفرانسیسکو ارائه شد و سرانجام در سال 1930 با رای مردم شهرستان‌های اطراف از جمله مارین کانتی ساخت این پل شکلی جدی به خود گرفت. مدتی بعد در تاریخ 12 نوامبر ساخت این پل توسط دولت به تصویب رسید و مردم شهرستان‌های اطراف با تعطیل کردن کارهای خود این روز را به دلیل تصویب شدن ساخت این پل جشن گرفتند. بدین ترتیب ساخت پل گلدن گیت در 5 ژانویه سال 1933 آغاز شد و پس از چهار و نیم سال به اتمام رسید.

گلدن گیت سانفرانسیسکو

این پل به دلیل ظرافت و زیبایی خاص خود به یک سمبل جهانی برای سانفرانسیسکو و کشور آمریکا تبدیل شده است و هرکس که نام این شهر را می‌شنود ناخودآگاه تصویر این پل در ذهنش نقش می‌بندد. در سال 1937 حدود 20 هزار نفر از شهرستان های مختلف برای افتتاح این پل خود را بر روی آن رساندند و رژه‌ای با شکوه را روی آن برگذار کردند.

برای ساخت پل گلدن گیت حدود 5 هزار کارگر به کار گرفته شدند و دی پی ساخت آن تمامی درختان جنگل اورگان قطع شد. پیاده روی و دوچرخه سواری روی این پل تجربه ای بی نظیر و تکرار نشدنی را برای گردشگران به ارمغان می‌آورد.

پل گلدن گیت سانفرانسیسکو2