پل گلدن گیت سانفرانسیسکو

پل گلدن گیت سانفرانسیسکو

همه ما بارها نام سانفرانسیسکو یکی از شهرهای محبوب و مدرن آمریکا را شنیده ایم.پل گلدن گیت در این شهر که یکی از جاذبه های گردشگری آن محسوب می شود پلی معلق در دهانه شمالی این شبه جزیره است که آن را به مارین کانتی متصل می کند.با هم اقلیم همراه باشید.

سانفرانسیسکو

همه چیز درباره پل گلدن گیت سانفرانسیسکو

این پل که بر روی اقیانوس آرام قرار دارد دارای طولانی ترین دهانه بین تمام پل های جهان است و فاصله آن بیش از ۴۲۰۰ فوت می‌باشد.در سال ۱۹۳۷ ساخت این سازه‌ی عظیم به اتمام رسید و امروزه به عنوان نماد اصلی و بین المللی سان فرانسیسکو و ایالت کالیفرنیا شناخته می‌شود.

این پل که توسط مهماری به نام ایرونیگ مورو طراحی شده است،به دلیل اینکه در مه و شرایط مختلف قابل رویت باشد با رنگ نارنجی مایل به قرمز ساخته شده است.

طول پل گلدن گیت به ۱.۷ مایل می‌رسد و به طور متوسط در روز حدود ۱۸۰۰ وسیله نقلیه از روی آن عبور می‌کنند.این پل شامل شش باند برای عبور است و در دو سمت آن پیاده رو های زیبایی وجود دارد که به افراد پیاده و دوچرخه سواران کمک می‌کند تا به راحتی از پل عبور کنند.

پل گلدن گیت سانفرانسیسکو


شاید دوست داشته باشید : برج خلیفه دبی


حد اکثر سرعت مجاز برای رانندگی بر روی این پل ابتدا ۸۹ کیلومتر در ساعت بود اما از اکتبر سال ۱۹۸۳ به ۷۲ کیلومتر کاهش پیدا کرد.همچنین پیاده روی در سمت شرقی پل در طول روز و پیاده روی در سمت غربی فقط بعد از ظهر ها و ایام تعطیل مقدور است.

تاریخچه

ایده ساخت این سازه‌ی شگفت انگیز برای اولین بار در سال ۱۹۱۶ توسط فردی به نام جوزف اشتراوس مطرح شد.این ایده در سال ۱۹۲۱ به مسئولین و همچنین مردم سانفرانسیسکو ارائه شد و سرانجام در سال ۱۹۳۰ با رای مردم شهرستان های اطراف از جمله مارین کانتی ساخت این پل شکلی جدی به خود گرفت.مدتی بعد در تاریخ ۱۲ نوامبر ساخت این پل توسط دولت به تصویب رسید و مردم شهرستان های اطراف با تعطیل کردن کارهای خود این روز را به دلیل تصویب شدن ساخت این پل جشن گرفتند.بدین ترتیب ساخت پل گلدن گیت در ۵ ژانویه سال ۱۹۳۳ آغاز شد و پس از چهار و نیم سال به اتمام رسید.

گلدن گیت سانفرانسیسکو

این پل به دلیل ظرافت و زیبایی خاص خود به یک سمبل جهانی برای سانفرانسیسکو و کشور آمریکا تبدیل شده است و هرکس که نام این شهر را می‌شنود ناخودآگاه تصویر این پل در ذهنش نقش می‌بندد.در سال ۱۹۳۷ حدود ۲۰ هزار نفر از شهرستان های مختلف برای افتتاح این پل خود را بر روی آن رساندند و رژه ای با شکوه را روی آن برگذار کردند.


همچنین بخوانید : راهنمای سفر


برای ساخت پل گلدن گیت حدود ۵ هزار کارگر به کار گرفته شدند و دی پی ساخت آن تمامی درختان جنگل اورگان قطع شد.پیاده روی و دوچرخه سواری روی این پل تجربه ای بی نظیر و تکرار نشدنی را برای گردشگران به ارمغان می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *