جشنواره نوروزی سلام پرواز

کولوسئوم رم

کولوسئوم یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا است که با نام آمفی تئاتر Flavian نیز شناخته می‌شود.این آمفی تئاتر یکی از آثار تاریخی شهر رم محسوب شده و در مرکز این شهر قرار دارد.در سال های اخیر بخش هایی از این جاذبه به دلیل زلزله و دزدی دزدان سنگ ، از بین رفته است اما با این حال همچنان به عنوان نمادی از امپراطوری روم باستان،خودنمایی می‌کند.با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید.

کولوسئوم رم

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

از دست ندهید: ونیز ایتالیا


آشنایی با کولوسئوم ایتالیا

کولوسئوم بزرگترین آمفی تئاتر دنیا است که به صورت بیضی شکل و از شن و بتن ساخته شده است.ساخت این آمفی تئاتر در دوران امپراطور Vespasian در سال 72 پس از میلاد شروع شد و 8 سال بعد در سال 80 پس از میلاد به اتمام رسید.

گفته می‌شود کولوسئوم می تواند بین 50 تا 80 هزار تماشاگر را در خود جای دهد.در زمان های قدیم این مکان برای مسابقات گلادیاتورها ، کشتن حیوانات وحشی ، اعدان ها و.. استفاده می‌شده است.

بعد از پادشاهی نرو Nero امپراطورهای سلسله Flavian به حکومت روم رسیدند. Vespasian دستور داد که کولوسئوم را محل قصر نرو بسازند تا به نوعی خود را از آن پادشاه ستمگر متمایز نشان دهد.هدف او این بود که با به راه انداختن نبردهای مرگبار گلادیاتورها در این مکان ، در بین مردم محبوب شود.در آن زمان کشتارها در کولوسئوم بسیار زیاد بود و چندین هزار حیوان وحشی در آن کشته شدند.

کلیک کنید
معبد پانتئون رم ایتالیا

کولوسئوم رم


حتما بخوانید : راهنمای سفر با هواپیما


کف محل نبرد در کولوسئوم دارای 83 متر طول و 48 متر عرض بود که با چوب ساخته شده بود. این سطح با شن پوشیده می‌شد. زمان‌هایی بوده است که پشت سر هم نبرد در این محل در جریان بوده و زمین آن قدر با خون پوشیده می‌شده که مجبور می‌شدند یک لایه شن جدید روی زمین بریزند. این کف چوبی مدت‌ها است که نابود شده و شما هم اکنون می‌توانید سرداب زیر محل نبرد را ببینید.

رم ایتالیا

نکات مهم برای بازدید از کولوسئوم

  1. بهترین زمان برای بازدید از کولوسئوم و دیدن زیبایی های آن هنگام غروب خورشید و شب است.
  2. بازدید از این محل از ساعت 8:30 صبح آغاز می‌شود،سعی کنید چند دقیقه قبل از باز شدن درب ها در محل حضور داشته باشید.ا
  3. فروشندگان زیادی در سر راه شما می‌آیند و اسرار در خرید اجناسشان دارند.اگر تمایل به خرید ندارید فقط از کلمه No استفاده کنید و بی تفاوت رد شوید.این افراد بسیار پیگیر هستند و ممکن است شما را عصبی کنند.
  4. اگز می‌خواهید مدت زیادی را در صف نمانید بهتر است از تورهای بازدید از کولوسئوم استفاده کنید.مهم ترین مزیت تور وجود یک راهنما برای شماست.
  5. حتما از کفش مناسب استفاده کنید چراکه محیط این مکان هنوز به شکل باستانی خود باقی مانده است.
  6. از به همراه داشتن کیف و ساک های بزرگ پرهیز کنید چرا که داخل بردن آن ها ممنوع است و جایی هم برای به امانت گذاشتن آن ها در نظر گرفته نشده.
  7. در نزدیکی کولوسئوم جاذبه های دیگری همچون “فروم رومی” و “تپه پالاتین” وجود دارد که می‌تواید با تهیه بلیت از هر 3 آن ها بازدید کنید.قیمت بلیت 12 یورو است و 2 روز اعتبار دارد.در این 2 روز می‌توانید از هر 3 جاذبه دیدن کنید.
کلیک کنید
چگونه ویزای ترانزیت بگیریم؟

دسترسی

کولوسئوم در مرکز شهر رم قرار دارد و بهترین راه رفتن به آن استفاده از مترو است.با استفاده از مترو در هرجای شهر که باشید می‌توانید از طریق خط B خود را به ایستگاه متروی کولوسئوم برسانید.‌

وبسایت : coopculture.it

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا