تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

گردشگری غذا

دیجیتالی شدن در همه جا وجود دارد ، اما هر تجربه گردشگری را نمی توان دیجیتالی کرد. صنعت گردشگری دارای یک زیرمجموعه است که در هنگام ارائه خدمات دیجیتالی نشده در بهترین حالت باقی می ماند: زیرشاخه غذا و نوشیدنی. با این حال این بخش شامل مهارت ها و پلتفرم های دیجیتالی ، اجتماعی و پاک به منظور بهینه سازی این سرویس است. در حال حاضر ، یکی از بزرگترین انگیزه ها در صنعت جهانگردی ، جستجوی تجربه های خوب غذایی است.  در این متن ، روند غذایی را نشان می دهیم که گردشگری و تأثیر آن در صنعت گردشگری مورد بحث قرار خواهد گرفت

گردشگری غذا

اجاره روزانه خانه در تهران

جهانگردی غذایی یک جایگاه جدی است که آینده گردشگری را تعریف می کند

 

تفاوتی که گردشگران با یکدیگر دارند در این است که آنها به دنبال بی نظیرترین غذاهای عجیب و غریب و  بیشتر از همه غذاهای محلی خوشمزه هستند. به نظر می رسد فرصتی طلایی برای ترکیب سفر و لذتِ خوردن است. براساس پلتفرم ها و گزارش های مختلف ، گردشگری غذایی به جای یک روند پر سر و صدا ، به یک جایگاه جدی تبدیل شده است. این بخش گردشگری پتانسیل عظیمی در تحریک اقتصادهای محلی ، منطقه ای و ملی و افزایش پایداری فراهم می کند.

از نظر انگیزه های گردشگری ، هم اکنون تجربه غذا در سطح مشابه بازدید از موزه ، لذت بردن از موسیقی و تحسین معماری یک مکان است. در گزارش دوم جهانی جهانگردی غذا (UNWTO) آمده است که گردشگری غذایی ،  از پتانسیل خوبی برای بهبود مدیریت مقصد ، ترویج فرهنگ و مشارکت در بخش های دیگر مانند کشاورزی و تولید مواد غذایی برخوردار است.

از این گزارش می توان چند نتیجه دیگر گرفت:

  • غذا و نوشیدنی یکی از بزرگترین انگیزه های سفر است.
  • هنگام بررسی انگیزه های افراد برای بازدید از یک مکان خاص ، غذا نقش بسزایی در روند تصمیم گیری دارد.
  • نقش غذا باید در بسته کل در نظر گرفته شود ، مانند نحوه تهیه و سرو آن با پیشرفت های فرهنگی ، جمعیتی و فنی ، یا اگر می خواهید آن را با وضوح بیشتری بگویید. مهارت های اجتماعی ، زیست محیطی و دیجیتال.

دنیای غذا ، مهمان نوازی و مسافرت سیال و روان است

توسعه روندهای غذایی و گردشگری از زمان محبوبیت مجلات دیجیتال و پلتفرم های  آنلاین  با تمرکز بر گردشگری غذا ، مهمان نوازی و مسافرت ، حتی بیشتر قابل توجه است.

هانس استینبرگن یک مدرس هلندی (فیلسوف خدمات غذا) هلندی است و به نمایندگی از آژانس محبوب ” Food Inspiration ” به جهان سفر می کند تا تجربیات منحصر به فردی را که یک مقصد خاص را برجسته می کند پیدا کند و ثبت کند. هانس بنیانگذار و شریک مدیر مجله Food Inspiration Magazine ، اولین مجله دیجیتال متخصصان غذا در جهان است. این مجله فقط بر روی غذا متمرکز نیست بلکه هدف آن نشان دادن داستان ها و هویت آشپزی کشورها ، مقصد و سرآشپزها به متخصصان است. او معتقد است دنیای غذا ، پذیرایی و مسافرت سیال و روان است.

“گردشگری غذا همچنین بر لابی هتل ها و چگونگی گسترش خدمات خود تأثیر می گذارد. این مکان ها به محلی تبدیل شده است که مردم ، هم محلی ها و هم مسافران دور هم جمع می شوند ، غذا و نوشیدنی با هم دارند و مناطق اجتماعی را به عنوان مکانی برای ملاقات تجربه می کنند. صنعت جهانگردی و مشاغل غذا و مهمان نوازی با ترکیب نقاط قوت خود برای ارتقا مقاصد غذایی ، خدمات خود را با هم ادغام و بهینه می کنند. “