بازار میدانی تفلیس

یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان بازار میدانی تفلیس است که از قدیمی‌ترین بازار های پایتخت و از اصلی ترین مراکز تجاری سال های گذشته در منطقه قفقاز محسوب می‌شود.اگر به خرید و گشت و گذار در بازارهای قدیمی علاقه دارید ، با هم اقلیم همراه باشید تا با این بازار تاریخی و زیبا آشنا شویم.

بازار میدانی تفلیس

آشنایی با بازار میدانی تفلیس

همانطور که گفتیم این بازار در سال های گذشته به عنوان مرکز اصلی تجارت در منطقه اهواز شناخته می‌شد.این بازار چند سالی تعطیل بود و کاربری خود را به عنوان یک بازار از دست داده بود اما در سال های اخیر دوباره بازگشایی شد و به بازاری محبوب برای گردشگران تبدیل شد.هم اکنون بازار میدانی تفلیس جزو میراث فرهنگی این کشور است.

این بازار قدیمی در بخشی از شهر که دارای بافت قدیمی است قرار گرفته که در گذشته تاجران کشورهای اطراف در آن تجارت می‌کردند.همچنین معامله های مهمی در دوره های تاریخی مختلف در این بازار انجام می‌شد که ارزش مالی بسیار زیادی به همراه داشته است اما امروزه به عنوان یک مکان توریستی شناخته می‌شود.


قبل از سفر به گرجستان بخوانید : راهنمای سفر به گرجستان


بازار میدانی تفلیس در سال های اخیر از طرف آژانس گردشگری گرجستان بازسازی شد اما بافت های قدیمی آن همچنان باقی مانده است.امروزه این بازار رونق خوبی گرفته و طیف گسترده ای از محصولات گرجستان در آن ارائه می شود.از جمله اجناسی که در این بازار فروخته می شود می توان به خوراکی ، ادویه جات ، ترشی ، مربا ، عتیقه ، زیورآلات ، کتاب ، تابلوهای نقاشی و … اشاره کرد.

دریاچه لاک پشت تفلیس

بازار میدانی تفلیس

نکته جالب این بازار این است که در زیر زمین و به صورت تونل های زیر زمینی ساخته شده و در اطراف آن نیز جاذبه های دیگری مانند کلیسا ، کاروان سراها ، کارگاه های آموزشی و رستوران قرار دارد.

اگر به گشت و گذار در بازارها و خرید سوغاتی علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما به بازار میدانی تفلیس سری بزنید و از اجناسی که در این بازار تاریخی به فروش می‌رسد بازدید کنید.

Load More In متفرقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *