جشنواره نوروزی سلام پرواز

باغ وحش بلگراد صربستان

صربستان یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که سالانه شاهد گردشگران زیادی می‌باشد. شهر بلگراد، پایتخت صربستان، با طبیعتی خیره کننده و آب و هوایی بسیار خوب و دل‌پذیر، دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است. یکی از این جاذبه های دوست داشتنی و سرگرم کننده، باغ وحش بلگراد می‌باشد.امروز در هم اقلیم قصد معرفی این باغ وحش معروف را داریم. با ما همراه باشید.


حتما بخوانید : مراحل سوار شدن به هواپیما

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

آشنایی با باغ وحش بلگراد صربستان

باغ وحش بلگراد، در سال 1936 توسط شهردار وقت بلگراد، افتتاح شد و بسیار سریع به محیطی محبوب و دوست داشتنی تبدیل شد. این باغ وحش در آغاز مساحتی حدود 5/3 هکتار داشت که به مرور زمان مساحت آن وسعت یافت و اکنون دارای زمینی به مساحت 14 هکتار می‌باشد.

باغ وحش بلگراد

این باغ وحش که به باغ وحش امیدواری نیز معروف می‌باشد، در منطقه کالمگدان بلگراد واقع شده است و یکی از قدیمی ترین باغ وحش های اروپا شناخته می‌شود.

جالب است بدانید در این باغ وحش چیزی حدود 1700 حیوان از 150 گونه مختلف نگهداری می‌شود. شیرهای سفید و ببر های سفید از جمله حیوانات نایاب و محبوب این باغ وحش هستند که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جذب کرده است.

این باغ وحش دارای انواع متنوعی از حیواناتمی باشد. از انواع شامپازه و گربه سانان گرفته تا خزندگان و پرندگان مختلف که نمایشگاه پرندگان به تازگی در این مکان افتتاح شده است و بسیار پر طرفدار می باشد.

کلیک کنید
جزیره فی فی پوکت ، سرزمینی رویایی در تایلند

باغ وحش بلگراد با دارا بودن محیط مناسب سازی شده، فضایی بسیار دوست داشتنی و زیبا را داراست که می تواند روزی به یاد ماندنی را برای شما در یک کشور اروپایی بی نظیر رقم بزند. طبیعت زیبای این باغ وحش مکانی آرام بخش برای قدم زدن و لذت بردن از فضای اطراف می‌باشد.

همچنین فروشگاه های مختلف داخل باغ وحش بلگراد برای گردشگران انواع سوغات متنوع را داراست و شما می توانید از این فروشگاه ها به یادگار برای خود و آشنایان انواع سوغاتی را خریداری کنید. همچنین کافه و رستوران های متنوع درون باغ وحش انواع مختلفی از غذا ها و نوشیدنی ها را در اختیار بازدید کنندگان قرار میدهد و شما میتوانید با قیمتی مناسب و معقول در این مکان ها ناهار، شام و یا میان وعده   میل کنید.

وحش صربستان

متاسفانه این باغ وحش در جنگ جهانی دوم دچار خسارت بسیار شدیدی شد به طوری که بسیاری از حیوانات این باغ وحش نابود شدند و از بین رفتند.

زمان بازدید

باغ وحش بلگراد صربستان همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر با حدود 50 نفر پرسنل در خدمت بازید کنندگان و گردشگران می‌باشد. البته پیشنهاد هم اقلیم این است که روز پنجشنبه را برای بازدید از این مکان انتخاب کنید.

در نهایت اگر قصد سفر به کشور سرسبز صربستان را دارید، باغ وحش بلگراد یکی از بهترین انتخاب ها بین جاذبه های گردشگری صربستان می باشد. طوری که می توانید روزی به یاد ماندنی و خاطره انگیز را برای خودتان در این مکان بسازید.

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا