تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

باغ وحش شهر بلگراد، که با نام “باغ امیدواری” هم شناخته می‌شود، در منطقه کاله مگدان واقع شده است. این باغ وحش در سال ۱۹۳۶ توسط ولادا ایلیتس (Vlada Ilic) شهردار وقت بلگراد افتتاح شد و خیلی زود جای خود را در میان مردم شهر پیدا کرد. در آغاز، مساحت این باغ وحش ۳/۵ هکتار بود و رفته‌رفته وسعت آن به ۱۴ هکتار افزایش یافت. در جریان جنگ جهانی دوم، باغ وحش بلگراد خسارت زیادی دید و بیشتر جانوران آن نابود شدند. در ادامه همراه با مجله گردشگری هم اقلیم باشید.

اجاره روزانه خانه در تهران

چه تفاوت‌هایی بین باغ وحش بلگراد و باغ وحش‌های دیگر وجود دارد؟

باغ وحش بلگراد یکی از قدیمی‌ترین باغ وحش‌های اروپا است که در منطقه کاله مگدان کوچک واقع شده است. این باغ وحش حدود ۱۷۰۰ حیوان از ۱۵۰ گونه مختلف را نگهداری می‌کند و شیرهای سفید و ببرهای سفید از جمله حیوانات دیدنی و نایاب آن هستند. باغ وحش بلگراد در پارک کالمگدان در مجاورت دیدنی‌های دیگر، در انتهای دیوارهای قلعه قرار دارد.

از جمله ویژگی‌های باغ وحش بلگراد، طراحی محیطی آن به صورتی است که حیوانات به صورت آزاد در محیط‌هایی شبیه به طبیعت زندگی می‌کنند، در مقابل بسیاری از باغ وحش‌های دیگر که حیوانات را در قفس‌های آهنی نگهداری می‌کنند. این باغ وحش در سال ۱۹۳۶ توسط شهردار بلگراد افتتاح شده است.

به علاوه، باغ وحش بلگراد دارای منطقه‌های پرورش و نگهداری مجزا برای هر گونه حیوان است که به بازدیدکنندگان فرصت می‌دهد تا با جانوران در محیط طبیعی خود ارتباط برقرار کنند. همچنین، در این باغ وحش منطقه‌های پرندگان، آکواریوم و مرکز حفاظت از گونه‌های تهدید شده وجود دارد.

باغ وحش بلگراد

چه حیواناتی در باغ وحش‌ بلگراد وجود دارد؟

باغ وحش بلگراد، حدود ۱۷۰۰ حیوان از ۱۵۰ گونه مختلف را در خود نگه‌داری می‌کند. با بازدید از این باغ وحش، می‌توانید حیواناتی همچون شیر، ببر، گرگ، روباه، خرس، زرافه، شتر، شترمرغ، کرکدن، پلنگ، آهو، گوزن، الاغ، اسب، بز، گوسفند، بوقلمون، بلدرچین، قرقاول و سایر حیوانات بومی صربستان  را مشاهده کنید. همچنین در این باغ وحش، شیرهای سفید و ببرهای سفید از جمله حیوانات نایاب و محبوب محسوب می‌شوند.

حیوانات در باغ وحش بلگراد

زمان بازدید باغ وحش بلگراد صربستان

باغ وحش بلگراد صربستان همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر با حدود 50 نفر پرسنل در خدمت بازید کنندگان و گردشگران می‌باشد. البته پیشنهاد هم اقلیم این است که روز پنجشنبه را برای بازدید از این مکان انتخاب کنید.

در نهایت اگر قصد سفر به کشور سرسبز صربستان را دارید، باغ وحش بلگراد یکی از بهترین انتخاب ها بین جاذبه های گردشگری صربستان می باشد. طوری که می توانید روزی به یاد ماندنی و خاطره انگیز را برای خودتان در این مکان بسازید.

باغ وحش بلگراد صربستان

دسترسی به باغ وحش بلگراد صربستان

آدرس: باغ وحش بلگراد در شهر بلگراد کشور صربستان و در منطقه کالمگدان واقع شده است. به طور دقیق‌تر، آدرس این باغ وحش به صورت زیر است:
Kalemegdan Park, Mali Kalemegdan 1, Beograd, Serbia

جمع بندی

“باغ امیدواری” در بلگراد، یکی از قدیمی‌ترین و جالب‌ترین باغ‌های وحش اروپاست. با حدود ۱۷۰۰ حیوان از ۱۵۰ گونه مختلف، این باغ وحش در منطقه کاله مگدان واقع شده است. تفاوت آن با سایر باغ وحش‌ها در آن است که حیوانات به صورت آزاد در محیط‌هایی شبیه به طبیعت زندگی می‌کنند. در بین حیوانات دیدنی و نایاب، شیرهای سفید و ببرهای سفید همچنان جذابیت خود را حفظ کرده‌اند. باغ وحش بلگراد همچنین دارای منطقه‌های پرندگان، آکواریوم و مرکز حفاظت از گونه‌های تهدید شده است.