تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

بندر لافت

در این مقاله از وب سایت گردشگری هم اقلیم شما را با بندر لافت آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه دیدنی در جزیره قشم در جنوب کشورمان با ما همراه باشید.

قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس است. این تنها مشخصه این جزیره زیبا نیست. بلکه به جرات می توان گفت که جزیره قشم جزیره شگفتی هاست. قشم با طبیعت شگفت انگیزش یکی از مهمترین مقاصد گردشگری ایران می باشد. قشم علاوه بر مراکز خرید متعدد دارای جاهای دیدنی بسیاری نیز می باشد. جزیره قشم به‌ دلیل داشتن غارها، جنگل‌ها، دره‌ها، سواحل زیبا و مراکز خرید مختلف یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایران است.

اجاره روزانه خانه در تهران

لافت یکی از روستاهای جزیره قشم در استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است. این روستا در شمال‌ غربی جزیره قشم و نزدیک‌ترین فاصله را با سرزمین اصلی (بندر پهل) دارد. این روستا با معماری منحصر به فردش از مهم ترین جاذبه های جزیره است.

بافت روستا به گونه ای است که تمام خانه ها دارای حیاط مرکزی و بادگیر می باشد. کوچه های تنگ و باریک با بادگیرهای نزدیک به هم و چندین مسجد از خصوصیات دیگر لافت است. این روستا یکی از مکان هایی است که امکان بازدید از جنگل های حرا در آن وجود دارد. وجود راه دریایی و تسهیل ارتباط آبی، وجود جنگل‌های حرا، دسترسی به آب شیرین و وزش بادهای موسمی از جمله دلایلی هستند که شرایط را برای زندگی مردم در این منطقه فراهم کرده و موجب شکل گیری این سکونتگاه منحصر به فرد شده اند.

بندر لافت

ورود به این روستا به معنای حضور در دنیایی متفاوت است که با جاذبه های طبیعی و تاریخی مختلف به استقبال شما می آید و لحظاتی خوش را برای تان رقم می زند. این روستا که در ایام نوروز پذیرای مسافران زیادی می باشد، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و با خود نام اولین اکوموزه کشور را به یدک می کشد.

اینکه مردم از چه زمانی این بندر را برای زندگی انتخاب کرده اند به درستی معلوم نیست اما عده ای قدمت زندگی در این روستا را ۳۰۰۰ سال می دانند. در بافت قدیمی چیزی که بیشتر از همه جلب توجه می کند بادگیرهای زیبایی است که ظاهری خاص را به وجود آورده اند. در این بندر تماشایی آب و هوایی گرم و مرطوب در انتظارتان است برای همین است که در اینجا خانه هایی با معماری خاص می بینید که کاملا سازگار با شرایط آب و هوایی هستند و درعین حال زیبایی ظاهری خود را هم حفظ کرده اند. در اینجا هم مثل قسمت های کویری ایران، خانه ها و راهروها با هم ترکیب و به حیاط وصل می شوند تا هوا بتواند به خوبی در همه جای خانه جریان داشته باشد.

بندر لافت

بهترین فصل سفر

بهترین زمان برای سفر به لافت از آبان تا اردیبهشت است؛ اما به طور کلی می توان این ویژگی ها را برای آب و هوای آن در نظر گرفت. در بهار و تابستان گرمای هوا و شرجی بودن آن می تواند آزار دهنده باشد. در پاییز و زمستان با فرا رسیدن فصول سرد، آب و هوا مطبوع تر می شود و بهترین شرایط برای گشت و گذار در قشم و لافت را به وجود می آورد.

دیدنی های بندر لافت

 • آب انبارهایی با سقف گنبدی
 • گورستان های تاریخی لافت
 • اسکله باستانی
 • ساحل زیبای روستا
 • اکوموزه لافت
 • درختان نخل
 • چاه های تلا
 • زیارتگاه های لافت
 • مساجد دیدنی روستا
 • قلعه نادری لافت
 • قلعه پرتغالی ها
 • جنگل های حفاظت شده حرا

بندر لافت

اقامت در روستای لافت

برای اقامت در جزیره قشم گزینه های زیادی پیش رو دارید. هتل ها و مسافرخانه های زیاد با قیمت های مناسب در جزیره قشم وجود دارد. همچنین یکی از گزینه های پیش رو اقامتگاه های بوم گردی در بندر لافت است که می توانید شب را در آنها بمانید.

دسترسی

برای رفتن به بندر زیبای لافت می توانید خودتان را به جزیره قشم برسانید و از آنجا به وسیله تاکسی یا ماشین شخصی از جاده شمالی جزیره و ۱ ساعت رانندگی به روستای لافت برسید.