تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

دریاچه لزور

در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم شما را با دریاچه لزور آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید تا با این دریاچه ی زیبا و دیدنی بیشتر آشنا شوید.

دریاچه لزور واقع در روستای لزور است که در مرز استان تهران و مازندران قرار دارد و یکی از بزرگترین روستاهای استان تهران از توابع شهرستان فیروزکوه می‌باشد. این روستا در دهستان قزقانچای در شهرستان فیروزکوه، در فاصله ۱۶۵ کیلومتری شمال شرقی تهران و در ۴۵ کیلومتری شمال غربی فیروزکوه در میان رشته‌کوه‌های البرز قرار دارد که ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۲۵۰۰ متر می‌باشد.

اجاره روزانه خانه در تهران

در حوالی روستا سد لزور وجود دارد که به نام های دیگری همچون سد سیاهرود و معجز چشمه که یکی از چشمه های نزدیک سد می‌باشد، شناخته شده است. آب وهوای ملایم و مناظر بکر و زیبای طبیعی لزور در تابستان همیشه به عنوان یکی از قطب های گردشگری شهرستان فیروزکوه مطرح می باشد.دریاچه لزور

دیدن چشم انداز اطراف و چراگاه‌های متعدد و وجود چندین کندوی عسل نیز حضور در کنار لزور را بیش از پیش لذت بخش میکند. در فاصله ۱۵۰ متری از دریاچه لزور امکانات مناسبی مانند کلبه و سرویس بهداشتی وجود دارد. دشتی به نام معجزه چشمه نیز در مسیر صعود به قله قرار دارد و دارای چندین چشمه گوارا میباشد.

در این منطقه تفریحاتی همچون دوچرخه‌سواری و ماهیگیری و کوهنوردی انجام می گیرد. روستای لزور مبدا صعود به قله های بوم و قله و تنگه میشینه مرگ است. میشینه مرگ به عنوان بلندترین قله رشته‌کوه البرز شرقی ارتفاعی در حدود ۴۰۳۰ متر دارد و در شمال غرب این روستا قرار گرفته است.

مسیر صعود به قله میشینه مرگ را باید با عبور از دشتهای سرسبز، تنگه‌ های پر از آب و از کنار دریاچه لزور انجام داد. این یکی کوه‌نوردی از زیباترین و جذاب‌ ترین برنامه‌ های کوهنوردی برای علاقه مندان است. ناگفته نماند که طبیعت پیرامون دریاچه لزور در فصل بهار و تابستان به مناطق اطراف چهار محال و بختیاری شباهت زیادی دارد.دریاچه لزور

دریاچه‌ای برای چهار فصل

نه فقط بهار و تابستان بلکه پاییز و زمستان هم برای رفتن به دریاچه لزور مناسب‌اند. معمولا سرسبزی محیط اطراف دریاچه در فصل بهار و تابستان بیشتر می‌شود و آب‌ و‌‌ هوای دریاچه لزور و دمای محیط برای کمپینگ و شنا مناسب‌تر است.

در نیمه اول سال بیشترین تعداد گردشگر به دریاچه لزور، گنج پنهان تهران سفر می‌کنند. ولی اینجا در پاییز هم زیبایی‌های خاص خودش را دارد. دریاچه لزور در زمستان هم دیدن دارد ولی سرمای هوا در این ارتفاع شاید خیلی خوشایند نباشد.

تفریحات این دریاچه

این دریاچه دارای امکانات تفریحی و رفاهی گوناگونی است مناظر زیبا و دیدنی در این منطقه از یک سو و از سوی دیگر آب و هوای ملایم و مطبوعی که در این منطقه حاکم است برای گردشگران جذابیت های زیادی دارد. در تابستان ها و فصل های مختلفی از سال این دریاچه مکان مناسبی برای آب تنی کردن و شنا است ماهی گیری و پیاده روی نیز از دیگر امکاناتی است که در این منطقه می توان به آن ها اشاره کرد بسیاری از علاقه مندان از کوهنوردی نیز برای تفریح در این منطقه استفاده می کنند و تجربه های ویژه و بکری را کسب می کنند. دوچرخه سواری، کوهنوردی، پیاده روی، ماهیگیری و … از مهم ترین تفریحات در این منطقه هستند.

دریاچه لزور با وجود چنین امکانات و تفریحاتی منطقه ای مناسب برای گشت و گزار است و یکی از مکان های دیدنی حومه تهران برای گردشگران محسوب می شود. همچنین در سفر به این منطقه بهتر است از تنگه واشی که یکی از مناطق صعب العبور آن است دیدن کنید این تنگه نیز دارای مناظر دیدنی زیادی است.دریاچه لزور