پرواز داخلی رسپینا

مهم ترین قوانین ارمنستان که باید بدانید

ارمنستان یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ایرانیان به شمار می‌آید. این کشور در همسایگی ایران سالانه پذیرای بسیاری از گردشگران ایرانی و غیر ایرانی می‌باشد. از این رو، ارمنستان قوانین مخصوص توریستی خود را داراست که دانستن قوانین ارمنستان باعث جلوگیری از اتفاق‌های ناگوار در طول سفر می‌شود و سفری خوش را برای شما رقم خواهد زد.

با ما در هم‌ اقلیم همراه باشید تا ده مورد از مهم‌ترین قوانین ارمنستان را با هم بررسی کنیم.

قوانین ارمنستان

دارو‌های مسکن (کدئین دار)

 

قوانین ارمنستان

ارمنستان نیز مانند بسیاری از کشور‌های جهان دارای قوانین مخصوصی جهت حمل داروهای کدئین‌دار می‌باشد. حمل این دارو‌ها در کشور ارمنستان جرم بوده و به معنای حمل مواد مخدر می‌باشد. البته داشتن نسخه پزشک برای داروها، ممانعتی برای ورود آن ایجاد نمی‌کند.

درگیری در خیابان

درگیری در خیابان‌های ارمنستان، مجازات سنگینی به همراه دارد. البته وقوع این اتفاق برای گردشگران بسیار نادر است. اما پیشنهاد می‌کنیم در صورت وقوع این حادثه به هیچ‌وجه درگیر نشوید و مشکل را با پلیس‌های خیابانی این کشور در میان بگذارید.

گواهینامه رانندگی

 

قوانین ارمنستان

ایرانیان به دلیل همسایگی با کشور ارمنستان، ممکن است گاهی تمایل به سفر به این کشور با ماشین شخصی داشته باشند. اما قبل از هرگونه اقدامی لازم است بدانید اگر قصد سفر به ارمنستان با خودروی شخصی را دارید، نیازمند گواهی‌نامه بین‌المللی خواید بود.

بی‌احترامی به بانوان

قطعا متلک‌گویی به خانم‌ها و اذیت‌وآزار آنان در معابر عمومی در هر کشوری کار مناسبی نیست. همچنین انجام این کار ناشایسته موجب جریمه شدن شما توسط پلیس ارمنستان خواهد شد.

عبور از خیابان

کشور ارمنستان برای عبور و مرور مردم از خیابان نیز قوانینی وضع کرده است که رعایت آن‌ها برای هر فردی لازم است. شما نمی‌توانید از وسط خیابان‌های این کشور عبور کنید، مگر اینکه مکانی برای این کار مشخص شده باشد. پس سعی کنید همیشه از پیاده‌روها عبور کنید و برای عبور از خیابان، از خط‌کشی عابر پیاده استفاده کنید.

مصرف مشروبات الکلی

قوانین ارمنستان

مصرف مشروبات الکلی در کشور ارمستان آزاد است. اما مانند هر کشور دیگری دارای محدودیت‌هایی می‌باشد. برای مثال، نوشیدن این مشروبات در هر جایی به جز مکان‌های مخصوص برای استفاده از مشروبات الکلی ممنوع می‌باشد. همچین مصرف این نوشیدنی‌های الکل‌دار پس از ساعت 11 شب میبایست با احتیاط انجام شود.

تاریخ و مذهب ارمنستان

بی‌احترامی و هرگونه توهین به مذهب این کشور یا تاریخ ارمنستان مخصوصا نسل‌کشی ارامنه، مجازات سختی در پیش خواهد داشت. همچنین رعایت کردن موازین اخلاقی در کلیساها از قوانین مذهبی این کشور است.

آواز خواندن ممنوع!

شاید برایتان جالب باشد که یکی از قوانین ارمنستان در رابطه با آواز خواندن است. اما باید بدانید آواز خواندن در مکان‌های عمومی در ساعات دیر وقت ممنوع بوده و انجام این کار مجازات در پیش خواهد داشت. البته مکان‌های مخصوص آواز و رقص در این کشور موجود می‌باشد که می‌توانید به این مکان‌ها مراجعه کنید.

پوشش در کلیسا

ارامنه به مکان‌های مذهبی خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. پس هنگام بازدید از این اماکن، به پوشش خود دقت کنید. که البته این موضوع هم برای آقایان و هم برای بانوان مشترک می‌باشد و همه مؤظف به رعایت شئونات می‌باشند

قوانین را رعایت کنید

هنگام ورود به خاک کشور، سعی کنید مطابق با قوانین ارمنستان عمل کنید تا مورد مجازات پلیس قرار نگیرید تا سفری خوش برای خود و همراهان به جای بگذارید.

 

مقالات بیشتری بخوانید

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا