پرواز داخلی رسپینا

یکی از ضروریاتی که هنگام سفر کمتر به آن توجه می‌کنیم. جمع آوری اطلاعت از قوانین و فرهنگ مقصدمان است. بخصوص در یک سفر خارجی شما نیاز دارید که از قوانین کشور مقصد با اطلاع باشید تا از بروز مشکلات ناخواسته جلوگیری کنید. با ما در هم‌ اقلیم همراه باشید تا ده مورد از مهم‌ترین قوانین ارمنستان را با هم بررسی کنیم.

قوانین ارمنستان که باید بدانید

ارمنستان یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ایرانیان به شمار می‌آید. این کشور در همسایگی ایران سالانه پذیرای بسیاری از گردشگران ایرانی و غیر ایرانی می‌باشد. از این رو، ارمنستان قوانین مخصوص توریستی خود را داراست که دانستن قوانین آن باعث جلوگیری از اتفاق‌های ناگوار در طول سفر می‌شود و سفری خوش را برای شما رقم خواهد زد.

قوانین ارمنستان

دارو‌های مسکن (کدئین دار)

ارمنستان نیز مانند بسیاری از کشور‌های جهان دارای قوانین مخصوصی جهت حمل داروهای کدئین‌دار می‌باشد. حمل این دارو‌ها در کشور ارمنستان جرم بوده و به معنای حمل مواد مخدر می‌باشد. البته داشتن نسخه پزشک برای داروها، ممانعتی برای ورود آن ایجاد نمی‌کند. پس قبل از ورود به این کشور حتما اگر نیاز به داشتن چنین داروهایی دارید حتما نسخه ترجمه شده پزشک را به همراه داشته باشید. برای بهتر انجام دادن این کار می‌توانید از سفارت خود ارمنستان در ایران نیز راهنمایی بخواهید.

آدرس سفارت ارمنستان در ایران: استان تهران، تهران، شهریار، پلاک 1، ایران

تلفن: +98 21 6670 4833

قوانین ارمنستان

درگیری در خیابان

درگیری در خیابان‌های ارمنستان، مجازات سنگینی به همراه دارد. البته وقوع این اتفاق برای گردشگران بسیار نادر است. اما پیشنهاد می‌کنیم در صورت وقوع این حادثه به هیچ‌وجه درگیر نشوید و مشکل را با پلیس‌های خیابانی این کشور در میان بگذارید. اگر شما سروکارتان با پلیس و سیستم قضایی یک کشور خارجی بی‌افتد قطعا مشکلات فراوانی پیداخواهید کرد که به راحتی قابل حل نیست.

حالا که به ارمنستان سفر کرده‌اید و قوانین را رعایت می‌کنید. خالی از لطف نیست که از جاذبه‌های گردشگری ارمنستان دیدن کنید.

گواهینامه رانندگی

ایرانیان به دلیل همسایگی با کشور ارمنستان، ممکن است گاهی تمایل به سفر به این کشور با ماشین شخصی داشته باشند. اما قبل از هرگونه اقدامی لازم است بدانید اگر قصد سفر به ارمنستان با خودروی شخصی را دارید، نیازمند گواهی‌نامه بین‌المللی خواید بود.

قوانین ارمنستان

بی‌احترامی به بانوان

قطعا متلک‌گویی به خانم‌ها و اذیت‌وآزار آنان در معابر عمومی در هر کشوری کار مناسبی نیست. همچنین انجام این کار ناشایسته موجب جریمه شدن شما توسط پلیس ارمنستان خواهد شد.

عبور از خیابان

کشور ارمنستان برای عبور و مرور مردم از خیابان نیز قوانینی وضع کرده است که رعایت آن‌ها برای هر فردی لازم است. شما نمی‌توانید از وسط خیابان‌های این کشور عبور کنید، مگر اینکه مکانی برای این کار مشخص شده باشد. پس سعی کنید همیشه از پیاده‌روها عبور کنید و برای عبور از خیابان، از خط‌کشی عابر پیاده استفاده کنید.

خرید سوغاتی از شهر ایروان ارمنستان پیشنهادی است که نمی‌توانید رد کنید!

مصرف مشروبات الکلی

مصرف مشروبات الکلی در کشور ارمستان آزاد است. اما مانند هر کشور دیگری دارای محدودیت‌هایی می‌باشد. برای مثال، نوشیدن این مشروبات در هر جایی به جز مکان‌های مخصوص برای استفاده از مشروبات الکلی ممنوع می‌باشد. همچین مصرف این نوشیدنی‌های الکل‌دار پس از ساعت 11 شب می‌بایست با احتیاط انجام شود.

قوانین ارمنستان

تاریخ و مذهب ارمنستان

بی‌احترامی و هرگونه توهین به مذهب این کشور یا تاریخ ارمنستان مخصوصا نسل‌کشی ارامنه، مجازات سختی در پیش خواهد داشت. همچنین رعایت کردن موازین اخلاقی در کلیساها از قوانین مذهبی این کشور است.

آواز خواندن ممنوع!

شاید برایتان جالب باشد که یکی از قوانین ارمنستان در رابطه با آواز خواندن است. اما باید بدانید آواز خواندن در مکان‌های عمومی در ساعات دیر وقت ممنوع بوده و انجام این کار مجازات در پیش خواهد داشت. البته مکان‌های مخصوص آواز و رقص در این کشور موجود می‌باشد که می‌توانید به این مکان‌ها مراجعه کنید.

پوشش در کلیسا

ارامنه به مکان‌های مذهبی خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. پس هنگام بازدید از این اماکن، به پوشش خود دقت کنید. که البته این موضوع هم برای آقایان و هم برای بانوان مشترک می‌باشد و همه مؤظف به رعایت شئونات می‌باشند

قوانین را رعایت کنید

هنگام ورود به خاک کشور، سعی کنید مطابق با قوانین ارمنستان عمل کنید تا مورد مجازات پلیس قرار نگیرید تا سفری خوش برای خود و همراهان به جای بگذارید.

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا