تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

چگونه ویزای دبی بگیریم ؟

چگونه ویزای دبی بگیریم ؟ :: در سال های اخیر شهروندان ایرانی سفرهای بسیاری را با اهداف مختلفی به دبی و کشور امارات داشته اند.حتما می‌دانید که به منظور ورود به دبی می‌بایست روادید سفر به کشور امارات را دریافت کنید،حال چه سفر شما تجاری باشد چه تفریحی.در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم به چگونگی دریافت ویزای دبی می‌پردازیم.با ما همراه باشید.


حتما بخوانید : کارهایی که در دبی نباید انجام دهید

اجاره روزانه خانه در تهران

ویزا به مجوز ورود به کشورهای خارجی گفته می‌شود که کلیه اتباع خارجی پیش از ورود به کشورهای بیگانه ملزم به دریافت آن هستند،مگر آنکه کشورهای مبدا و مقصد با یکدیگر قرارداد لغو روادید امضا کرده باشند.

انواع ویزای دبی

نوع ویزا با توجه به هدف و مدت سفر متغیر است و به چند گروه تقسیم می‌شود.لازم به ذکر است بابت هر یک ویزا مبلغی نیز بابت هزینه صدور ویزا باید پرداخت شود.همچنین در صورت دریافت ویزا بدون رزرو هتل نیز یک فقره چک بابت ضمانت از متقاضی دریافت می‌شود.

ویزای توریستی دبی : ویزای توریستی دبی در انواع 14 روزه ، یک ماهه و سه ماهه قابل دریافت است.در برخی موارد می‌توان با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه مشخص ویزای یک ماهه را به دو ماهه تبدیل کرد.

ویزای کار دبی : این نوع ویزا باید توسط کفیل یا شرکتی که فرد را استخدام کرده است باید دریافت شود.با دریافت این ویزا فرد می‌تواند به مدت 3 سال در دبی اقامت داشته باشد.

ویزای دبی


قبل از سفر به دبی بخوانید : بهترین زمان سفر به دبی

کلیک کنید
معرفی ساحل لارا در آنتالیا

ویزای ترانسپورت دبی : نوع دیگری از ویزیت ویزا است که به مدت 14 روز فرد می‌تواند در دبی حضور داشته باشد.لازم به ذکر است که این نوع ویزا قابل تمدید نیست.

نکته : حضور فرد بیش از مدت ذکر شده در روادید در کشور امارات غیر قانونی بوده و فرد خاطی ملزم به پرداخت جریمه نقدی خواهد بود.مچنین دریافت ویزای دبی با توجه به اینکه صدور این ویزا توسط سفارت انجام نمی‌شود ، نیاز به مصاحبه حضوری ندارد و تمامی مراحل توسط کارگزاری انجام می‌شود.

چگونه ویزای دبی بگیریم ؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

برای دریافت ویزای دبی ارائه مدارک زیر الزامی است:

اسکن رنگی از کلیه صفحه های گذرنامه

یک قطعه عکس با زمینه سفید

مدت زمان دریافت ویزا

ویزای امارات به دو صورت عادی و اضطراری ارائه می‌شود.ویزای عادی در مدت 7 روز و ویزای اضطراری در مدت 3 روز کاری صادر می‌شود.البته در برخی از مواقع که درخواست برای ویزا کمتر است ممکن است مدت زمان کمتری جهت صدور ویزا لازم باشد.

هزینه ویزای دبی

هزینه ویزا با توجه به نوع و مدت ویزا متغیر است ، اما به صورت کلی و تقریبی به شرح زیر می‌باشد.

ویزای 14 روزه عادی : 290 درهم

ویزای یک ماهه عادی : 350 درهم

ویزای سه ماهه عادی : 900 درهم

چگونه ویزای دبی بگیریم ؟

ویزای آنلاین دبی

چگونه ویزای دبی بگیریم ؟ :: دولت امارات متحده عربی در راستای پیشگیری از اتلاف وقت و هزینه متقاضیان ، اقدام به انجام پروسه صدور ویزا به صورت آنلاین کرده است.این ویزا پس از ثبت نام در مدت 3 تا 6 روز کاری صادر و به ایمیل متقاضی ارسال می‌شود.

کلیک کنید
وضعیت دریاچه ارومیه در بهترین حالت در 10 سال اخیر

نحوه دریافت ویزای آنلاین دبی

ابتدا وارد سایت ویزای آنلاین دبی شوید و فرم مربوطه را پر کنید.

پس از 1 تا 4 ساعت پس از ارسال فرم فاکتور هزینه صدور ویزا آماده و به آدرس ایمیلی که در فرم وارد کردید ارسال می‌شود.

پس از واریز هزینه ، ویزا حداکثر بین 3 تا 6 روز کاری به ایمیل شما ارسال می‌شود.همچنین امکان پیگیری وضعیت درخواست به صورت آنلاین وجود دارد.