تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

پل صلح تفلیس را می‌توان یکی از نمادهای اصلی کشور گرجستان دانست. این پل با معماری زیبا توانسته مسیر پیاده‌رو جذابی را برای گردشگران ایجاد کند. در ادامه با مجله هم اقلیم همراه باشید تا شمارا بیشتر با ویژگی‌های آن آشنا کنیم.

پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر یعنی پایتخت کشور گرجستان است که برای افراد پیاده  و به منظور دیدن بهتر منظره شهر ساخته شده است. تفلیس توسط رود کورا به دو قسمت تقسیم شده است و پل صلح این دو قسمت را به هم متصل می کند. شورای شهر تفلیس گرجستان در سال ۲۰۱۰ سفارش ساخت سازهای به منظور اتصال بخش قدیمی وجدید تفلیس به یکدیگر را به یک طراح برجسته ی ایتالیایی به امضا رساند و در ماه می همان سال مراسمی رسمی جهت افتتاح پل صلح در این شهر برگزار گردید.

اجاره روزانه خانه در تهران

پل صلح تفلیس

اگر می‌خواهید پل را در زیبا‌ترین حالت ممکنش ببینید باید شب به آنجا بروید، سقف شیشه‌ای و هزاران نوری که درون آن قرار گرفته است،  در میان شب، تصویری شگفت انگیز را پیش روی شما قرار می‌دهد. هرچند این زیبایی به مذاغ همه خوش نیامند. منتقدان این پل می‌گویند وجود یک پل مدرن در نزدیکی بافت سنتی شهر سبب شده تا لطمه شدیدی به فضایی معماری این منطقه وارد شود.

پل صلح تفلیس

معماری پل صلح تفلیس

معمار معروف ایتالیایی Michele De Lucchi مسئولیت طراحی این پل را به عهده داشت و به خوبی هم از پس این مسئولیت برآمد. بسیاری از بناهای اطراف این پل نیز توسط همین معمار ساخته شده و به همین دلیل است که اگر به اطراف پل صلح کمی دقت کنید خواهید دید که همبستگی جالبی بین سازه های این منطقه وجود دارد.از بالای پل نمایی زیبا از دو طرف را خواهید داشت و می توانید جاذبه های تفلیس همچون کلیسای جامع سامبا و قلعهی ناریکالا و محل اقامت نخست وزیر را مشاهده کنید.

پل صلح تفلیس

انتهای پل که شما را به منطقه قدیمی شهر می‌رساند، بازار قدیمی تفلیس قراردارد که محل خرید سوغاتی و صنایع دستی مردم بومی گرجستان است. اگر بعد از گذر از این پل برای خرید سوغاتی به این بازار رفتید، مطلب مربوط به سوغاتی گرجستان را بخوانید تا در خریدتان بتوانید تصمیم بهترین بگیرید.

پل صلح تفلیس

هر شب در ساعات معینی نمایش رقص آب به همراه موسیقی کلاسیک در این مکان برپا می شود و روی سقف این پل که ۱۵۰ متر طول دارد ۱۲۰۰ بسته نورانی با طرح های مختلف منظره ای بسیار شگفت انگیز را خلق می‌کنند. نورپردازی این پل توسط فردی فرانسوی انجام شده است.

پل صلح تفلیس

به شما عزیران پیشنهاد می کنیم اگر با تور گرجستان به این کشور زیبا سفر کردید حتما از این پل نیز بازدید کنید تا سفری خاطره انگیز را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.