تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

چهارشنبه بازار فاتیح استانبول

چهارشنبه بازار فاتیح استانبول یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای هفتگی استانبول است. این بازار از زمان بیزانس باز بوده است و پس از حمله عثمانی ها به استانبول، این منطقه به چهارشنبه تغییر نام داد و بازار همچنان به کار خود ادامه داده است.در این مقاله از مجله گردشگری هم اقلیم شما را با این بازار  آشنا خواهیم کرد و همچنین اگر برای استانبول گردی به دنبال خرید تور ارزان استانبول هستید می توانید به راحتی تور مورد نظرتان و بلیط هواپیمای خود را از سایت لحظه آخر تهیه نمایید.

چهارشنبه بازار فاتیح استانبول

اجاره روزانه خانه در تهران

اگر شما به استانبول بروید و وارد بازارهای روزانه و هفتگی استانبول شوید می توانید از نزدیک با مردم مهربان و خوش برخورد آنجا آشنا شوید و کمی از وقت سفر خود را به این بازارها بدهید.شما دراین بازارها می توانید هر آنچه را که درطول روز نیاز دارید تهیه کنید و افرادی که به استانبول می آیند می توانند از این بازارها بهترین و زیباترین سوغاتی ها را تهیه کنند و خاطره ای از یادگاری های استانبول با خود ببرند.

چهارشنبه بازار فاتیح استانبول

یکی از این بازارهای بزرگ هفتگی استانبول بازار فاتیح استانبول است که با قدمتی طولانی به دوران بیزانس بر می گردد.نام منطقه ای که این بازار بزرگ در آن قرار دارد بعد از تصرف استانبول توسط عثمانی ها به چهارشنبه تغییر کرد و بازار آن کم و بیش برگزار می شود.

انواع پوشاک ، کیف و کفش ، لوازم خانگی ، مواد غذایی ، پنیرهای محلی  ، انواع میوه و سبزی در این بازار به فروش می رسد که قیمت اجناس این بازار معمولا پایین است چون کیفیت اجناس آن هم پایین است.

چهارشنبه بازار فاتیح استانبول

گاهی اوقات هم می توانید در این بازار اجناسی با برندهای بین المللی پیدا کنید و با قیمت ناچیز بخرید.اکثر جمعیت این بازار را خانم ها تشکیل می دهند تا لوازم و مایحتاج هفتگی خانه های خود را خریدار ی کنند.

دیدار از مسجد فاتح

مسجد فاتیح

این مسجد توسط سلطان محمد دوم ملقب به محمد فاتح بین سالهای 1462 تا 1470 بنا گردید.این مسجد بر بالای بلندترین تپه های شهر و محل دفن امپراتوری روم شرقی واقع است.

مسجد قدیمی به علت زمین لرزه از بین رفته است و مسجد جدید شباهتی به مسجد قبلی ندارد اما بنای کنونی با سبک معماری باروک ابهت و عظمت خاصی را به گردشگران نشان می دهد.شما بعد از دیدن معماری زیبای داخلی این مسجد می توانید به مقبره سلطان محمد ، عبادتگاهی محبوب که در پشت عمارت است بروید.

دسترسی به بازار

برای رفتن به این بازار شما سوار خط خیابان آتاتورک شده و در ایستگاه وفا (Vefa) که در کنار چشمه تاریخی سید حسن پاشا است پیاده شوید و یا در ایستگاه فاتیح خیابان فیضی پاشا درست در کنار مسجد فاتیح از اتوبوس پیاده شوید .

شما با پیاده روی و دیدن بافت قدیمی استانبول به این بازار می رسید. همچنین برای رفتن به بازار می توانید از کوچهای قدیمی و بافت خیابان های استانبول دیدن کنید.

مقالات بیشتری بخوانید