باغ ارم شیراز

باغ ارم شیراز یکی از دیدنی های شیراز و جاذبه های گردشگری ایران است که در شمال غربی این شهر قرار دارد.این باغ حدود 3 هکتار وسعت دارد که سراسر از درختان و گل و گیاه پوشیده شده است.با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید تا یا یکی دیگر از جاذبه های شیراز آشنا شویم.

عکس باغ ارم شیراز

آشنایی با باغ ارم شیراز

این باغ یکی از باغ های مشهور شهر شیراز است که در سفر به شیراز حتما باید از آن بازدید کنید.در مورد تاریخ ساخت این باغ اطلاعات دقیقی در جایی ثبت نشده اما گفته می‌شود در دوره سلجوقیان و آل اینجو وجود داشته و در دوره زندیه توسط کریمخان زند بازسازی و بهسازی شد.


حتما بخوانید : سوغات شیراز


در داخل باغ عمارتی وجود دارد که زمان ناصرالدین شاه قاجار ساخته شد و تا به امروز پابرجاست.باغ ارم در دوره های مختلفی بین سلطنت های مختلف دست به دست شد و سرانجام در دوران پهلوی باز پس گرفته شد.سپس توسط دولت و حمایت مالی محمدرضا پهلوی به دانشگاه شیراز اهدا گردید.

این باغ تنوع گیاهی فراوانی را داراست و گیاهان بسیار زیادی از سراسر دنیا در این محل کاشته و گرداوری شده است.هم اکنون این باغ در اختیار دانشگاه شیراز است و در تیر ماه سال 1390 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

عمارت باغ ارم شیراز

عمارت باغ ارم شیراز

در وسز باغ عمارتی زیبا وجود دارد که از نظر معماری و کاشیکاری ف از شاهکارهای معماری دوران قاجار محسوب می‌شود.این عمارت دارای 3 طبقه است که تزئینات فراوانی در آن نقش بسته و ستون های آن از تخت جمشید الهام گرفته است.این عمارت از آثار دوره ناصرالدین شاه به شمار می‌‌رود و به وسیله نصیرالملک بنا شده است.

با میهمان شو هزینه ‌های سفر به جنوب کاهش یافت

از قسمت های زیبا و جالب این عمارت پنجره های آهنی است ک در طبقه اول ساختمان در پای ایوان بزرگ دو ستونی در مدخل سردابه قرار دارد و از بهترین نمونه های پنجره های آهنی در دوره قاجاریه محسوب می‌شود.افرادی که به باغ ارم شیراز سفر کرده اند بر این باورند که بهترین موقع بازدید از آن هنگام صبح است چراکه زیبایی این باغ و زلالی آب حوضش را در زمان صبح می‌توان به خوبی مشاهده کرد.اگر به این باغ بروید می‌توانید در زیر آفتاب ملایم در باغ چرخی بزنید و عکس های زیبایی تهیه کنید.نیمکت هایی نیز برای نشستن و استراحت در نظر گرفته شده است.

از نکات جالب باغ ارم شیراز وجود فروشگاه کوچکی است که در آن فالوده شیرازی ، شربت سکنجبین و بهار نارج به فروش می‌رسد.

باغ ارم شیراز

ساعات بازدید و قیمت بلیت

برای بازدید از باغ ارم شیراز باید بلیت تهیه کنید که بهای آن برای هر نفر 3 هزار تومان است.این باغ در ماه های فروردین و اردیبهشت از ساعت 8 صبح تا 8 شب پذیرای گردشگران است.در بقیه ماه های سال ساعات بازدید از باغ ارم از 8 صبح الی 13 بعد از ظهر و از 14:30 تا 5 عصر است.


از دست ندهید : آرامگاه کوروش بزرگ


آدرس و دسترسی

آدرس: استان فارس ، شیراز ، بلوار ارم

دسترسی: برای رسیدن به باغ ارم می‌توانید از مترو استفاده کنید.نزدیک ترین ایستگاه مترو به این باغ ، ایستگاه متروی نمازی است که پس از پیاده شدن در این ایستگاه با حدود 10 دقیقه پیاده روی و گذشتن از میدان دانشجو به این باغ خواهید رسید.

بهترین مکان های گردشگری شیراز | Shiraz

اگر با ماشین شخصی سفر می‌کنید خود را به بلوار چمران برسانید و سپس این بلوار را تا انتها ادامه دهید تا به میدان دانشجو برسید.وقتی به میدان دانشجو رسیدید به سمت چپ بپیچید و مسیر را تا میدان ارم ادامه دهید.سپس به سمت راست بپیچید تا وارد خیابان ارم شوید و سپس خود را به باغ ارم شیراز برسانید.

Load More In ایرانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *