تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

جاذبه های دیدنی آب پخش

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری هم اقلیم جاذبه های دیدنی آب پخش را به شما معرفی خواهیم کرد. برای آشنایی با دیدنی های این شهر زیبا در استان بوشهر در ادامه با ما همراه باشید.

استان بوشهر از استان های جنوبی ایران است که در حاشیه خلیج فارس واقع شده و به دلیل صادرات و واردات دریایی، صنعت صیادی، وجود ذخایر نفت، کشاورزی و نخلداری، از اهمیتی ویژه برخوردار است و پایتخت انرژی ایران لقب گرفته است. بوشهر بندری شبه جزیره ای محسوب می شود و یکی از زیباترین بندرهای جنوب کشور است که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. یکی از شهرهای زیبای استان بوشهر آب پخش است.

اجاره روزانه خانه در تهران

آب‌پخش (Ab Pakhsh) جزو هفت شهر بزرگ استان بوشهر است و از نظر موقعیتی نیز دارای جایگاه ویژه‌ای در استان بوشهر است و به عنوان محور مواصلاتی استان بوشهر با استان‌های فارس، هرمزگان و خوزستان قرار گرفته است. همین موقعیت سبب شده تا همواره مسافران نوروزی که به مناطق جنوبی کشور سفر می‌کنند برای بازدید از نقاط مختلف جنوب کشور از این شهر عبور کنند و بسیاری از مسافران نوروزی نیز در این منطقه اقامت داشته باشند. نخلستان‌های سرسبز و سربه فلک کشیده ورودی شهر آب‌پخش جلوه بسیار دیدنی به این منطقه داده است و هیچ مسافری را بدون توقف اجازه عبور نمی‌دهد. وجود کانال‌های پر آب‌ در دو سمت ورودی شهر آب‌پخش، طراوت و نشاط خاصی به این منطقه بخشیده است تا مسافران نوروزی بتوانند از آب و طبیعت در کنار هم بهره ببرند.

دیدنی های آب پخش

بزرگترین پارک گردشگری استان بوشهر

وجود پارک خضرا که به عنوان بزرگترین پارک گردشگری استان بوشهر شناخته می‌شود محل مناسبی برای استراحت مسافران نوروزی است. برپایی چادرهای اقامت مسافران نوروزی در این پارک تعداد زیادی از مسافران نوروزی را در این پارک بزرگ سکنی می‌دهد.این پارک دارای فضای سبز بسیار گسترده و وسیع در کنار درختان سرسبزی است که دارای سایه مناسبی برای استراحت مسافران است. شهربازی بخش دیگری از این پارک بزرگ گردشگری است.

جاذبه های دیدنی آب پخش
جاذبه های دیدنی آب پخش

منطقه چهار راه

منطقه چهار راه یکی از مناطق دیدنی آبپخش محسوب می‌شود که وجود تپه‌های سرسبز و درختان سدر محلی این منطقه را زیباتر کرده و باعث شده تا مسافران و گردشگران در صورت ورود به این منطقه از این محل برای استراحت و لذت بردن از فضای آرام آن استفاده کنند.

188046 738

غذاهای آب پخش بوشهر

یکی از غذاهای معروف بوشهر و شهر آبپخش انواع قلیه ها است. قلیه در زبان عربی غذایی است که با گوشت طبخ می‌شود. در نواحی ساحلی منظور از قلیه؛ خورشتی است که با میگو و ماهی درست می‌شود. از دیگر غذاهای منطقه آبپخش بوشهر می‌توان به پیتی،سغدی، کباب میگو، آبگوشت ماهی، دم پخت ماهی، ماهی شور پلو، پلو ماهی، ماهی تنوری، حواری ماهی، عرق گیر ماهی، کباب ماهی، پاکوره، خوراک فاسولیا، ماموسه، گنمه، حلوای عسلی و…اشاره نمود.

اگر شما قصد مسافرت به این منطقه را دارید حتما از غذاهای محلی این بخش از استان بوشهر استفاده کنید. چرا که جز بهترین و خوشمزه‌ترین غذاهای محلی محسوب می‌شوند.

جاذبه های دیدنی آب پخش
جاذبه های دیدنی آب پخش

پنیر درخت نخل، سوغات آب پخش

در میانه تنه نخل مغز ترد و شیری‌رنگی وجود دارد که شیرین و گس است و «پنیر نخل» نامیده می‌شود و بسیار مقوی و گران‌قیمت است. در ابتدای بهار که نخل شکوفه می‌زند، شکوفه‌ها را که تارونه نام دارد، می‌‌چینند و از آن عرق تارونه می‌گیرند که مانند بقیه عرقیجات مفید و درمان‌گر دردهای معده است. عرق تارونه مقوی، گرم و برای قلب مفید است.

«پنیر نخل» سوغات لذیذی که از دل نخل بیرون می آید و بسیار مقوی است. مسافران در کنار نخل های بلند و سرسبز آبپخش توقف می کنند تا هم استراحتی کنند و هم سوغات زمستانی آبپخش را خریده باشند.پنیر میانه تاج نخل مغز ترد و شیرین و لذیذ است که به لحاظ رنگ سفید آن «پنیر نخل» گفته می‌شود. پنیر نخل بسیار مقوی و عامل رشد و نمو و تولید برگ و میوه جدید است. مریستم که یکی از حساس‌ترین بخش‌های گیاهی بوده در صورت آسیب دیدن باعث مرگ گیاه می‌شود.

پنیر نخل

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: