تور های تابستانی سلام پرواز

جنگل جیغ مشهد

یکی از جذاب ترین دیدنی های طبیعت، جنگل ها هستند که همیشه در بین گردشگران محبوب بوده و محل مناسبی برای طبیعت گردی به حساب می آیند.بیشتر گردشگران دوست دارند آخر هفته را به یک جنگل با صفا بروند و در کنار خانواده و دوستان لحظات خوشی را ثبت کنند.اما همین جنگل زیبا و دوست داشتنی برخی اوقات می تواند ترسناک و هیجان انگیز باشد.بدون شک هیچکس دوست ندارد در دل شب تنها در یک جنگل باشد!جنگل جیغ مشهد یکی از جنگل هایی است که داستان های عجیبی از دل آن بیرون می زند.به گفته برخی در جنگل جیغ مشهد که یکی از جاهای دیدنی مشهد است صدایی شبیه به جیغ یک زن است که به صورت زنده در آتش می سوزد.در ادامه این مقاله از مجله گردشگری هم اقلیم با ما همراه باشید تا با این جنگل عجیب آشنا شوید.

جنگل جیغ در مشهد

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

جنگل جیغ کجاست؟

سربرج یکی از روستاهای توابع طرقبه در مشهد است که به دلیل وجود یک پدیده وحشتناک در آن،افراد زیادی سالانه به این منطقه سفر می کنند.جنگل سربرج در این روستا دلیلی است که گردشگران خارجی و داخلی برای دیدن آن به این روستا سفر می کنند.اما شاید برایتان جالب باشد که در ابتدای جاده این جنگل بسیاری از افراد تصمیم می گیرند مسیر را برگردند و به داخل جنگل نروند.

جنگل جیغ مشهد در روزها حالتی عادی و آرام دارد اما هنگام شب و تاریک شدن هوا صداهای عجیب و ترسناکی از درختان آن به گوش می رسد.صداهایی مانند جیغ و صوت که به محض اینکه هوا تاریک می شود شنیده می شود و تا نزدیکی صبح نیز ادامه دارد.

کلیک کنید
جاهای دیدنی آرادان ، سمنان | Aradan

برخی از افراد محلی بر این باورند که این صداها از ملخ هایی است که به این جنگل هجوم آورده و شب ها به درختان پناه می برند.برخی از افراد نیز عواملی مانند تغییرات آب و هوایی را علت به وجود آمدن این صداها می دانند.


همچنین بخوانید : خوشمزه ترین غذاهای محلی مشهد


اما موضوع این است که صداهایی که از جنگل جیغ به گوش می خورد اصلا شبیه به صدای جیرجیرک و یا به هم خوردن شاخه و برگها نیست چراکه وقتی این صداها شنیده می شود هیچ یک از درختان و برگ های آنان هیچ تکانی نمی خورد.

جنگل جیغ مشهد

عده ای از افراد نیز این جنگل ها محلی نفرین شده و محل سکونت اجنه می دانند.این افراد بر این باورند که روح های نفرین شده شب و برخی شیاطین شبها در این روستا پرسه می زنند و این صداها مربوط به آن هاست.

اینکه ملخ ها به این جنگل حمله کرده اند کاملا درست است و می توان آن ها را دید اما به غیر از این مورد هیچ مورد مشکوک و غیر طبیعی به چشم نمی خورد.ضمن اینکه جنگل جیغ در دره ی رودخانه ای که یکی از سرچشمه های سد طرق است واقع شده که روزهایی از سال خشک بود.اما نکته جالب این است که از سالی که این صداها در آن شنیده می شود تا به امرو آب رودخانه جاری و برقرار است.همین موضوع باعث توجه مردم و ترس آن ها شده است.ترسی که بسیاری از گردشگران را به سمت این جنگل می کشاند.

منبع صداهای جنگل جیغ مشهد چیست؟

ابراهیم عرب دهیار روستای سربرج می گوید:

کلیک کنید
خانه تاریخی داروغه

زمانی که صداهای شنیده شده از جنگل جیغ باعث ترس اهالی منطقه شد موضوع را به بخشداری اطلاع دادیم و آن ها نیز با اعزام کارشنان به منطقه تحقیقات را شروع کردند و اعلام کردند که این صداها مربوط به نوع خاصی از جیرجیرک ها است که در زبان محلی به آن ها “کز” می گویند.


همچنین بخوانید : سوعات مشهد چیست؟


این جیرجیرک ها در سال هایی که روستا پر بارش است و آب رودخانه کم نمی شود به روستا حمله می کنند و در لابه لای درختان جا خوش می کنند.

ممکن است بر روی هر درخت حدود سه هزار جیرجیرک بنشیند و همین تعداد بالا باعث می شود تا صدای آن ها مانند صدای جیغ به گوش برسد.

هتل های مشهد

با توجه به اینکه مشهد پایتخت معنوی ایران شناخته شده است با شنیدن نامش نخستین چیزی که در ذهن همه ما تداعی می‌شود حرم مطهر امام رضا (ع) است. مشهد قطب گردشگری مذهبی ایران محسوب می شود زیرا اغلب گردشگران به شوق زیارت حضرت رضا  به این شهر سفر می‌کنند. اما شهر مشهد علاوه بر فضای زیارتی ذارای جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی بسیاری می باشد. زائرین و گردشگران می توانند برای رزرو محل اقامت خود در مشهد ، قیمت و اطلاعات هتل های مشهد را با توجه به تعداد ستاره هتل، خدماتی که هتل به مسافران ارائه می‌دهد، تعداد و نوع وعده‌های غذایی، همچنین موقعیت مکانی هتل، فاصله هتل تا حرم امام رضا، از سایت علی بابا جستجو و با توجه تاریخ اقامت خود اقدام به رزرو نمایند.

کلیک کنید
جاهایی که در تور مشهد باید به آن ها سر بزنید

متن تبلیغاتی


جنگل جیغ

آدرس و دسترسی به جنگل جیغ مشهد

آدرس: مشهد،طرقبه،روستای سربرج

دسترسی: برای رفتن به جنگل جیغ ابتدا باید خودتان را به مشهد برسانید و سپس حدود 45 دقیقه با منطقه طرقبه در جنوب مشهد فاصله دارید.پس از رسیده به طرقبه به روستای سربرج بروید.

مقالات بیشتری بخوانید