جشنواره نوروزی سلام پرواز

حقایق جالب درباره روسیه

روسیه کشوری نسبتا سختی است که میتوان به آن سفر کرد . برای اولین بار با یک زبان کاملا متفاوت و کمی تفاوت فرهنگی آشنا می شویم. همه چیز در روسیه متفاوت است . اما برای هر لحظه ناامیدکننده با ۳ لحظات شگفت‌انگیز جایگزین شد که باعث شد تعجب کنیم که در وهله اول از چه چیزی ناامید شده بودیم . برای همین ما با یک مدیر تور خبره در روسیه به تماشا و جمع آوری این موارد از روسیه شدیم. چرا که برای متوجه شدن از تفاوت فرهنگی روسیه  با ما باید با یک نفر خبره وارد مذاکره میشدیم تا مارا در این سفر راهنمایی کند. حال با مجله گردشگری هم اقلیم همراه شویم و ببینیم این موارد جالب از روسیه چیست:

 

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷
 1. روسیه بیشترین بیلیونرهای دنیارا دارد.

  براساس گزارش “فوربز ” ، پایتخت روسیه به بیش از هر شهر دیگری که در این کشور قرار دارد ، مغرورانه به خود می بالد. حتی بدون تایید فوربس ، آنقدر که ما خودری لوکس از قبیل رولزرویس در این شهر دیدیم، در تمام عمر خود ندیده بودیم.

  ثروتمندترین افراد در روسیه
  ثروتمندترین افراد در روسیه
 2. مسکو دارای سومین مترو شلوغ جهان است .

  شلوغترین مترو در دنیا را توکیو و بعد از آن سئول دارد. سومین شهر از نظر شلوغ بودن مترو که ۱۲ خط وجود دارد و بیش از ۶ میلیون نفر هر روز به مترو مسکو می‌روند . کمی ترسناک است ؟ این در واقع یکی از آسان‌ترین metros بود که تا به حال استفاده کردیم و هرگز مجبور نبودیم بیش از ۴۰ ثانیه بین قطارها صبر کنیم.

  ساختمان مترو در روسیه
  ساختمان مترو در روسیه
 3. گفته می‌شود که روس‌ها در مدرسه لبخند نمی‌زنند .

  روسیه به طور مرتب در صدر فهرست کشورهای جهان دوستانه قرار دارد. در این سفری که به روسیه داشتم من شخصا ً فکر می‌کنم که روس‌ها درست درک نشده‌اند. یا به ما گفته‌است که به روس‌ها آموزش میدهند که در مدرسه لبخند نزنند. و با وجود اینکه با ترشرویی برخورد کردیم , بیشتر روس‌ها دوستانه بودند و تمایل داشتند به ما کمک کنند که ما را به سمت درست هدایت کنند. خوب با این وضعیت این یک باور غلط هست که مهمان نواز نباشند!

  مدرسه در روسیه
  مدرسه در روسیه
 4. روس‌ها خرافاتی هستند .

  پنجه سگ را مالش دهید ( اما فقط  دست‌چپ ایشون را ! ). همچنین برای پول درآوردن میتونید به پوتین “بزرگ” سکه پرتاب کنید (البته اگر بعدش زنده موندین). به قول روس ها می گویند:  ما از خرافات و خرافات یاد گرفتیم. اما این قضیه بری من جالبتر بود که خانه ای نو که ساخته میشود هر کس برای اولین بار وارد خانه شود، خواهد مرد! , بنابراین آنها برای دوری از مرگ آن فرد ” یک گربه ” به داخل خانه میفرستند.

 5. خرافات در روسیه
  خرافات در روسیه
 6. نو عروسان با هم به گشت تور داخل شهر میروند.

  یکی از دوستانم که در لاس وگاس زندگی می‌کند ,گفته  عروس و داماد روسی بیشتری در سطح شهر دیده است. ما آن‌ها را دیدیم که در مقابل کلیساهای معروف، در پارک‌ها و حتی بر روی قایق‌هایی که در امتداد کانال‌های سن‌پترزبورگ هستند , ژست می‌گرفتند . این سنت برای زوج تازه ازدواج‌کرده است که بلافاصله پس از مراسم به یک تور شهری بروند.


همچنین بخوانید : میدان سرخ مسکو


 1. زنان روسی با پاشنه 10 سانتی پیاده‌روی می‌کنند .

  روسیه سرزمین کفش‌های شگفت‌آور پاشنه های 10 سانتی متری است. به طوری که من کاملا شگفت زده شده بودم، آنها به راحتی تمام بروی سنگ فرش خیابانهای سنتی قدم مینند، راه میروند و در بعضی موارد میدوند. من زنان ایرانی را یده ام کع با پاشنه های بلند در مهمانی قدم میزنند، ولی با یک استراحت کوتاه دوباره راه میروند، ولی زنان روسی پیاده روی های طولانی با پاشنه بلند معروف هستند.

  زنان روسیه با کفش پاشنه بلند
  زنان روسیه با کفش پاشنه بلند

   

 2. اگر ۲ دقیقه وقت صرف نگاه کردن به هر نمایشگاه آرمیتاژ در روسیه کنید ، تقریبا ۶ سال طول می‌کشد تا همه چیز را ببینید .

  موزه آرمیتاژ بزرگ است . خیلی بزرگ . بیش از ۳ میلیون نوع نمایشگاه در داخل ساختمان وجود دارد . این موزه همچنین یکی از قدیمی‌ترین موزه‌ها در جهان است و توسط کاترین بزرگ در سال ۱۷۶۴ تاسیس شده‌است .

  موزه های معروف در روسیه
  موزه های معروف در روسیه

   

 3. روستای سوزدال فقط ۱۵ کیلومتر مربع است اما دارای ۵۳ کلیسا باورنکردنی است .

  سوزدال پر از جذابیت دیدنی است . با این که جمعیت اکنون بیش از ۱۰۰۰۰ نفر است ، این شهر احساس و جذابیت خود را حفظ کرده‌است . یک منطقه زیبا بین معماری روسی و زمین کشاورزی وجود دارد . این روستا بسیار جای تفریحی و وش گذرانی است. زیبایی بکر این روستا غیر قابل توصیف است.

  روستایی در روسیه
  روستایی در روسیه
 4. سن‌پترزبورگ سه برابر ونیز پل دارد .

  بسیاری از شهرهای بروژ ، آمستردام ، و هامبورگ به نام ” ونیز شمال ” لقب ” ونیز شمالی ” را دارند . سن‌پترزبورگ هم در این فهرست است ، و به جرات می‌گویم ، بیشتر از خود ونیز شاعرانه است . روزه‌ای آفتابی و ساعت پیش از غروب آفتاب زمان مورد علاقه ما برای گردش در شهر بود . در برخی از ۱۰۰۰ پل که از کانال‌ها عبور می‌کنند توقف کرده تا گنبدهای طلایی و مناره‌های مخروطی را تماشا کنیم .

  پل های معروف در روسیه
  پل های معروف در روسیه
 5. موقعیت ریل قطار در روسیه
  موقعیت ریل قطار در روسیه

  راه‌آهن سراسری سیبری از ۸ منطقه زمانی می‌گذرد و ۸۷ شهر و شهرک دارد و از ۱۶ رودخانه از جمله ولگا عبور می‌کند .

  در کتاب گینس از رکوردهای دنیا به عنوان بلندترین خط راه‌آهن جهان ذکر شده است , ما تنها از یک قسمت کوچک در یک سفر شبانه از یاروسلاول تا سن‌پترزبورگ عبور کردیم . اما در طول مدت , ما روی راه‌آهن سراسری سیبری بودیم !

 

قبل از خروج از کشور و اقدام برای خرید بلیت پیشنهاد می کنیم در رابطه با استعلام ممنوع الخروجی اقدام کنید.

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

کلیک کنید
بهترین مراکز خرید اصفهان