دشت گل بابونه فندوقلو

استان اردبیل سرزمینی پر از جاذبه و زیبایی هاست یکی از این زیبایی های طبیعی بی نظیر دشت گل بابونه فندوقلو می باشد. دشت گل های بابونه در اردبیل بهشتی غیر قابل وصف در این استان است که سالانه گردشگران ایرانی و توریستان خارجی بسیاری را به خود می بیند. در ادامه همراه مجله گردشگری هم اقلیم باشید تا با این دشت زیبا و دیدنی بیشتر آشنا شوید.

دشت گل بابونه فندوقلو

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

 

رویش همه ساله گل‌های بابونه از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد ماه در جنگل فندقلوی نمین ، زیبایی خاصی را به این منطقه گردشگری بخشیده است. جنگل فندقلو در ۱۰ کیلومتری شهر نمین در استان اردبیل واقع شده است.

جنگل فندقلو در محور مواصلاتی اردبیل – آستارا و در نزدیکی شهر نمین واقع شده‌است، این جنگل دارای طبیعتی بکر و زیبا و دارای درختان مختلف میوه مانند فندق، سیب وحشی، گوجه سبز، ازگیل ، به، تمشک و توت فرنگی است. وجود گل‌های بابونه در این منطقه زیبایی و طبیعتی خاص به جنگل فندقلو بخشیده است.دشت گل بابونه فندوقلو

فصل بهار و اوایل فصل تابستان اوج زیبایی این دشت بابونه می باشد. همه ساله به مناسبت روز جهانی گل و گیاه در این منطقه در روزهای ۲۴ و ۲۵ خردادماه جشنواره بزرگی به نام جشنواره گل های بابونه برگزار می شود. این وسعت از دشت با این گونه از گل و گیاه تنها دشت زیبای کشور است که در این تاریخ به اوج زیبایی خود می رسد.

کلیک کنید
مکان های دیدنی بیله سوار ، اردبیل | Bileh Savar

با گرد هم جمع شدن مردم از گوشه گوشه کشور در این منطقه و استفاده از زیبایی های این دشت و همچنین دیگر زیبایی های جنگل های اطراف در کنار چشمه های آب گرم، می توان با عنوان فستیوالی بزرگ در ضمینه طبیعت و گل و گیاه از این روز نام برد. زیبایی های این دشت بابونه در کنار تنوع گیاهی بسیاری که در جنگل فندقلو وجود دارد در کنار یکدیگر تمام هر آنچه که گردشگران از زیبایی می خواهند را برای آن ها فراهم کرده است.دشت گل بابونه فندوقلو

دسترسی 

جنگل در ۳۰ کیلومتری اردبیل و ۱۰ کیلومتری شهر نمین قرار دارد. هر چند که راه های زیادی برای رسیدن به این جنگل وجود دارد اما بهترین راهی که مسیری هموار و آسفالته را در اختیارتان می گذارد سه راهی جاده اردبیل به آستارا در نزدیکی شهر نمین است در این مسیر اردبیل را به سمت آستارا پیش می گیرید و قبل از اینکه به شهر نمین برید تابلوی جنگل فندقلو را می بینید که شما را به طرف جنگل راهنمایی می کند. راه دیگر رسیدن به این جنگل در جاده اردبیل به تهران از گردنه حیران است که از روستای زیبای گیلده عبور می کند.

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا