تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

کشور تایلند جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده که تعداد زیادی از این جاذبه های در شهر توریستی پاتایا قرار دارد.پاتایا به شهر بیدار تفریحات شبانه معروف است و هر گردشگری را به خود جذب می‌کند.بخشی از محبوبیت پاتایا به دلیل وجود سواحل زیبای آن است.در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم به معرفی ساحل جامتین پاتایا می‌پردازیم.با ما همراه باشید.

ساحل جامتین پاتایا

ساحل جامتین تایلند

ساحل جامتین یکی از محبوب ترین سواحل پاتایا است که مساحتی در حدود ۶ کیلومتر دارد و دارای ساحلی صاف و شنی است که در قسمت شرقی خلیج تایلند و ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک و ۴ کیلومتری شهر پاتایا قرار دارد.زیبایی طبیعی و تمیز بودن این ساحل آن را در بین گردشگران محبوب کرده و همه روزه بسیاری از گردشگران را میزبانی می‌کند.

اجاره روزانه خانه در تهران

این ساحل تنها ۳ کیلومتر با بخش جنوبی پاتایا فاصله دارد.حاشیه های ساحل جامتین دارای درختان نخل بسیاری است.اطراف ساحل جامتین هتل ها و رستوران های درجه یک را مشاهده خواهید کرد و همه چیز برای گردشگران وجود دارد.رستوران های این منطقه غذاهای دریایی بسیار لذیذی را ارائه می‌دهند که پیشنهاد می‌کنیم در سفر به پاتایا حتما آن ها را امتحان کنید.

همچنین فروشگاه هایی نیز برای خرید در این منطقه وجود دارد که در حاشیه ساحل قرار گرفته اند. در این ساحل می توان تفریحاتی مانند پاراسیلینگ و جت اسکی و موج سواری با کایت و یا باد سواری را انجام داد. ساحل جامتین برای اشخاصی مناسب است که به دنبال آرامش هستند و از شلوغی و سرو صدا دوری می کنند. با توجه به اینکه اطراف این ساحل آپارتامان های و هتل های بلند و رستوران های بسیار زیادی می باشد اما همچنان این ساحل آرام می باشد و از این بابت در بین بومی ها و  اهالی بانکوک و گردشگران بسیار  پرطرفدار و محبوب است

پیشنهاد می کنیم قبل از سفر به تایلند  مطالب زیر را بخوانید:

چرا ساحل جامتین پاتایا مشهور است؟

دلیل مشهور و محبوب بودن این ساحل تفریحات و فستیوال های ورزشی است که در آن برگزار می‌شود.از ورزش های آبی مهیج که در این ساحل انجام می‌شود می توان به جت اسکی ، قایقرانی ، و غواصی اشاره کرد.

جت اسکی ساحل جامتین پاتایا

در سال ۲۰۱۳ اتفاق جالبی در این محل رخ داد و ورزش جدیدی به نام فلیبورد در این ساحل برای اولین بار انجام شد.این ورزش متشکل از یک کفش و اتصال مکنده آب است و به دهانه ، خروجی جت اسکی متصل می‌شود.

پس از ثبت و انجام این ورزش گردشگران زیادی به منظور تجربه آن به سمت ساحل جامتین جذب شدند.

از دیگر دلایل محبوبیت ساحل جامتین پاتایا نزدیکی آن به شهر است،به طوری که تنها ۲۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد.بنابراین گردشگران می توانند پس از گذراندن چند ساعت در این محل، به سایر نقاط شهر نیز سر بزنند و به گشت و گذار در پاتایا بپردازند.

سایر جاذبه های گردشگری تایلند که پیشنهاد می کنیم از دست ندهید:

هتل های اطراف ساحل جامتین

همانطور که گفتیم در اطراف این ساحل هتل های لوکس زیادی قرار دارد که می‌توانید برای اقامت انتخاب کنید.از بهترین هتل های اطراف این ساحل می توان به هتل چهار ستاره دی واردی ، هتل چهار ستاره ربیت پاتایا و هتل پنتهاوس ساحل جامتین اشاره کرد.

هتل چهار ستاره ربیت پاتایا

پیشنهاد می‌کنیم در سفر به پاتایا حتما از این ساحل بازدید کنید و از تفریحات آبی آن لذت ببرید.