سفر به آنتالیا در زمستان

اگر به دنبال این هستید که بدانید سفر به آنتالیا در زمستان مناسب است یا خیر باید بگوییم این مورد کاملا به شما بستگی دارد! ترکیه و شهر زیبای آنتالیا در فصل زمستان و پاییز به دلیل اینکه افراد کمی به آن سفر می‌کنند یکی از بهترین گزینه ها برای سفر است.با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید با یک راهنمای سفر دیگر.

سفر به آنتالیا در فصل زمستان فرصتی مناسب برای گرفتن آرامش از فضای زیبا و دلچسب این شهر است.در فصل بهار و تابستان با توجه به شلوغ بودن این شهر ممکن است امکان استفاده مناسب از تفریحات آن مهیا نشود.اما در فصل زمستان می توانید به بهترین شکل ممکن از سفر خود لذت ببرید.

آب و هوای آنتالیا در زمستان

آب و هوای آنتالیا در زمستان نسبت به تابستان از انعطاف بیشتری برخوردار است.از اوایل بهار هوا کم کم شروع به گرم شدن می‌کند.در ماه های دسامبر ، ژانویه و فوریه متوسط دمای هوا 12 درجه سانتی گراد است.سردترین ماه نیز ماه ژانویه است که ممکن است دمای هوا تا 10 درجه زیر صفر نیز کاهش یابد.


حتما بخوانید : وسایل مورد نیاز سفر


از جمله بالا می توان فهمید که اگر سرمایی هستید و دوست ندارید در سرما سفر کنید ، سفر به آنتالیا مخصوصا در ماه ژانویه را فراموش کنید.بیشترین بارندگی در این شهر در ماه دسامبر رخ می‌دهد و معمولا هر بارندگی 2 تا 3 روز به طول می‌انجامد.

یکی از وسایلی که باید برای سفر به آنتالیا در زمستان همراه خود داشته باشید چتر است.به هیچ عنوان چتر را فراموش نکنید.

ساحل جامتین پاتایا

سفر به آنتالیا در زمستان

شنا کردن در سواحل آنتالیا در زمستان

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است در ذهن شما پیش بیاید این است که آیا در فصل زمستان می توان در آنتالیا شنا کرد؟ باید بگوییم که دمای آب دریا در ماه دسامبر به 19 درجه ، در ماه ژانویه 18 درجه و در ماه فوریه و مارس به 17 درجه سانتی گراد می‌رسد.

اگر خیلی سرمایی نیستید می توانید در ماه ژانویه دقایقی را به شنا بپردازید؛اما پیشنهاد ما این است که در سفر به آنتالیا در هوای سرد، برای شنا کردن از استخرها و یا پارک های آبی سرپوشیده استفاده کنید.

البته هتل های آنتالیا اغلب دارای استخر هستند و نیازی به هزینه مجدد برای استخر ندارید.

Load More In متفرقه

1 نظر

  1. مرسم

    ژانویه 5, 2020 at 14:48

    سلام میخواستم بدونم آنتالیا پارک آبی سرپوشیده هم داره اگه داره کجا هست ممنون

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *