تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

تایلند یکی از شناخته شده‌ترین مقاصد گردشگری جهان است. این کشور زیبا به لحاظ طبیعی و تفریحی معمولا جز انتخاب‌های اول گردشگران برای سفر است. با ما در هم اقلیم همراه باشید تا بهترین زمان سفر به این کشور را به شما معرفی کنیم.

سفر به تایلند

قطعا می‌دانید که تایلند یکی از  جاذب‌ترین و محبوب‌ترین کشور‌های آسیا و جهان است که در همه‌ی روز های سال شاهد گردشگرانی است که برای بازدید از آن جاذبه‌ها به این کشو سفر می‌کنند. حال اینکه بهترین زمان برای سفر به تایلند چه زمانی است سوالی است که در ذهن کسانی که می‌خواهند به این کشور زیبا سفر کنند نقش می بندد.

اجاره روزانه خانه در تهران

تایلند  آب و هوایی کاملا مطلوب دارد و میانگین دمای آن در طول سال ۳۰ درجه سانتی‌گراد است و یک فصل مختص آب و هوای موسمی دارد. اکثر توریست‌های تور تایلند از ماه نوامبر تا آوریل در آفتابی‌ترین روزها و دلپذیر‌ترین روزها به آن جا سفر می‌کنند تا بتوانند از قدم زدن در سواحل آن نهایت لذت را ببرند. همچنین شما نیاز دارید بدانید که چه وسایلی برای سفر به تایلند با خود همراه داشته باشید.

چه زمانی برای سفر به تایلند مناسب است؟

البته وقتی که بحث از آب و هوای تایلند می‌شود هیچ ضمانتی وجود ندارد! ممکن است چند روز پشت سر هم آفتابی باشد و همین‌طور ممکن است چند روز به طور مطلق باران ببارد. به هر حال، هر زمان از سال که به تایلند سفر کنید با آب و هوایی گرم و مطلوب مواجه خواهید شد. هرچند که تفاوت‌های اندکی در مناطق مختلف این کشور و فصل‌ها مختلف آن وجود دارد. به همین دلیل در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم شرایط مختلف آب و هوایی تایلند را در فصل‌های مختلف برای شما شرح دهیم.

در حالت کلی بهترین زمان برای سفر به تایلند بستگی به چیزهایی دارد که شما در سفر به دنبال آن هستید.اگر به آب و هوای گرم علاقه دارید فصل تابستان فصل  مناسبی برای شماست و در فصل های دیگر هم به همین ترتیب. در این فصل زمان آن است که سوغات مناسب تایلند راهم خریداری کنید و برای دوستان و خانواده خود ببرید.

فصل خنک تایلند

بهترین زمان برای سفر به این کشور در فصل خنک سال و بین ماه‌های نوامبر تا فوریه است.ب ه دلیل همین آب و هوای مطلوب و خنک بیشتر گردشگران این کشور بین این ماه‌ها به آنجا سفر می‌کنند. پروازهای تایلند نیز در این فصل از زمان‌های دیگر کمی گران‌تر است مخصوصا روزهای نزدیک به کریسمس. قیمت هتل‌ها به خصوص در جزیره‌ها و سواحل نیز بالاتر می‌رود. به همین ترتیب و به طور طبیعی جاهای دیدنی تایلند هم از هر وقت دیگری شلوغ‌تر می‌شوند. پس اگر شما شخصیتی دارید که از شلوغی لذت نمی‌برید، این فصل برای سفر شما به تایلند مناسب نیست.

سفر به تایلند

قطعا در این سفر شما دوست دارید در رستوران‌های معروف این کشور هم غذایی بخورید. پس مطلب بهترین رستوران‌های پاتایا را از دست ندهید.

این مطالب هم تکمیل کننده اطلاعات شما در سفر به تالیند است

فصل گرم تایلند

فصل گرم تایلند را روزهای بین ماه مارس و ماه می تشکیل می‌دهند. هوای هتل‌ها و مهمان خانه‌ها در این روزها بسیار مطبوع و دلچسب است. در این فصل اگر برای گردش و دیدن جاذبه‌ها برنامه دارید بهتر است برنامه‌های خود را برای صبح و یا غروب تنظیم کنید، زیرا زمانی که آفتاب شدت می‌گیرد، گرما بسیار اذییت کننده است. همچنین اگر در این فصل با تور تایلند سفر کنید می‌توانید در مشهور ترین فستیوال آب تایلند شرکت کنید و تجربه‌ای شگفت انگیز را در این سفر کسب کنید.

چه زمانی برای سفر به تایلند مناسب است؟

فهرستی از دیدنی های تایلند که فارق از زمان سفر شما می‌توانید از آنها بازدید کنید

فصل بارانی تایلند

فصل بارانی تایلند نیز در میان ماه های ژوئن و اکتبر قرار دارد. برخی از گردشگران تایلند از اینکه در این فصل به این کشور زیبا سفر کنند، خودداری می‌کنند اما این کار واقعا اشتباه است. کشور تایلند و شهر‌های زیبای آن در روزهای بارانی هم بسیار زیبا است و این‌طور نیست که باران‌های سیل آسایی ببارد و موجب ناراحتی گردشگران شود. بلکه در میان این باران‌ها، آفتاب نیز دیده می‌شود و هوا نیز همچنان گرم است.

سفر به تایلند

سعی کنید در این فصل قبل از سفر یک چتر همراه خود بردارید و یا اینکه یک چتر ارزان در تایلند خریداری کنید. از لحاط مالی نیز سفر در این زمان مزیت‌های روشنی دارد. پرواز های تایلند و همچنین قیمت هتل‌ها و مهمانخانه‌ها نیز در این فصل به شدت پایین می‌آید و فرصت خوبی برای سفر به این کشور زیباست.