تور های تابستان 1403لحظه آخراجاره خودرو در دبی

سفر دریایی با کشتی آکواریوم کیش مانند یک رؤیا در اعماق دریا است. یادتان باشد که کشتی‌های آکواریوم فقط یک نوع از تفریحات در کیش هستند. گردشگران از طریق کشتی‌های آکواریوم کیش، می‌توانند انواع موجودات دریایی را از نزدیک مشاهده کنند. هم اقلیم در این مقاله قصد دارد شما را با بهترین کشتی‌های آکواریوم در کیش آشنا کند.

آشنایی با شش کشتی آکواریوم در کیش

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جزیره کیش، آب زلال آن است. در واقع این آب زلال به دلیل اتصال ساحل این جزیره به آب‌های آزاد اقیانوس است. همین زلالی و شفافیت آب موجب شده است تا توجه بسیاری از گردشگران و مسافران به کشتی‌ها جلب شود. لازم به ذکر است که ۶ کشتی آکواریوم در سواحل کیش فعالیت می‌کنند. همچنین همه این کشتی‌های آکواریوم برای تماشای دنیای زیر آب دارای امکاناتی هستند. انواع کشتی‌های آکواریوم جزیره کیش عبارت‌اند از:

اجاره روزانه خانه در تهران

کشتی آکواریوم کیش

کشتی آکواریوم کف شیشه‌ای

کشتی کف شیشه‌ای بسیار معروف است. دلیل نام این کشتی، کف شفاف و شیشه‌ای آن است. این ویژگی باعث شده است تا امکان دیدن زیر دریا برای گردشگران فراهم شود. جالب است بدانید که در کشتی کف شیشه‌ای موسیقی زنده نیز پخش می‌شود. به همین دلیل اگر به این کشتی مراجعه کنید؛ فضایی شاداب و سرزنده را تجربه خواهید کرد. هدف این کشتی انتقال تپش زندگی به شما است. همچنین خدمات عکاسی در این کشتی برای شما مسافران عزیز فراهم است.

شما می‌توانید خاطره‌های خوشی را با خانواده و دوستانتان در عرشه این کشتی زیبا ثبت کنید. اگر تشنه شوید می‌توانید با نوشیدنی‌های گرم و سرد، لبی تر کنید. ضمناً کافی‌شاپ کشتی دارای منوی متنوع و جذاب است. شما می‌توانید درباره گونه‌های مختلف دریایی اطلاعات زیادی کسب نمایید. این امر با کمک راهنمای سفر صورت می‌گیرد. لازم است بدانید که سانس‌های کشتی کف شیشه‌ای هشت مرتبه در روز است. به‌این‌ترتیب که سانس اول ساعت ۱۰ صبح و سانس آخر هم ساعت ۱۸ عصر برگزار می‌شود. نکته دیگر این است که زمان هر سانس حدوداً ۱ ساعت است. لازم است بدانید که هزینه بلیت سوارشدن به این کشتی متفاوت است؛ و در زمان‌های خلوت و کم مسافر جزیره، دارای تخفیف‌های ویژه است.

کشتی تفریحی آکواریوم سیمرغ کیش

اگر به جزیره کیش بروید حتماً کشتی آکواریوم سیمرغ را به دلیل رنگ سرخ و آبی بدنه‌اش، به‌آسانی مشاهده خواهید کرد. برای آسایش شما عزیزان در طبقه پایین این کشتی دو ردیف نیمکت راحت وجود دارد. وسط این دو ردیف و دقیقاً کف کشتی هم از شیشه است. شما می‌توانید به کف کشتی نگاه کنید و عبور انواع ماهی و سایر موجودات ساکن اقیانوس را از زیر پاهایتان ببینید.

 همچنین کشتی سیمرغ به گردشگران احساس راه‌رفتن روی آب را می‌دهد. جالب است بدانید که داخل آن هم پنجره‌هایی گرد در دو طرف قرار دارد. ازاین‌رو، عبور نور درخشان دریا، حس پرواز با سیمرغ را به شما منتقل خواهد کرد. انگار که سیمرغی که از آسمان فرود آمده تا شما را روی آب شناور کند.

ویژگی دیگر این کشتی عرشه دنج آن است. در این صورت می‌توانید با نسیم دریا هوایی تازه کنید؛ یا آسمان لاجوردی و موج‌هایی که روی آن می‌لغزد را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که در افسانه‌های کهن، سیمرغ آسمان شب را هم می‌شکافته است. کشتی سیمرغ هم جزو تفریحات شبانه است و حتی تا ساعت ۲ بامداد هم برنامه دارد. برنامه‌هایی مانند نمایش‌های سرگرم‌کننده، قرعه‌کشی و اهدای جایزه و در آخر هم اجرای موسیقی زنده.

کشتی تفریحی ستاره کیش

این کشتی؛ مانند ستاره‌ای روی آب است که کف شیشه‌ای آن ماهی‌ها، خرچنگ‌ها، مرجان‌ها و گیاهان دریایی را به شما نشان می‌دهد. کشتی ستاره کیش شما را به عمق ۲.۵ متری سطح دریا می‌برد. شگفتی‌های اعماق دریا چنان زیاد است که به مدت یک ساعت به پنجره‌ها و سطوح شیشه‌ای‌اش نگاه خواهید کرد. جالب است بدانید که این کشتی هم جزو تفریحات شبانه کیش است.

تفریحات این کشتی شامل سرو شام، برنامه‌های شاد و موسیقی زنده در نیمه‌شب کیش و تماشای آسمان دریای جنوب هستند. لازم است بدانید که سانس‌های شبانه کشتی ستاره کیش، دوساعته است؛ و معمولاً از ساعت ۲۱ شروع شده و تا ۲ بامداد ادامه دارد. سپری کردن شب‌های کیش در کشتی‌های آکواریومی آن، بهترین تفریح جزیره کیش است. پس بدون هیچ تردیدی از کشتی تفریحی ستاره کیش بازدید نمایید.

کشتی آکواریوم کیش

کشتی گردشگر در کیش

اگر وارد کشتی آکواریوم گردشگر شوید؛ پنجره‌های بزرگی را در طبقه پایین کشتی خواهید دید. این پنجره‌ها به شما امکان دیدن موجودات دریایی را می‌دهد. این کشتی شما را به مکان‌های پرتجمع ماهی‌ها یا زیستگاه مرجان‌ها می‌برد. شما در کشتی آکواریوم گردشگر می‌توانید بر روی عرشه هم حضور پیدا کنید. همچنین با برنامه‌های متنوع و شاد، لحظات باطراوتی را تجربه خواهید کرد.

این کشتی هم دارای خدمات تفریحات شبانه مانند موزیک زنده و برنامه‌های سرگرم‌کننده است. این تفریحات از ساعت ۲۱ بامداد شروع می‌شود و تا ساعت ۱ الی ۲ بامداد، در سانس‌های دوساعته ادامه می‌یابد. از طرفی، گوش‌دادن به موزیک‌های زنده و اغلب جنوبی در کشتی‌های دریایی بسیار نشاط‌آور است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را تجربه کنید.

کشتی تفریحی آکواریوم طوطیا

شما در کشتی آکواریومی طوطیا می‌توانید از طریق کف و جداره‌های داخلی، درون دریا را مشاهده کنید. ضمناً در این کشتی می‌توانید با کم‌ترین فاصله خرچنگ‌های دریایی، ماهی‌ها و مرجان‌ها را ببینید. خبر خوب دیگر آن است که کشتی طوطیا خدمات عکاسی هم ارائه می‌دهد. در بیشتر مواقع در فضای بزرگ کشتی موسیقی زنده پخش می‌شود. همچنین سانس‌های تفریحات شبانه این کشتی هم فعال است. نورافکن‌هایی بر روی این کشتی وجود دارند که فضایی لذت‌بخش را برای شما ایجاد می‌کنند.

کشتی تیکا

آخرین کشتی آکواریومی که هم اقلیم به شما معرفی می‌کند؛ کشتی باشکوهی با نام تیکا است. تیکا شما را به عمق ۲.۵ متری آب می‌برد. شما در آنجا با موجودات دریایی ملاقات می‌کنید. همچنین مانند یک ماهی کنار ماهی‌های دیگر در آب برای مدتی غوطه‌ور می‌شوید. با کشتی تیکا قادرید تا انواع موجودات دریایی کیش را از نزدیک مشاهده نمایید.

فرصتی که شاید هیچ‌وقت پیدا نکنید. در تیکا هم گردشگران می‌توانند در فضای باز عرشه بنشینند. همچنین اجرای موسیقی زنده هم تفریح ثابت برنامه‌های این کشتی است. تیکا در شب هم برنامه دارد. به‌این‌ترتیب که از ساعت ۹ شب تا ۱ بامداد سانس‌های تفریحات شبانه را ارائه می‌دهد.

ممنوعیت‌های استفاده از کشتی آکواریوم

  • کودکان زیر پنج سال نمی‌توانند وارد این کشتی‌ها شوند.
  • ورود کالسکه، چرخ‌دستی و ویلچر هم به کشتی‌ها ممنوع است.
  • در ایام عزاداری، برنامه‌های شاد و اجرای موسیقی امکان‌پذیر نخواهد بود.

تماشای موجودات کشتی آکواریوم کیش

فرقی نمی‌کند که با کدام کشتی آکواریوم به دریا سفر کنید. همه این کشتی‌ها، مسیرهای خود را طوری انتخاب می‌کنند که بتوانید موجودات دریایی متنوع‌تر و بیشتری را از نزدیک تماشا کنید. انواع موجودات دریایی که شما می‌توانید از طریق این کشتی‌ها مشاهده کنید عبارت‌اند از:

انواع ماهی

ماهی‌ها مهم‌ترین موجودات سواحل کیش هستند. آن‌ها دنیای زیر آب را در این جزیره، رنگارنگ می‌کنند. همچنین با هر وسیله‌ای که به دنیای زیر آب کیش بروید؛ حتماً گروه‌های بزرگ از انواع ماهی‌های حلوای سفید، شوریده، قباد و شاه‌ماهی را خواهید دید. گرچه این ماهی‌ها بسیار مفید و ارزشمند هستند؛ اما به غیر از ارزش غذایی، از نظر ظاهری زیبایی‌های بسیاری دارند. البته دقت کنید که بیشتر این ماهی‌های زیبا تزئینی بوده و انتخاب مناسبی به‌عنوان مواد غذایی نیستند.

کشتی آکواریوم کیش

انواع لاک‌پشت

لاک‌پشت‌ها نوع دیگری از موجودات دریایی کیش هستند. آنها را علاوه بر ساحل، در اعماق آب نیز زندگی می‌کنند. به دلیل اتصال آب‌های کیش به آب‌های آزاد، شما می‌توانید گونه‌های بسیار متنوعی از لاک‌پشت در این منطقه را مشاهده کنید. اما معمولاً دو گونه اصلی با نام‌های لاک‌پشت پوزه عقابی و لاک‌پشت سبز در این آب‌ها وجود دارند. متأسفانه این دو گونه به‌سختی با انسان ارتباط می‌گیرند. جالب است بدانید که سازمان محیط‌زیست کیش نیز برنامه‌هایی جدی برای مراقبت از آنها دارد.

بنابراین، شما فقط اجازه دارید که آن‌ها را از فاصله مناسب تماشا کنید. هرگونه نزدیک‌شدن و غذا دادن به آن‌ها از جانب گردشگران در آب و حتی ساحل ممنوع است. یادتان باشد این دو گونه لاک‌پشت، از جذاب‌ترین، عجیب‌ترین و باشکوه‌ترین گونه‌های لاک‌پشت در سراسر جهان هستند. تنها با مراقبت از آن‌ها می‌توانیم شانس دیدن آن‌ها را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

لاکپشت

مرجان‌های دریایی

حتماً بارها و بارها در مطالب مختلف در خصوص جزیره کیش، به «جزیره مرجانی کیش» برخورده‌اید. در واقع این موضوع بسیار مهم است. به این دلیل که کیش یکی از جزایر دارای سواحل مرجانی مشهور در جهان است. علاوه بر زیبایی مرجان‌های دریایی کیش، وجود آن‌ها به ایجاد اکوسیستمی بسیار متنوع از موجودات گوناگونی دریایی کمک می‌کند.

همچنین با تنها فقط یک نگاه به بخش‌های مرجانی آب‌های اطراف جزیره، می‌توانید گونه‌های ریزودرشت بسیاری را در آنها مشاهده کنید. از طرفی هم انواع ماهی‌ها، پلانکتون‌ها، نرم‌تنان، صدف‌ها و… در این مرجان‌ها زندگی می‌کنند. مرجان‌های دریایی مانند شهر‌هایی پیچیده و عجیب هستند که موجودات مختلف در آن در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

کوسه‌ها

بی‌شک تماشای یک کوسه واقعی از نزدیک تجربه‌ای دلهره‌آور و ترسناک است. جالب است بدانید که بیشتر کوسه‌های اطراف جزیره کیش از جثه‌ای کوچک‌تر از حالت عادی برخوردار هستند. درضمن برای انسان نیز خطرناک نیستند. در واقع منبع غذایی این کوسه‌ها، ماهی‌های ریز و پلانکتون‌ها است. همچنین به دنبال شکار موجودات دریایی بزرگ و یا آسیب‌زدن به غواصان نیستند. ازاین‌رو، شانس دیدن آن‌ها در سفر کوتاه با کشتی آکواریوم کم است. پس اگر به آنها برخورد کردید؛ بدون ترس از دیدن زیبایی‌های این موجود عجیب و ترسناک نهایت لذت را ببرید.

کلام آخر

ما در این مقاله اطلاعاتی را درباره کشتی آکواریوم کیش و انواع موجوداتی که از طریق آن می‌توانید ببینید شرح دادیم. امیدواریم در سفر خود به کیش، به این کشتی‌های زیبا و سرگرم‌کننده مراجعه نمایید و نهایت لذت را ببرید.