تور های تابستانی سلام پرواز

جاهای دیدنی باغ ملک

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری هم اقلیم جاهای دیدنی باغ ملک را به شما معرفی خواهیم کرد. برای آشنایی با دیدنی های این شهر زیبا در استان خوزستان در ادامه با ما همراه باشید.

استان خوزستان یکی از استان های زیبا بر کرانهٔ خلیج فارس و مقصد محبوب گردشگری است. علاوه بر جاهای دیدنی بسیار و منحصر به فرد در شهرهای مختلف، این استان از نظر طبیعی شامل دو منطقه کوهستانی و جلگه ای است. بیشتر مناطق آن جلگه ای است که باعث به وجود آمدن طبیعتی زیبا و سرسبز در بسیاری نقاط استان شده است. یکی از شهرهای این استان زیبا باغ ملک است. در ادامه با ما باشید تا با بهترین جاهای دیدنی باغ ملک بیشتر آشنا شوید.

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

باغ‌ ملک (Baghmalek) یا اور به ایلامی یا باغملک جانکی شهری است در جنوب غرب استان خوزستان . این شهر در استانخوزستان با شهرستان‌های رامهرمز، ایذه و اهواز و با استان‌های چهار محال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم‌مرز است. این شهرستان نسبت به سایر شهرستان های استان خوزستان هوای متعادل و بعضا سرد دارد که در فصل تابستان آحاد مردم استان خوزستان را به خود جذب کرده و گردشگاهی مناسب برای جنوبی های کشور شده است.

دیدنی های باغ ملک

روستای مال آقا

روستای مال آقا از توابع شهرستان باغملک در شمال استان خوزستان است و فاصله‌ای تقریبا ۱٫۵ ساعته با اهواز دارد. مسیر زیبا و پر پیچ و خم در میان کوه‌ها نشان از بکر بودن منطقه و زیبایی آن دارد. رودخانه زیبایی که از میان باغ‌های این روستا می‌گذرد فضایی رویایی برای استراحت در دامان طبیعت و فرار از دغدغه‌های زندگی شهری پدید می‌آورد. درختان انار و انگور در دامنه کوه‌ها و سرسبزی محیط که تا چشم کار می‌کند دیده می‌شود. این روستا بدون تردید از جاهای دیدنی باغملک و خوزستان است که نباید از دیدن آن را از دست دهید.

کلیک کنید
دیدنی های شهرستان فامنین ، همدان | Famenin
جاهای دیدنی باغ ملک
جاهای دیدنی باغ ملک

روستای گردشگری رباط

در فاصله تقریبی ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان و ۱۵ کیلومتری شرق باغملک روستای گردشگری رباط قرار دارد.  رباط از نظر لغوی کلمه‌ای عربی است که در گذشته به مکانی که محل اقامت کاروانسراها و سربازخانه‌ها بوده اطلاق می‌شده است اما به مرور زمان و به دلیل کم شدن کاروان‌ها به مکان ثابت تبدیل شده است.دراین منطقه گردشگری علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، جاذبه‌ ای مذهبی نظیر امامزاده حضرت سلیمان قرار دارد که وجود این زیارتگاه یکی دیگر از دلائل بازدید گردشگران می‌باشد.

جاهای دیدنی باغ ملک
جاهای دیدنی باغ ملک

آبشارهای تنگ کرد

در ناحیه شمال شرقی قلعه تل منطقه ای به نام تنگ کرد قرار دارد که گردشگران و طبیعت گردان برای تماشای مناظر زیبای آن و همچنین دیدن آبشارهای بلندش حاضرند از رودخانه و تنگه های خطرناک هم عبور کنند.این منطقه دلپذیر به واسطه قرار گرفتن در دل کوه و رویارویی با آبشارهای متعدد بسیار سرسبز است و بکر بودنش را هم عمدتا به خاطر صعب العبور بودنش حفظ کرده است. اگر تمایل دارید به تنگ کرد بروید خاطرتان باشد که شیب تنگه آن بسیار خطرناک است و باید حتما مهارت های ماجراجویانه تان را ابتدا تقویت کنید. در برخی مناطق ممکن است حتی مجبور شوید برای ادامه راه از عرض رودخانه عبور کنید.

جاهای دیدنی باغ ملک
جاهای دیدنی باغ ملک

قلعه تل

شهر قلعه تل معروف ترین منطقه دیدنی باغملک است که در فاصله 15 کیلومتری شمال شرق باغملک قرار دارد. این قلعه در دوره قاجار توسط محمد تقی خان چهار لنگ بختیاری بر بلندی تپه ای متعلق به دوره ایلامی ساخته شد تا مشرف به دشت قلعه تل باشد و عبور و مرور را در این دشت زیر نظر بگیرد. قلعه تل این روزها در حال تبدیل شدن به موزه مردم شناسی طوایف بختیاری است.

کلیک کنید
دیدنی های مسجدسلیمان ، خوزستان | Masjed Soleyman
جاهای دیدنی باغ ملک
جاهای دیدنی باغ ملک

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: