شهر شیطان صربستان

شهر شیطان صربستان :: در یکی از شهرهای صربستان،فرسایش سنگ ها در گذر زمان باعث به وجود آمدن صخره هایی با شکل های عجیب شده است؛به همین دلیل این شهر به شهر شیطان شهرت پیدا کرد و یکی از جاذبه های گردشگری صربستان محسوب می‌شود.

شهر شیطان صربستان
شهر شیطان صربستان

در افسانه های محلی در رابطه با به وجود آمدن این صخره ها آمده است که این صخره ها در واقع افرادی بوده اند که در یک میهمانی شرکت کرده بودند،اما آن ها توسط شیطان به صخره تبدیل شده اند.با هم اقلیم همراه باشید تا با شهر شیطان صربستان بیشتر آشنا شویم.

این شهر که به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه طبیعت انتخاب شده است در جنوب صربستان قرار دارد و بیش از 200 صخره را در خود جای داده است.این صخره ها به صورت پراکنده بر روی کوهی به نام رادان به قرار دارند.

ستون های این صخره ها بر اثر گذر زمان دائما فرو می‌ریزند و شکل تازه ای به خود می‌گیرند.

شکل عجیب این سنگ ها شما را بسیار شگفت زده خواهد کرد.این سنگ ها که در نزدیکی شهر “کورسوملیا” قرار داند از 200 فرم متنوع تشکیل شده اند و ارتفاع برخی از آن ها تا 15 متر نیز می رشد.کلاه های عجیب سنگی که بر سر آنان است شما را هیجان زده خواهد کرد.

شهر شیطان صربستان

اگر موقعیت دقیق این شهر سنگی را بخواهید باید به روستای Djake بروید که اسم آن از کلمه Gjak می آید که در زبان آلبانیایی به معنی خون است.این روستا از سطح دریا 600 تا 700 متر بالاتر است.

تور مجازی دیوار چین،بازدید از دیوار چین به صورت مجازی

دو آب‌راهه در میان این  سنگ های شگفت انگیز قرار دارد که نام آن ها یکی “شوم شیطان” و دیگری “جهنم” است!حتی اسم این مکان ها هم لرزه به تن افراد می‌اندازد.مردم محلی بر این باورند که این آب‍راهه ها و چشمه های موجود در آن خاصیت درمانی معجزه آسایی دارند.

ویژگی های شهر شیطان صربستان

شهر شیطان صربستان

این شهر شکوه و زیبایی خاص خود را دارد که گردشگران را هر ساله به صربستان جذب می کند و با اینکه هنوز به عنوان یکی از عجایب جهان انتخاب نشده است اما از محبوبیت زیادی در بین گردشگران برخوردار است.اگر قصد سفر به صربستان را داشتید حتما قبل از آن راهنمای سفر به آن را بخوانید.

افسانه های شهر شیطان صربستان

مردم محلی و مردم کشور صربستان افسانه های زیادی درباره شهر شیطان گفته اند.بع عنوان مثال درر یکی از افسانه ها آمده است که این سنگ ها مهمانان یک عروسی بودند که به دستور شیطان قصد جشن گرفتن برای یک خواهر  و برادر را داشتند اما خدا آن ها را به سنگ تبدیل کرد و از این طریق آن ها را مجازات کرد تا برای دیگران درس عبرتی باشند و بدانند که هیچ گناهی بدون مجازات نمی‌ماند.

افسانه دیگری نیز می گویید که این سنگ ها انسان هایی بودند که به دلیل پیروی نکردن از حرف های یک جادوگر،توسط جادوگر به سنگ تبدیل شدند.

به هر حال علم و منطق این افسانه ها با باور ندارد و سخن علم این است که شهر شیطان بر اثر فرسایش و گذر زمان به وجود آمده است.با این حال دانشمندان معتقدند که ظاهر این کلاه ها و این موضوع که یک سنگر با قطر 20 تا 30 سانت می تواند یک کلاه سنگی را با صدها کیلوگر وزن تحمل کند بسیار عجیب است.

برج پیزا ،از جالب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

چطور به شهر شیطان صربستان برویم؟

شهر شیطان صربستان

اگر با ماشین سفر می‌کنید باید در 80 کیلومتری جاده دابری دال Dobri Dol در جاده نیس پریستینا Nis Pristina به سمت چب بروید و پس از گذراندن 6 کیلومتر از بین روستای زبیکا دوباره به سمت چپ بپیچید و پس از گذراندن 3 کیلومتر به این مکان شگفت انگیز خواهید رسید.

اگر هم قصد سفر با اتوبوس را دارید می توانید در شهر بلگراد و نیس از اتوبوس های استفاده کنید.

آدرس :

ساعت بازدید : 9 صبح الی 5 بعد از ظهر

روزهای بازدید : همه روزه

هزینه : رایگان

بهترین زمان برای بازدید : فصل بهار و تابستان

مدت زمان مورد نیاز برای بازدید : حدود 3 ساعت

Load More In متفرقه

1 نظر

  1. حسن

    سپتامبر 5, 2018 at 21:54

    از جاذبه های گردشگری گرجستان بیشتر مطلب بذار هم اقلیم ☺

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *