تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

کشورهای مهاجرپذیر همچون کانادا برای ورود و خروج افراد به کشور خود، دارای قوانین خاصی هستند. دریافت ویزا از مهم‌ترین و سرسختانه‌ترین قانون‌های کانادا برای مهاجران است‌. دلایل مختلفی همچون تحصیل، کار، تفریح و… وجود دارد که باعث می‌شود افراد به‌دنبال دریافت ویزای کانادا باشند. اگر قصد اخذ ویزای کانادا را دارید، بهتر است ابتدا به سفارت مراجعه کرده و وقت بگیرید. علاوه‌بر مراجعه حضوری، ثبت‌نام از طریق سایت هم روش خوبی برای دریافت ویزا است. جالب‌ است بدانید که دریافت ویزا تقریبا ۲ ماه طول دارد؛ اما داشتن برخی شرایط خاص همچون داشتن دعوت‌نامه، دریافت ویزای کانادا را راحت‌تر خواهد کرد.در ادامه همراه با مجله گردشگری هم اقلیم باشید.

ویزای کانادا

کانادا کشوری است که هرساله به‌عنوان دانشجو، نیروی کار و… افرادی را از کشورهای دیگر به ‌سمت خود جذب می‌کند. برای افزایش امنیت کشور در برابر این حجم مهاجر، نیاز به تدبیری بود که اطلاعات مهاجران به‌خوبی بررسی و امنیت ورود و خروج کشور را افزایش دهد. دریافت ویزای کانادا مدرکی است که هم امنیت کشور کانادا را افزایش می‌دهد و حقوق خاصی را برای فرد مهاجرت‌کننده به‌دنبال دارد‌. تکمیل بودن مدارک و در دست داشتن یک دعوت‌نامه، می‌تواند مسیر دریافت ویزا را برای شما بسیار راحت کند.

اجاره روزانه خانه در تهران

چگونه ویزای کانادا بگیریم

بیشتر بخوانید:

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد و همان‌طور که گفته شد، اینکه کدام ویزا برای شما قابل دریافت است، بسیار مهم است. علاوه‌بر اینکه برای تحصیل، تفریح و… می‌توانید ویزا دریافت کنید، سوپر ویزا از دیگر ویزاهای پرطرفدار کانادا است. به‌طور کل ویزای کانادا به دو نوع موقت و دائم نیز تقسیم می‌شود. با دریافت ویزای دائم شما دیگر محدودیتی بابت ورود و خروج از کشور کانادا نخواهید داشت. ویزای موقت نیز دارای محدودیت بوده و تنها شما را مجاز به اقامت کوتاه مدت در کشور کانادا خواهد کرد. گفتنی است که دریافت هرکدام از این ویزاها شرایط و مدارک خاصی لازم دارد و ممکن است برای دریافت ویزای کانادا، پروسه سختی در پیش داشته باشید. اکثر افراد این کار را به مجموعه‌هایی می‌سپارند که در این زمینه تجربه داشته و فرایند دریافت ویزای کانادا را راحت‌تر و کوتاه‌تر می‌کنند.

دریافت ویزای کانادا

برای اینکه ویزای کانادا دریافت کنید، قطعاً راه آسانی در پیش ندارید و باید شرایط شما، کاملاً محرز شده و مدارک خود را برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به سفارت تحویل دهید. هرچه مدارکی که برای دریافت ویزا تحویل می‌دهید تکمیل‌تر باشد، شرایط اخذ ویزا برای شما راحت‌تر خواهد بود.

 • مرحله اول: در ابتدا باید بدانید که چرا قصد مهاجرت دارید؛ زیرا برای هر نوع مهاجرتی اعم از تحصیلی، کاری، تفریحی و… ویزای خاصی وجود دارد.
 • مرحله دوم: در این مرحله باید از سفارت وقت قبلی بگیرید و در زمان معین با مدارک خود به سفارت مراجعه کنید. لازم است بدانید که مدارک شما باید ترجمه گردند و سپس تحویل داده شوند.
 • مرحله سوم: سپس نوبت به ثبت‌نام آنلاین و ساخت اکانت در سایت سفارت می‌رسد. مدارک شما باید با وضوح بالا در سایت سفارت بارگذاری شوند.
 • مرحله چهارم: در این مرحله نیاز است که پول خود را تبدیل کرده و هزینه‌های مربوط به ویزای خود را بپردازید. این هزینه‌ها براساس نوع ویزای کانادایی که دریافت می‌کنید متفاوت است.
 • مرحله پنجم: اکنون نوبت به انگشت‌نگاری و احراز اطلاعات بیومتریک شما خواهد شد که در مرکز vac کانادا انجام می‌شود.
 • مرحله ۶: در مرحله آخر باید چشم از ایمیل خود برندارید تا درصورت تایید مدارک از طرف سفارت کانادا، پیام دریافت کنید.

دریافت ویزای تحصیلی

کیفیت بالای آموزش و امکان پیشرفت زیاد در کشور کانادا باعث شده است که هرساله دانش‌آموزان و دانشجویان زیادی به این کشور مهاجرت کنند. برای مهاجرت دانش‌آموزان و دانشجویان به کانادا نیاز به دریافت ویزای کانادا از نوع تحصیلی است.

 • ویزای دانش‌آموزی: دریافت ویزای دانش‌آموزی دارای شرایط خاصی است و برای همه امکان‌پذیر نیست. حداقل سن مهاجران دانش‌آموز به این کشور چهار سال است. برای دریافت ویزای این افراد، نیاز به قیم است و مدارک مالی آن‌ها باید به‌خوبی مورد بررسی قرار گیرد.
 • ویزای دانشجویی: برای فارغ‌التحصیلان در کانادا، شرایط شغلی و اقامت بسیار خوبی وجود دارد. برای دریافت این نوع ویزا، نیاز است که مدارک تحصیلی و ریزنمرات پیشین را ارائه دهید. همچنین مدارک مالی شما باید مورد تایید قرار گیرد.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

بیشتر بخوانید:

دریافت ویزای توریستی

اگر قصد تفریح و سفر دارید، ویزای توریستی کانادا برای شما بسیار مناسب خواهد بود. این ویزا ۵ سال اعتبار داشته و در طی این پنج سال، امکان سفرهای ۶ ماهه شما به کانادا به‌راحتی فراهم است. برای دریافت این ویزا نیاز است که مدارکی همچون دعوت‌نامه، پرینت گردش حساب، کارت پایان خدمت و… را ارائه دهید.

دریافت سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا جزئی از ویزاهای توریستی است که امکان سفر و تفریح در کانادا را برای والدین افراد مقیم کانادا فراهم می‌کند. این نوع ویزا برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادر بزرگ صادر خواهد شد. پس از دریافت این ویزا، مثل ویزای توریستی، تا ۵ سال امکان سفرهای ۶ ماهه بدون محدودیت برای شما فراهم‌ است. در این نوع ویزا، داشتن دعوت‌نامه از فرزند یا نوه ضرورت دارد.

دریافت آنلاین ویزای کانادا

برای دریافت ویزای کانادا، انگشت‌نگاری یکی از مراحل ضروری است که باید حتما انجام شود. پیش از انگشت‌نگاری نیاز است که از سفارت وقت گرفته شود. یکی از روش‌های گرفتن وقت از سفارت، درخواست آنلاین در سایت سفارت است. در مرحله اول اطلاعات فرد در سایت ارزشیابی شده و درصورت تایید، کد کاربری دریافت خواهید کرد و می‌توانید به‌صورت آنلاین وقت بگیرید. مدارک شما باید به‌دقت در سایت اسکن شده و هزینه‌ها پرداخت گردند.

انجام این مراحل، باید با راهنمایی فردی با سابقه انجام شود تا هرچه سریع‌تر ویزا به دست شما برسد. پرداخت هزینه نیز باید حتما به‌صورت کارت اعتباری باشد. پس از موفقیت در طی این مراحل، با در دست داشتن شماره پرونده مختص به خود، اقدام به انگشت‌نگاری کنید. انگشت‌نگاری در کنسول‌گری‌های کانادا انجام شده و پس از انجام، بالای ۲۰ روز برای اعلام نتیجه درخواست آنلاین، زمان لازم است.

دریافت حضوری ویزا

دریافت ویزای کانادا به‌صورت حضوری از روش‌هایی است که ممکن است دردسر بیش‌تری برای شما به‌دنبال داشته باشد. کنسول‌گری‌های کانادا در آنکارا، استانبول، ابوظبی، دبی و… قرار دارند. شما باید پیش از هرچیز این مدارک را ترجمه نموده و به کنسول‌گری مراجعه کنید. پس از اینکه مدارک تحویل و تایید شد، انگشت‌نگاری در کنسول‌گری انجام می‌پذیرد.

روش پرداخت هزینه‌ها با این روش، دیگر از طریق کارت اعتباری نبوده و از طریق بانک صورت می‌گیرد. پس از طی این مراحل کد پیگری به شما اختصاص داده خواهد شد که وضعیت پرونده شما را در زمان‌های مختلف نمایش می‌دهد. اگر این خدمات از طریق دفترهای خدمات گردشگری انجام نشود، باید شخصاً پس از دریافت ویزا به دفتر کنسول‌گری سفر کنید تا خدمات پیکاپ ویزا برای شما انجام شود.

ویزای کانادا برای ایرانیان

بیشتر بخوانید:

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

برای دریافت ویزای کانادا، به مدارکی نیاز است که  باید حتما ارائه و تایید شود. هرچه مدارک تکمیل‌تر باشد، امکان دریافت سریع‌تر و راحت‌تر ویزا برای شما وجود دارد. این مدارک برای هرنوع  ویزای کانادا ممکن است متفاوت باشند؛ اما به‌طور کلی و عمومی این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت‌های ۱۰ سال اخیر به‌ همراه امضاء
 • عکس ۳.۵ در ۴.۵
 • ترجمه مدارک هویتی
 • ترجمه عقدنامه و سند ازدواج
 • نامه مربوط به وضعیت مالی مناسب
 • گردش حساب ترجمه شده
 • ترجمه سند املاک
 • مدارک مریدان به شغل اعم از جواز کسب، نامه اشتغال به کار، فیش حقوقی، حکم بازنشستگی و…
 • دعوت‌نامه به‌ همراه مدارک شخص دعوت کننده
 • ارائه اختیاری کارت پایان خدمت
 • گواهی اشتغال تحصیل برای ویزای دانشجو و دانش‌آموزان
 • تایید ترجمه‌ها توسط قوه‌ قضائیه و دادگستری

زمان لازم برای صدور ویزا

اگر به‌دنبال زمان دقیقی یرای دریافت ویزای کانادا هستید، باید بدانید که قطعاً تخمین این زمان برای کسی امکان‌پذیر نخواهد بود. زمان صدور ویزا برای همه افراد یکسان نیست و تا حد زیادی به شرایط خود فرد بستگی دارد. یکی از عواملی که باعث می‌شود زودتر ویزا را دریافت کنید، تکمیل بودن مدارک شما و همچنین انتخاب شرکت خدمات گردشگری با سابقه است‌. زمان صدور ممکن است از چند هفته تا چند ماه براساس شرایط شما متغییر باشد. پس از چک شدن مدارک توسط آفیسر سفارت، پیام تایید و دریافت ویزا برای شما ایمیل خواهد شد.

انگشت‌نگاری برای دریافت ویزای کانادا

انگشت‌نگاری از مراحل الزامی دریافت ویزای کانادا است و درصورت عدم انجام، ویزایی برای شخص صادر نمی‌شود. به‌عبارتی اگر انگشت‌نگاری صورت نگیرد، اصلا درخواست ویزای شما قبول نخواهد شد. اگر درخواست ویزا به‌صورت آنلاین انجام شود، باید به کنسول‌گری‌های کانادا مراجعه کنید تا فرایند انگشت‌نگاری انجام شود. برای انجام این کار تنها یک ماه فرصت دارید. در غیر‌این‌صورت درخواست شما باطل خواهد شد و هزینه‌های پرداختی سوخت می‌شود. درصورت درخواست حضوری نیز، در همان مرکز vac انگشت‌نگاری انجام خواهد شد.

چگونه از وضعیت ویزای کانادا باخبر شویم؟

ممکن است یکی از دغدغه‌های شما نحوه اطلاع از وضعیت درخواست‌تان باشد. برای پیگیری جواب می‌توانید به‌ دو صورت آنلاین و حضوری اقدام کنید. برای پیگیری وضعیت پرونده به‌صورت آنلاین، کافی است که وارد حساب کاربری خود در سایت سفارت شوید و با وارد کردن کد پیگیری و تاریخ تولد میلادی خود از وضعیت درخواست آگاه شوید. روش مراجعه حضوری روش سخت‌تری بوده و معمولاً افراد کمی آن را انتخاب می‌کنند.

چرا دریافت ویزای کانادا را به شرکت خدمات گردشگری بسپاریم؟

همان‌طورکه گفته شد، دریافت ویزای کانادا اصلاً کار راحتی نیست و ممکن است وقت زیادی را از شما تلف کند. علی‌الخصوص اگر تاکنون تجربه دریافت ویزا نداشته باشید، این کار می‌تواند برای شما سخت و زمان‌بر باشد. بسیاری از افراد برای کاهش تنش و همچنین طول مدت دریافت، این کار را به مجموعه‌های خدمات گردشگری می‌سپارند. نکته مهمی که در این قسمت مطرح است، انتخاب مجموعه‌ای قابل اعتماد با مجوز رسمی است که بتوانید با اطمینان خاطر، مدارک خود را به آن‌ها بسپارید. یک مجموعه خوب  و با سابقه، بهترین مشاوره‌ها را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین به‌طور دقیق، مدارک شما را چک می‌کنند و درصورت وجود هرگونه نقص، به شما اطلاع می‌دهند. یک مجموعه باسابقه و متخصص، در تمامی مراحل حتی در زمان پرکردن فرم‌های سفارت، درکنار شما بوده و شما را راهنمایی خواهد کرد.

ویزای کانادا

بیشتر بخوانید:

سخن پایانی

دریافت ویزای کانادا از ضروری‌ترین کارها پیش از سفر به این کشور پیشرفته و مهاجرپذیر است. برای دریافت ویزا دو روش آنلاین و حضوری وجود دارد که درخواست شما را ثبت و به شما اجازه انگشت‌نگاری می‌دهد. در دست داشتن کلیه مدارک به‌صورت دقیق و ترجمه شده، از مهم‌ترین اقداماتی است که برای تسریع روند کارها می‌توانید انجام دهید. ویزای کانادا دارای انواع مختلفی است که هزینه، مدارک و زمان لازم برای دریافت هرکدام ممکن است متفاوت باشد. برای دریافت راحت‌تر ویزا، مراجعه به شرکت‌هات گردشگری روش بسیار خوبی خواهد بود.