تور های تابستانی سلام پرواز

چگونه ویزای کانادا بگیریم ؟

امروزه سفر به کانادا برای مسائل کاری و حتی تفریحی روز به روز در حال افزایش است و افراد بیشتری به این کشور سفر می‌کنند.اما برای ورود به کشور کانادا افراد باید به منظور اخذ ویزای کانادا اقدام کنند.در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم به معرفی انواع ویزای کانادا و نحوه دریافت آن می‌پردازیم.همراه ما باشید.

بدون تردید ویزای کانادا یکی از معتبرترین ویزاهای دنیا است.با توجه به اینکه کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و شرایط اجتماعی و اقتصادی در این کشور بسیار مطلوب است ، هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا قصد سفر به این کشور را دارند.اما همانطور که گفتیم برای سفر به کانادا چه به منظور تفریح و چه به منظور تجارت ، می‌بایست ویزای کانادا را دریافت کنید.

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

حتما بخوانید : استعلام ممنوع الخروجی


انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که عبارتند از : ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی ، ویزای کار و ترانزیت و اقامت دائم

ویزای توریستی : این ویزا مختص افرادی است که تابعیت کانادا را ندارند و فقط قصد سفر و بازدید از این کشور را دارند.حداکثر مدتی که با ویزای توریستی کانادا می‌توان در این کشور ماند 6 ماه است و به دو صورت سینگل و مولتی ارائه می‌شود.

ویزای تحصیلی : همانطور که از نامش پیداشت این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا وارد این کشور می‌شوند.ویزای تحصیلی کانادا در انواع دانش آموزی ، دانشجویی و ویزای همراه تحصیلی ( والدین و همسر و فرزندان ) صادر می‌شود.

کلیک کنید
نکات سفر به کوبا

ویزای اقامت : ویزای اقامت کانادا به دو صورت موقت یا دائم صادر می‌شود و مدت اقامت شخص در آن درج شده است.

ویزای کار : افراد زیادی به منظور کار کردن در کشور کانادا هر ساله وارد این کشور می‌شوند.این افراد به منظور شاغل شدن در کانادا می‌بایست ابتدا ویزای کار این کشور را دریافت کنند.

ویزای ترانزیت : این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که فقط قصد گذر کردن از خاک کشور کانادا را دارند و اقامتی در این کشور نخواهند داشت.اقامت این افراد در کانادا کمتر از 48 ساعت خواهد بود.

ویزای کانادا

شرایط اخذ ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی

شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید تمامی شرایط زیر را دارا باشند:

1:تضمین خروج از خاک کانادا پس از تمام شدن مهلت درج شده در ویزا

2:ارائه تعهد مبنی بر عدم اشتغال و یا تحصیل در مدت اقامت

3:ارائه تضمین مالی به منظور تامین مخارج در طول مدت حضور در کانادا

4:عدم سوء پیشینه کیفری

5: ارائه گواهی سلامت

6: ارائه کلیه مدارک درخواستی از طرف افسر اداره مهاجرت

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

افراد متقاضی ویزای کانادا می‌بایست تمامی مدارک زیر را به منظور اخذ ویزا ارائه نمایند:

 1. اصل پاسپورت
 2. ترجمه شناسنامه
 3. ترجمه سند ازدواج ( مختص زن و شوهر )
 4. تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی
 5. تکمیل فرم درخواست ویزا
 6. یک قطعه عکس 35 در 45 میلیمتر رنگی با پس زمینه سفید
 7. ترجمه مدارک شغلی
 8. گردش 3 ماهه آخر حساب بانکی
 9. نامه تمکن … به زبان انگلیسی که توسط امور بین الملل بانک مهر شده باشد
 10. رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا
 11. رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزندان کمتر از 18 سال
 12. دعوتنامه همراه با مدارک مالی و کارت شناسایی دعوت کننده
 13. مدرک اثبات کننده رابطه خویشاوندی با دعوت کننده
کلیک کنید
بازدید از موزه ملک به صورت مجازی

مراحل درخواست ویزای کانادا

برای درخواست و ثبت نام برای دریافت ویزای کانادا می‌توان به دو صورت مراجعه حضوری به سفارت یا ثبت نام آنلاین اقدام کرد.در هر صورت اولین مرحله برای اخذ ویزا ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سایت رسمی سفارت کانادا و تکمیل فرم های مربوطه است.

فرم های موجود در سایت به زبان انگلیسی هستند و باید با نهایت دقت تکمیل شوند.پس از تکمیل فرم ها مرحله بعدی پرداخت هزینه های ویزا و انگشت نگاری است.پس از گذراندن این مراحل ، برگه تایید درخواست شما به همراه کد پیگیری و نامه انگشت نگاری برای شما صادر می‌شود.

لازم به ذکر است که زمان ارسال نامه انگشت نگاری از چند ساعت تا چند روز کاری متغیر است.

سپس در مرحله بعدی می‌بایست در موعد تعیین شده با در دست داشتن مدارک لازم که در بالا ذکر شد به یکی از نزدیک ترین سفارت های کانادا در کشور همجوار برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری مراجعه کنید.

پس از پشت سر گذاشتن مصاحبه باید به کشور خود بازگردید و منتظر اعلام تنیجه از طرف سفارت باشید.این پروسه ممکن است از یک هفته تا دو ماه به طول بیانجامد.پس از اعلام تنیجه باید برای پیکاپ ویزا مجددا به سفارت کانادا مراجعه کنید.

در این مقاله از سایت هم اقلیم با شما بودیم با چگونگی دریافت ویزای کانادا.امیدواریم بهره لازم از این مطلب را برده باشید.پیشنهاد می کنیم مطلب عوارض خروج از کشور را نیز مطالعه بفرمایید.