تور های پاییزی سلام پروازلحظه آخراجاره خودرو در دبی

با وجود پیشرفت بسیار گسترده انواع علوم در این دوران، بازهم اسرار فراوانی وجود دارند که هنوز برملا نشده‌اند. برای مثال یکی از مرموزترین اسرار جهان مربوط به درهای اسرارآمیز دنیا می‌شود که به دلایلی هرگز باز نشده‌اند و ممکن است که بازکردن آنها به قیمت جان افراد تمام شود. راز های کشف نشده ایران هم از دیگر اسرار جهانی به شمار می‌روند. به هر حال در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم قصد داریم به معرفی  5 مورد از درهای اسرارآمیز دنیا که هرگز نباید باز شوند! بپردازیم.

در صورتی که به چنین مطالب هیجان‌انگیزی علاقه دارید و می‌خواهید پنج در اسرار امیز دنیا را بشناسید، تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

اجاره روزانه خانه در تهران

طبقه‌ای مخفی در تاج‌محل

تاج‌محل از جمله پربازدیدترین بناهای تاریخی دنیا است که شاه جهان آن را به‌منظور یادبود همسر خود، ممتاز محل بنا کرد. شاه جهان به کمک بیست هزار کارگر، هزار فیل و بعد از گذشت 20 سال توانست این بنای معروف را بسازد.

اتاق‌های فراوانی در تاج‌محل وجود دارد که هیچ‌کس به آنها دسترسی ندارد؛ ولی درب اتاق زیر زمین تاج‌محل، جزو درهای اسرارآمیز دنیا است که از زمانی که شاه جهان در آن را بسته است هیچ جانداری موفق به باز کردن آن نشده است. اما سؤالی که پیش می‌آید  این است که شاه جهان چه چیزی را در اتاق زیر زمین تاج‌محل پنهان کرده؟

تئوری‌های بسیاری در پاسخ به این سؤال مطرح شده است؛ مشهورترین تئوری این است که ممتاز محل (همسر شاه جهان) بعد از فوت، در یکی از اتاق‌های زیرزمین این مکان دفن شده و  کسانی که این تئوری را قبول دارند، بر این باورند که جسد ممتاز محل در همان وضعیتی که در زمان مرگش بوده، در  این اتاق از تاج‌محل حضور دارد.

عقیده دیگر در ارتباط با این موضوع این است که پادشاه جهان احتمالاً این اتاق‌ها را جذاب و زیبا نمی‌دانسته و به همین دلیل آنها را دور از چشم نگه داشته تا زیبایی بنای تاج‌محل را مختل نکنند.

طبقه‌ای مخفی در تاج‌محل

سالن مدارک زیر مجسمه ابوالهول

ابوالهول بزرگ جیزه، موجودی افسانه‌ای با سر انسان و بدن شیر  حدود ۴۵۰۰ سال پیش ساخته شد. ساخت این مجسمه تقریباً سه سال و با  مشارکت بیش از ۱۰۰ کارگر به طول انجامید.

راز مجسمه ابوالهول این است که دو اتاق مستطیل‌شکل در عمق ۷.۶ متری آن واقع شده‌اند. کشف این اتاق‌ها به‌وسیله دستگاه لرزه‌سنج صورت گرفت که درست در زیر پنجه‌های ابوالهول قرار دارند. طبق عقیده اغلب محققان، این اتاق‌ها دو ورودی مهروموم‌شده دارند و جزو پنج دری که نباید باز شود، هستند.

بیشتر بخوانید

تاکنون مقامات دولتی انجام تحقیقات بیشتر در مورد این مجسمه را منع اعلام کرده‌اند؛ لذا چیزی که پشت این درهاست همچنان به‌صورت معما باقی مانده است. با این وجود، بسیاری از نظریه‌ها معتقدند که این اتاق‌ها به سالن‌هایی منتهی می‌شوند که حاوی طومار اسنادی است که در آن مصری‌ها توانستند به تاریخ قارهٔ گمشدهٔ آتلانتیس دست یابند.

سالن مدارک زیر مجسمه ابوالهول

آرامگاه اولین امپراتور خاندان شین (چین شی هوانگ)

چین شی هوانگ در سال ۲۱۰ پیش از میلاد از دنیا رفت و امروزه به نخستین امپراتور چین مشهور است. این امپراتور فرد جاه‌طلبی بوده و بزرگ‌ترین جاه‌طلبی این شخص هم فتح همه بخش‌های شش کشور چین باستان است. چین شی هوانگ کشور خود را تحت حاکمیت سلسلهٔ چین یکپارچه کرد و به نظام ارباب‌رعیتی پایان بخشید.

 در ادامه مطلب معرفی درهای بسته جهان، باید بیان کنیم که در سال ۱۹۷۴ میلادی، پنج برادر کشاورز مشغول حفاری زمین بودند که به‌صورت اتفاقی آرامگاه عظیمی را در زیر زمین پیدا کردند. در این آرامگاه هزاران مجسمه سفالی به شکل سرباز وجود داشت.

بیشتر بخوانید

برخی از افراد عقیده دارند که این سربازان به‌منظور حفاظت و همراهی از امپراتور شی هوانگ در جهان بعدی، در کنار او دفن شده‌ بودند. نکته جالب این جا است که این پنج برادر یکی پس از دیگری دچار بیماری، بدبختی و مشکل شدند. مقبرهٔ امپراتور چین بسیار وسیع‌تر از چیزی است که تصویر می‌کنید؛ وسعت این ناحیه حدود ۹۸ کیلومتر مربع برآورد شده است.

با این وجود، چیزی که درون درب اصلی این مقبره وجود دارد همچنان نیز اسرارآمیز باقی مانده و قابل قبول‌ترین حدسی که این مورد زده شده، همانی است که سیما چیان (مورخ سلسله هان) در سوابق تاریخی خود نوشته است.

به نقل از این مورخ، آرامگاه شین شی هوانگ علاوه بر گنجینه‌ها برج‌ها و کاخ‌هایی هم در درون خود دارد. اما کشف حقیقت درباره این مکان بسیار دشوار به نظر می‌رسد؛ چرا که دور تا دور این شهر رودخانه‌هایی مملو از مواد شیمیایی بسیار کشنده و سمی است که حتی به احتمال زیاد علت مرگ امپراتور هم همین مواد شیمیایی باشد.

لازم به اشاره است که درب اصلی مقبره امپراتور چین شی هوانگ جزو درهای اسرارآمیز دنیا محسوب می‌شود که هم هنوز باز نشده ‌است. البته به علت اتفاقی  که برای آن ۵ برادر رخ داد، بسیاری معتقدند که بهتر است این در مهروموم شده باقی بماند.

آرامگاه اولین امپراتور خاندان شین (چین شی هوانگ)

معبد پادماناسوامی

کشور هند به غیر از درب معروف تاج‌محل، در اسرارآمیز دیگری نیز دارد که در قرن شانزدهم ساخته شده و تا کنون باز نشده است. معبد پادماناسوامی در تریواندروم (مرکز ایالت کرالا هند) واقع شده  و از قرن شانزدهم به بعد توسط پادشاهان تراوانکور که ثروت‌ آنها زبانزد خاص و عام بود، بازسازی شده است.

این بنای بسیار جذاب در ابتدا متعلق به خدای ویشنو بوده؛ ولی در طی قرن‌های گذشته، شاهان سلسله‌های گوناگون، هدایای خود شامل طلا و جواهرات را به این معبد عطا می‌کردند. این گنجینه‌ها در طی گذشت هزاران سال، روی هم انباشته شده و ثروت فراوانی را تشکیل داده است. در بین همه این ثروت و زیبایی‌ها، شش درب آهنین بزرگ وجود دارد که تا سال 2011 میلادی به صورت بسته حفظ شده بودند.

 با این وجود، در سال 2011 و به اجبار دیوان عالی کشور، خانواده سلطنتی موظف شدند که اتاق‌‌های مخفی معبد پادماناسوامی را باز کرده و ثروت پنهان موجود در آن را آشکار کنند. در این سال، از شش اتاق موجود، درب پنج اتاق معبد باز شد.

اشیای عتیقه و قیمتی یافت شده در معبد پادماناسوامی شامل 800 کیلوگرم سکه طلا، یک زنجیر طلا به وزن 500 کیلوگرم، یک زنجیر 5. 6 متری از طلای خالص، گردن‌بند، تاج، الماس، یک تخت پادشاهی از طلای خالص که با صد‌ها سنگ قیمتی و الماس تزیین شده بود، چندین بت طلا، بیش از 2000 زیورآلات طلا، سنگ قیمتی، یاقوت، زمرد، و سایر اشیای باارزش و گران‌بها می‌شد.

در ادامه مقاله 5 مورد از درهای اسرارآمیز دنیا باید بگوییم که تا به امروز ششمین درب معبد همچنان باز نشده است. اغلب مردم محلی باور دارند که این یک درب نفرین شده است و تنها با خواندن دعای خاصی می‌توان نفرین در را شکست و وارد این اتاق شد؛ اما مشکل اصلی این جا است که همه افرادی که این دعا را بلد بودند، فوت شده‌اند.

همچنین از آنجایی که بر روی درب ششم این معبد تصویری از مار کبری حک شده، برخی از افراد اعتقاد دارند که باز کردن آن بدشانسی و بدبختی زیادی به دنبال خواهد داشت.

معبد پادماناسوامی

هتل بنف اسپرینگ (اتاق 873)

بدون هیچ تردیدی، هتل بنف اسپرینگ از جمله شیک‌ترین و جذاب‌ترین هتل‌های کانادا است که در شهر بنف واقع شده. محیط هتل بسیار آرامش‌بخش بوده و مشرف به دره بوُ و کوه راندل است. با این وجود، معمای حل‌نشده‌ای در ارتباط با این هتل باشکوه وجود دارد. اتاق 873 هتل مذکور، گذشته‌ای بسیار تاریک دارد؛ زیرا همه اعضای یک خانواده، شامل پدر مادر و یک دختر بچه در این اتاق به قتل رسیده‌اند.

بیشتر بخوانید

 پس از اتمام تحقیقات پلیس، خدمه هتل برای تمیز کردن اتاق 873 آمدند؛ اما اتفاق عجیبی را مشاهده کردند. طبق گفته‌های این خدمه‌ها، اثر انگشت دختر کوچک این خانواده بر روی آینه بوده، به هیچ عنوان پاک نشده و همچنان هم بر روی آینه این اتاق باقی مانده است. به علت وقوع این اتفاق غیر قابل توضیح و عجیب، مدیریت هتل بنف اسپرینگ دستور بسته‌شدن این اتاق را داد.

هرچند بسیاری از مراجعه‌کنندگان به این هتل ادعا می‌کنند که روح این خانواده را در هنگام گشت‌وگذار در حوالی این اتاق مشاهده کرده‌اند. اتفاقاتی که در اتاق 873 این هتل رخ داده، درب آن را فهرست درهایی که نباید باز شوند، قرار داده است.

هتل بنف اسپرینگ (اتاق 873)

جمع بندی

همان‌طور که متوجه شدید، در این مطلب سعی کردیم تا جای ممکن و به‌صورت خلاصه، 5 مورد از درهای اسرارآمیز دنیا که هرگز نباید باز شوند! را برایتان معرفی کنیم.

تا شما عزیزان با این مکان‌های عجیب جهان آشنا شوید. این درها شامل طبقه‌ای مخفی در تاج‌محل، سالن مدارک زیر مجسمه ابوالهول، آرامگاه اولین امپراتور خاندان شین (شین شی هوانگ)، معبد پادماناسوامی و اتاق 873 هتل بنف اسپرینگ می‌شود. امیدواریم که از مطالعه مطلب فوق، لذت کافی را برده باشید. از این که تا انتهای مقاله معرفی 5 مورد از درهای اسرارآمیز دنیا همراه ما بودید، از شما عزیزان کمال تشکر و قدردانی را داریم.