بوستان مینیاتوری مشهد

مشهد به غیر از حرم مطهر امام رضا بسیاری دیگر از جاذبه های گردشگری ایران را در خود جای داده که هر کدام از آن ها می‌تواند بهانه ای برای کشاندن گردشگران به سمت مشهد باشد.یکی از جاذبه های استان خراسان بوستان مینیاتوری مشهد است که در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم به معرفی آن می‌پردازیم.

طراحی سایت و سئو

آشنایی با بوستان مینیاتوری مشهد

بوستان مینیاتوری مشهد اولین بوستان مینیاتوری شرق کشور است که در منطقه ۱۲ شهر مشهد قرار دارد.در ابتدای افتتاح این بوستان ۹ ماکت از تخت جمشید ، آرامگان فردوسی ، پل خواجو ، آرامگاع عطار ،فرودگاه مشهد ، ، سد کارون ، روستای کندوان ، راه آهن مشهد ، و باغ شاهزاده ماهان موجود بود و قرار است به مرور تعداد ماکت های این مجموعه به عدد ۵۸ برسد.

بوستان مینیاتوری مشهد کجاست


همچنین بخوانید : وسایل مورد نیاز سفر


این بوستان دارای ۲۰۹۵ متر وسعت است که رودخانه ای به طول ۲۱۶ متر را در خود جای داده است.از امکانات موجود در این مجموعه می‌توان به زمین ویژه بازی کودکان، پارکینگ ، مسیر قطار به طول ۹۲۰ متر ، زمین مخصوص بازی های محلی ایرانی ، ۱۲ سرویس بهداشتی ، سکوی مراسمات و نمایش ها و پیست برگزاری مسابقه برای ماشین های کنترلی اشاره کرد.

در این بوستان ۵۸ نماد فرهنگی ، مذهبی و دیدنی های شهرهای مختلف ایران به صورت مینیاتور شده در معرض دید بازدید کنندگان قرار می‌گیرد.اما همانطور که گفتیم در زمان افتتاح تنها دارای ۹ المان بود.

در این بوستان ۴۳ هزار متر مربع فضای سبز با بهره گیری از سیستم آبیری تحت فشار طراحی و اجرا شده است.همچنین ۹۶ متر رمپ تماشا برای شهروندان در نظر گرفته شده که در نوع خود جالب است.فضای پارکینگ و پارک خودروی شهروندان به مقدار ۴۹۲۸ متر مربع است که تعداد زیادی خودرو را در خود جای می‌دهد.در کنار این ها مسیری ۹۲۰ متری مخصوص قطار ساخته شده است که گردشگران می‌توانند با سوار شدن بر قطار از ماکت های این مجموعه بازدید کنند.

عکس بوستان مینیاتوری مشهد

اطلاعات دیگر از بوستان مینیاتوی مشهد

بوستان مینیاتوری یا پارک ایران کوچک در مشهد در خرداد سال ۱۳۹۵ با ۹ المان ایرانی افتتاح و به بهره برداری رسید.در سال ۹۲ ، میزا ۷۰ هکتار گل کاری در سطح شهر مشهد وجود دارشت که این عدد در سال ۹۵ به ۱۰۰ هکتار رسید.

آدرس : مشهد ، بزرگراه میثاق ، بلوار الهیه ، بلوار سجادیه ، سجادیه ۲۶

این مطلب را به اشتراک بگذراید