پرواز داخلی رسپینا

بوستان مینیاتوری مشهد

مشهد به غیر از حرم مطهر امام رضا بسیاری دیگر از جاذبه های گردشگری ایران را در خود جای داده که هر کدام از آن ها می‌تواند بهانه ای برای کشاندن گردشگران به سمت مشهد باشد.یکی از جاذبه های استان خراسان بوستان مینیاتوری مشهد است که در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم به معرفی آن می‌پردازیم.

آشنایی با بوستان مینیاتوری مشهد

بوستان مینیاتوری مشهد اولین بوستان مینیاتوری شرق کشور است که در منطقه 12 شهر مشهد قرار دارد.در ابتدای افتتاح این بوستان 9 ماکت از تخت جمشید ، آرامگان فردوسی ، پل خواجو ، آرامگاع عطار ،فرودگاه مشهد ، ، سد کارون ، روستای کندوان ، راه آهن مشهد ، و باغ شاهزاده ماهان موجود بود و قرار است به مرور تعداد ماکت های این مجموعه به عدد 58 برسد.

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

بوستان مینیاتوری مشهد کجاست


همچنین بخوانید : وسایل مورد نیاز سفر


این بوستان دارای 2095 متر وسعت است که رودخانه ای به طول 216 متر را در خود جای داده است.از امکانات موجود در این مجموعه می‌توان به زمین ویژه بازی کودکان، پارکینگ ، مسیر قطار به طول 920 متر ، زمین مخصوص بازی های محلی ایرانی ، 12 سرویس بهداشتی ، سکوی مراسمات و نمایش ها و پیست برگزاری مسابقه برای ماشین های کنترلی اشاره کرد.

در این بوستان 58 نماد فرهنگی ، مذهبی و دیدنی های شهرهای مختلف ایران به صورت مینیاتور شده در معرض دید بازدید کنندگان قرار می‌گیرد.اما همانطور که گفتیم در زمان افتتاح تنها دارای 9 المان بود.

کلیک کنید
چگونه در مشهد سوئیت اجاره کنیم؟

در این بوستان 43 هزار متر مربع فضای سبز با بهره گیری از سیستم آبیری تحت فشار طراحی و اجرا شده است.همچنین 96 متر رمپ تماشا برای شهروندان در نظر گرفته شده که در نوع خود جالب است.فضای پارکینگ و پارک خودروی شهروندان به مقدار 4928 متر مربع است که تعداد زیادی خودرو را در خود جای می‌دهد.در کنار این ها مسیری 920 متری مخصوص قطار ساخته شده است که گردشگران می‌توانند با سوار شدن بر قطار از ماکت های این مجموعه بازدید کنند.

عکس بوستان مینیاتوری مشهد

اطلاعات دیگر از بوستان مینیاتوی مشهد

بوستان مینیاتوری یا پارک ایران کوچک در مشهد در خرداد سال 1395 با 9 المان ایرانی افتتاح و به بهره برداری رسید.در سال 92 ، میزا 70 هکتار گل کاری در سطح شهر مشهد وجود دارشت که این عدد در سال 95 به 100 هکتار رسید.

آدرس : مشهد ، بزرگراه میثاق ، بلوار الهیه ، بلوار سجادیه ، سجادیه 26

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا