تور های تابستانی سلام پرواز

رستوران های ارزان استانبول

چند سالی است که استانبول در بین گردشگران ایرانی از محبوبیت زیادی برخوردار شده و در تمام روزهای سال پذیرای گردشگران است.در کنار جاهای دیدنی استانبول و تفریحات و مراکز خرید این شهر ، موضوع دیگری هم هست که می‌تواند نقش مهمی در سفر داشته باشد و آن خورد و خوراک و رستوران های استانبول است.در این مطلب از مجله گردشگری هم اقلیم به معرفی رستوران های ارزان استانبول می‌پردازیم تا سفری سراسر به صرفه را تجربه کنید.

رستوران خان زاده یکی از رستوران های ارزان استانبول

رستوران خان زاده استانبول

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

غذای رستوران خان اده استانبول

رستوران خان زاده یکی از رستوران های ارزان استانبول است که در محله سلطان احمد و در فاصله کمی از مسجد ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد قرار دارد.پیشنهاد می‌کنیم پس از گشت  و گذار در محله سلطان احمد و بازدید از جاذبه های گردشگری آن حتما سری به رستوران خان زاده بزنید و از غذاهای ترکی آن لذت ببرید.

این رستوران علاوه بر غذاهای لذیذ ترکی و خاورمیانه ای ، چشم اندازهای زیبایی را هم از تنگه بسفر به شما ارائه می‌دهد.


حتما ببینید : تفریحات شبانه استانبول


در رستوران خان زاده انواع غذاهای دریایی ، باربیکیو ، ترکی و گریل شده ارائه می‌شود.بهتر است بدانید رستوران خان زاده غذاهای ویژه گیاه خواران را در منوی خود ندارد و همچنین ممکن است برای خوردن غذای حلال در این رستوران دچار مشکل شوید.

آدرس : استانبول ، ناحیه فاتح ، محله امین سینان ، خیابان پیر لوتی ، شماره 35

رستوران آدم بابا از رستوران های ارزان استانبول

رستوران آدم بابا استانبول

رستوران آدم بابا یکی از رستوران های ارزان استانبول است که به سرو ماهی و غذاهای دریای ارزان و با کیفیت معروف است.این رستوران که در محله Arnavutkoy و در کنار آب قرار دارد علاوه بر خوراک ماهی بی نظیرش ، بهترین سوپ استانبول را در ماه های زمستانی سرو می‌کند که طوری که در روزهای سرد زمستان شاهد صف های طولانی و شلوغ برای این رستوران خواهید بود.

کلیک کنید
رستوران کلود سون (Cloud 7) استانبول

پیشنهاد می‌کنیم در سفر به استانبول در زمستان حتما سری به این رستوران زده و از سوپ ها آن سفارش دهید.

آدرس : Satis Meydani Sokak No.2 Arnavutköy

رستوران بالکان لوکانتاسی یکی دیگر از رستوران های ارزان استانبول

رستوران بالکان لوکانتاسی

بالکان لوکانتاسی هم یکی دیگر از رستوران های ارزان استانول است که می‌توانید لحظاتی به یاد ماندی را در آن داشته باشید.این رستوران که غذاهایش دارای قیمت های ارزان و مناسبی هستند ، در بیشتر روزهای هفته شلوغ و پر ازدحام است اما از این بابت دچار مشکل خاصی نخواهید شد.

در این رستوران غذاهای ترکی و خاورمیانه ای در پرس های بزرگ و سیر کننده ارائه می‌شود.رستوران بالکان لوکانتاسی دارای چند شعبه دیگر هم هست و از برترین رستوران های استانبول به شمار می‌رود.

آدرس : استانبول ، محله هوجاپاشا ، خیابان هوجا پاشا ، شماره 12

رستوران کوفتچی علی بابا Kofteci Ali baba

رستوران کوفه علی بابا

از غذاهای پرطرفداری که در استانبول از شهرت زیادی برخوردار است کوفته ترکی است.کوفته در رستوران های زیادی سرو می‌شود اما رستوران Kofteci Ali baba بهترین رستوران در زمینه سرو کوفته است.تمامی افراد سرشناس ترکیه این رستوران را می‌شناسند و یکی از مکان های مورد علاقه آن ها به شمار می‌رود.برای صرف یک کوفته ارزان و لذیذ حتما سری به رستوران کوفته علی بابا در خیابان Arnavutkoy بزنید.

آدرس : Arnavutköy Mahallesi Bebek Caddesi No.69

رستوران اصلان از دیگر رستوران های ارزان استانبول

رستوران اصلان استانبول

رستوران اصلان در طبقه دوم ساختمان مشرف به بازار بزرگ استانبول قرار دارد.این رستوران که یکی از قدیمی ترین رستورانهای ارزان استانبول است غذاها و منوی متنوعی دارد که به صورت روزانه تغییر می‌کند.منوی این رستوران شامل غذاهای گرم و سرد باهم است.

کلیک کنید
قلعه های فرانسه ، بخشی از معماری جذاب اروپا

قبل از سفر به استانبول بخوانید : خرید در استانبول


از مزیت های این رستوران قیمت ارزان و کیفیت خوب ماهی هایی است که سرو می‌کند و آن ها را به صورت گریل و یا خورش در غذاها استفاده می‌کند.

آدرس : Vezirhan Caddesi No. 70 Çemberlitas

رستوران Çiya Sofrası

Çiya Sofrası

یکی از با کیفیت ترین رستوران های ارزان استانبول که در بخش آسیایی این شهر قرار دارد رستوران Çiya Sofrası است.این رستوران دارای 3 شعبه است که هر 3 شعبه آن غذاهای لذیذ یکسانی را از مناطق متفاوت ترکیه کشور ترکیه سرو می‌کنند.منوی این رستوران به قدری جالب و متنوع است که حتی خیلی از مردم محلی استانبول هم نمی‌توانند بعضی از آن ها را تشخیص دهند.

رستوران گالاتا از رستوران های ارزان استانبول

رستوران گالاتا استانبول

حتما می‌دانید که یکی از جاذبه های مشهور استانبول ،برج گالاتا است که هر کسی برای بازدید از آن وقتی را در نظر می‌گیرد.رستوران گالاتا در نزدیکی این برج مشهور قرار دارد و می‌تواند یکی از بهترین رستورانها برای پذیرایی از گردشگران باشد.این رستوران فضایی کوچک و ساده دارد ولی غذاهایی که ارائه می‌دهد بسیار خوش طعم و دلپذیر هستند.در این رستوران که خیلی هم شلوغ نیست می‌توانید غذاهای خوش طعم را با هزینه ای ارزان و مناسب سفارش دهید.

آدرس : استانبول ، محله موید زاده ، خیابان تاتار بی ، شماره 9

رستوران بیلیجه کباب

رستوران بیلیجه کباب

رستوران بیلیجه کباب از آن دسته رستوران هایی است که اگر یک بار به آن سر بزنید قطعا باز هم به سراغ آن خواهید رفت.مزیت های این رستوران در فضای دوستانه ، رفتار صمیمی خدمه و غذاهای دلچسب آن است که مشتریان را به سمت خود می‌کشاند.

کلیک کنید
رستوران وای نات (Why Not) استانبول

منوی این رستوران دارای غذاهای ترکی و خاورمیانه ای است و تنوع چندانی ندارد.اما در هر صورت یکی از بهترین رستورانهای ارزان استانبول است که غذاهای خوشمزه و مقرون به صرفه ای سرو می‌کند.

آدرس : استابنول ، محله بی اوغلو ، خیابان آسمالی مسجیت ، شماره 8

پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر به استانبول این مقاله را هم مطالعه بفرمایید : راهنمای سفر به استانبول

مقالات بیشتری بخوانید