جشنواره نوروزی سلام پرواز

کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان تهران یکی از جاهای دیدنی تهران و یادگاری به جا مانده از ارگ تاریخی تهران است.پیشینه ارگ تاریخی تهران به دوریه صفویه و زمان شاه طهماسب اول باز می‌گردد.این کاخ زیبا و تاریخی در میداان پانزده خرداد تهران قرار دارد.با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید.

photo ۲۰۲۰ ۱۱ ۱۰ ۱۲ ۲۴ ۱۷

کاخ گلستان

آشنایی با کاخ گلستان

کاخ تاریخی گلستان یکی از بناهای تاریخی ایران است که در دوران های مختلف ساخته و تکمیل شده است.این کاخ از لحاظ معماری یکی از بهترین بناهای ایرانی است که در موضوع جذب گردشگر به تهران نیز نقش بسیار مهمی دارد.

ساخت این بنا در دوران شاه عباس صفوی آغاز شد و تا زمان قاجار و ناصرالدین شاه نیز به طول انجامید و چندین بار تغییر یافت.این بنا در دوران های مختلف تاریخی شاهد وقایع مهمی بوده که از مهمترین آن ها می توان به انقلاب مشروطه و تاج‌گذاری پهلوی اول و دوم اشاره کرد.

کاخ گلستان تهران


از برترین جاذبه های تهران : پل طبیعت


در سال های اخیر آثار هنری بسیار با ارزشی مانند تخت مرمر و سنگ قبر ناصرالدین شاه از شهرری به کاخ گلستان منتقل شد.بناهای زیبایی مانند تالار آینه و عمارت بادگیر در این کاخ قرار دارند و بسیار مورد توجه گردشگران است.

ورودی مجموعه کاخ گلستان برای گردشگران 2500 تومان است.البته این مبلغ برای گردشگران داخلی است و گردشگران خارجی برای بازدید می‌بایست مبلغ 15000 تومان ورودی و 8000 تومان برای دیدن هر یک از موزه ها بپردازند.

کلیک کنید
موزه سینمای ایران در باغ فردوس تهران

بازدید از کاخ موزه گلستان همه روزه به جز ایام سوگواری امکان پذیر است.

کاخ گلستان تهران

آدرس : تهران ، خیابان پانزده خرداد ، میدان ارگ

دسترسی : اگر می‌خواهید راحت و به دور از شلوغی به کاخ موزه گلستان دسترسی داشته باشید از مترو استفاده کنید.بدین منظور در ایستگاه پانزده خرداد واقع در خط 1 مترو تهران پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه به سمت شرق بروید تا به خیابان داور برسید.در این خیابان می‌توانید ورودی کاخ را مشاهده کنید.فاصله ایستگاه مترو تا این ورودی 5 دقیقه به صورت پیاده است.

اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا