تور های تابستانی سلام پروازلحظه آخر

آشنایی با دربند تهران

دربند تهران :: پایتخت نشینان و تهران گرد ها معمولا به دنبال آب و هوایی خوب برای یک پیک نیک یک روزه هستند. به طبع پیدا کردن این شرایط خوب در شهر شلوغ تهران بسیار دشوار است. در نهایت انتخاب اکثر این گردشگران دربند خوش آب و هواست که یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری ایران به حساب می‌آید و از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است.با مجله گردشگری هم اقلیم همراه باشید تا سری به یکی از قدیمی ترین محله های تهران بزنیم.

آشنایی با دربند تهران

دربند از مناطق بکر و وش آب و هوای تهران است که با دارا بودن طبیعت زیبا، هوای خنک و تمیز و امکانات رفاهی، جاذبه ای برای تهرانیان و گردشگران خارجی محسوب می شود. این محله به عنوان دهکده ای قدیمی در شمیران و در بخش شمالی باغ سعد آباد واقع شده است. این محله در ارتفاع حدود 1700 متری از سطح آب های آزاد قرار دارد و محلی برای شروع صعود کوهنوردان به کوه های مرکزی رشته کوه البرز می باشد.

اجاره روزانه خانه در تهران

دربند کجاست


حتما بخوانید : تنگه واشی کجاست ؟


دربند در زمان پادشاهی فرمانروایان قاجار، محل تفریح و شکار ادشاهان و درباریان بوده است. پس از آن در دوران رضا شاه دستور ساخت ویلا و مهمانخانه در دربند داده شد و در کنار ان هتل دیپلمات که در ان زمان آبرومندانه ترین هتل تهران به شمار می رفت ساخته شد و تا زمان محمدرضا شاه مکانی برای پذیرایی از مهمانان خارجی بوده است.

تله سیژ دربند تهران

محله دربند از میدان قدس آغاز و به میدان سربند ختم می شود. در کنار میدان سربند ایستگاه تله سیژ قرار دارد. تله سیژ وسیله ای شبیه تله کابین می باشد که تنها از صندلی دو نفره در آن استفاده شده است و کابین ندارد. این تله سیژ ها دو نفره هستند و با استفاده از سیم کشی های مخصوص شما را در هوای آزاد جا به جا می کنند.

کلیک کنید
سفرهای هوایی تا سال 2023 به شرایط قبل از کرونا برنمی گردند!

شکم گردی در دربند

انتخاب دیگری ک می توانید به جای استفاده از تله سیژ داشته باشید، پیاده روی در مسیر با صفا و پر پیچ و خم دربند است. این مسیر قطعا پر طرفدار ترین بخش گردشگری در ین محلی قدیمی و با صفاست.

دربند تهران

رستوران های متنوع سنتی و مدرن، کافه ها، قهوه خانه ها و انواع خوراکی های خوشمزه را می توانید در این مسیر پیدا کنید و در هوای عالی دربند از آن ها لذت ببرید. رستوران های سنتی با غذاهای محلی و انواع جوجه کباب پذیرای بازدید کنندگان هستند. کافه ها نیز در این محل از حال و هوای خوش دیگری برخوردار است. قهوه خانه ها که معمولا پاتوقی همیشگی برای جوانان و دانشجویان است، با انواع قلیان و چای و خوردنی ها در عصر و شب میزبان افراد است.

و اما در کنار همه این ها چرخی ها که فروشنده خوراکی های خوشمزه ای هستند نیز بسیار طرفدار دارند. انواع آلو و لواشک، آب انار و آب زرشک، باقالی و لبو از جمله خوراکی هایی است که این افراد در طی مسیر به فروش می رسانند.

خرید در دربند

دو راهی اوسون

پس از طی کردن مسافتی حدود 3 کیلومتر از میدان کوهنوردی، به پل فلزی ای برخورد می کنید که با ارتفاع زیادی بر روی رودخانه وقع شده است. پس از گذر از این پل مسیر به دو شاخه تقسیم می شود و بعد از طی کردن مسافتی نسبتا کوتاه در دوراهی اوسون دوباره به هم می رسند.

این بخش به آبشار دوقلو ها معروف است که فضایی بسیار دلنشین و مناسب برای پک نیک را داراست. درخت های سرسبز در فصول بهار و تابستان جلوی تابش آفتاب را گرفته و باعث ایجاد هوایی مطبوع می شود.

کلیک کنید
جاهای دیدنی ایران در پاییز

از دست ندهید : مرکز خرید کوروش تهران


مسیر دسترسی یه دربند

برای رفتن به محله دربند تهران کافیست خود را به میدان تجریش برسانید، سپس از میدان تجریش با استفاده از تاکسی های میدان سربند به دربند رفته و در این میدان پیاده شوید  پیاده روی را آغاز کنید.برای رسیدن به میدان تجریش نیز می‌توانید از مترو و اتوبوس و یا تاکسی استفاده کنید.بهترین گزینه مترو است؛ بدین منظور باید وارد خط 1 متروی تهران شده و در ایستگاه آخر که ایستگاه تجریش است پیاده شوید.

در طی مسیر تابلوهای راهنما شما را به دره اوسون، آبشار سوتک و پس چوبی هدایت می کند.

دربند کجاست

 

در آخر جالب است بدانید طی نظر سنجی انجام شده نخستین گزینه شهروندان تهرانی برای پذیرایی از مهمانان شهرستانی و خارجی خود، محله دربند می باشد و پس از آن فشم . لواسان و درکه در رتبه های بعدی قرار دارد.به شما گردشگران و سفر دوستان عزیز هم پیشنهاد می‌کنیم حتما از دربند تهران بازدید کنید و سعی کنید تا ارتفاعات آن پیاده روی داشته باشید؛شک نکنید که دربند و آب و هوای بی نظیرش برای شما جذاب خواهد بود.